Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 листопада 2019, 15:23

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Експозицію «Шведські татусі» фотографа Югана Бевмана, яка демонструє вплив ґендерної рівності у батьківстві на особу й суспільство, розгорнуто в парламенті

За ініціативи заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марини Бардіної в кулуарах ІІІ поверху будинку Верховної Ради України розгорнуто експозицію «Шведські татусі».

Швеція найпершою в світі - у 1974 році - замінила материнську відпустку з догляду за дитиною відпусткою для батьків. Минуло понад 40 років, і зараз близько 25% від загальної тривалості батьківської відпустки беруть татусі.

Фотовиставка складається з портретів татів, які не менше шести місяців провели вдома, доглядаючи своїх дітей. Фотограф Юган Бевман досліджує, чому ці тати вирішили залишитися вдома зі своїми дітьми, який досвід вони отримали, і як це змінило стосунки з їхніми партнерами й дітьми. Юган Бевман використовує портрети татусів з їхніми дітьми в повсякденних ситуаціях, «а також інтерв’ю з ними, щоб зосередити увагу на тих татусях, для яких зв’язок з дітьми, сім’єю важливіший за роботу та кар’єру. Але також увага приділяється батьківській любові, універсальним чинникам, які не залежать від того, мама ви чи тато».

Виставка демонструє вплив ґендерної рівності у батьківстві на особу й суспільство. Фотопроект «Шведські татусі» набув розголосу в світі й вийшов у книжковому форматі англійською мовою. Юган отримав численні нагороди за свої фото, серед яких World Press Photo, POY, Sony Award, NPPA, UNICEF Photography Award, Гран-прі шведського новинного агентства TT і “Фото року в Швеції”.

В Україні відповідно до Закону України “Про відпустки” встановлено два види відпустки: відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, яка надається жінкам, та відпустка для догляду за дитиною, яка може бути використана повністю або частинами мамою, батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами.

На жаль, лише 44% українських чоловіків обізнані про таку можливість, передбачену законом. Зокрема, 63% українських чоловіків вважають, що піклування про маленьких дітей - це обов’язок виключно матері. 27% чоловіків брали відпустку або відгули, коли народилася їхня дитина, при цьому у більшості тривалість такої відпустки не перевищувала 2 тижнів.

На виставці також представлені 4 фотопортрети українських відомих чоловіків разом із дітьми. Незважаючи на зайнятість цих чоловіків, вони проводять зі своїми дітьми увесь вільний час і піклуються про них щодня на рівні з дружинами. Це родини лідера гурту “Антитіла” Тараса Тополі, голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимура Хромаєва, футболістів ФК “Шахтар” Тараса Степаненка та Сергія Кривцова та керівника EdCamp Ukraine Олександра Елкіна.

Фото зроблені українськими фотографами Валентином Кузаном та Григорієм Веприком та фотографинею Ольгою Мурзаєвою. Ці фото увійшли також до проекту “Щастя у 4 руки”, який успішно реалізується UNFPA Україна спільно із Міністерством соціальної політики України з 2015 року. Проект створений задля залучення більшої кількості чоловіків до відповідального батьківства та рівномірного розподілу домашніх обов’язків, що є цінностями глобальної ініціативи MenCare: A global Fatherhood Campaign, до якої приєднався UNFPA.

Ознайомитися з експозицією можна протягом пленарного тижня з 12 до 15 листопада 2019 року в кулуарах ІІІ поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5).

Вхід за картками акредитації.