Комітет з питань охорони здоров’я розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо проведення безплатного щорічного медичного обстеження і диспансеризації громадян похилого віку в Україні", поданий народними депутатами О.Ляшком, В. Вовком, А.Лозовим, Ю.Чижмарем, І.Мосійчуком, С.Скуратовським, С.Рибалкою, Д.Ліньком, Т.Юзьковою, О.Корчинською, О.Ленським, В.Галасюком, А.Кошелєвою, О.Купрієнком, О.Кириченком, А.Артеменком, Д.Силантьєвим, В.Амельченком.

Метою зазначеного  проекту є закріплення на законодавчому рівні права громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням необхідних фахівців, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Для цього пропонується внести зміни до статті 31 Основ законодавства України про охорону здоров’я, якими встановлюється обов’язковість проведення профілактичних медичних оглядів ветеранів праці та громадян похилого віку та відповідні доповнення до статті 32 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», щодо гарантованого права громадян похилого віку та ветеранів праці на щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням відповідних спеціалістів, а у разі необхідності, на лабораторну та інструментальну діагностику.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України пропонує за результатами розгляду у першому читанні направити цей законопроект на доопрацювання. Зокрема, у своєму висновку ГНЕУ зазначає, що потребує доопрацювання термінологія законопроекту і що до нього має бути додане відповідне фінансово-економічне обґрунтування, відповідно до норм частини другої статті 27 Бюджетного кодексу України та статті 91 Регламенту Верховної Ради України, оскільки його реалізація вимагатиме додаткових бюджетних витрат.

Комітет підтримує зазначену законодавчу ініціативу, спрямовану на удосконалення умов медичного обслуговування ветеранів праці та осіб похилого віку, і вважає, що зауваження Головного науково-експертного управління можуть бути врегульовані належним чином під час доопрацювання законопроекту до другого читання.

          Комітет з питань бюджету дійшов висновку, що законопроект має вплив на показники бюджету (збільшуючи витрати державного та місцевих бюджетів на охорону здоров’я). У разі прийняття відповідного закону до 15 липня 2016 року він має набувати чинності не раніше 1 січня 2017 року, а після 15 липня 2016 року – не раніше 1 січня 2018 року (або 1 січня наступного за цим року залежно від часу прийняття закону). Також Комітет з питань бюджету підкреслює, що Міністерство фінансів України у своєму експертному висновку до цього законопроекту зазначило, що реалізація положень законопроекту може потребувати додаткових видатків бюджету на щорічне медичне обстеження та диспансеризацію громадян похилого віку із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Враховуючи викладене, Комітет з питань охорони здоров’я ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді  проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо проведення безплатного щорічного медичного обстеження і диспансеризації громадян похилого віку в Україні", поданий групою народних депутатів, за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу. 


 Відповідний документ зареєстровано за № 4329.

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

17 травня 2024 18:21
17 травня 2024 16:52
15 травня 2024 20:57
15 травня 2024 17:41
15 травня 2024 17:35
15 травня 2024 14:46
15 травня 2024 12:27
14 травня 2024 20:02
14 травня 2024 18:50
14 травня 2024 17:43