Новини

21 серпня 2019, 15:01

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій здійснює візит до Литовської Республіки

докладніше
21 серпня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 серпня

докладніше
20 серпня 2019, 15:55

У Комітеті з питань науки і освіти обговорено пріоритетні питання розвитку законодавчої бази сфери освіти, науки, інновацій, інтелектуальної власності, авторського права

докладніше
20 серпня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 серпня

докладніше
19 серпня 2019, 15:51

З ініціативи голови Комітету у закордонних справах Г.Гопко відбулася прес-конференція на тему: «Пріоритети зовнішньополітичної діяльності для Парламенту ІХ скликання»

докладніше
16 серпня 2019, 15:37

Програма РАДА провела для новообраних народних депутатів тренінг, присвячений Регламенту Верховної Ради України

докладніше
15 серпня 2019, 19:40

Підготовча депутатська група вивчила пропозиції, напрацьовані підгрупами з організації роботи Верховної Ради IX скликання (відео)

докладніше
15 серпня 2019, 10:00

Проводиться акредитація до Верховної Ради України IX скликання

докладніше
14 серпня 2019, 18:54

І. Геращенко та А. Герасимов висловились проти ліквідації Комітету у справах ветеранів та створення Комітету з прав людини та реінтеграції окупованих територій

докладніше
14 серпня 2019, 12:40

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
13 серпня 2019, 16:00

Комітет з питань культури і духовності у Верховній Раді VIII скликання було визначено головним з опрацювання 322 проектів законів та постанов

докладніше
12 серпня 2019, 16:00

Комітет у закордонних справах у Верховній Раді VIII скликання проводив роботу з оновлення й вдосконалення законодавчої бази зовнішньополітичної діяльності України, включаючи парламентську експертизу та підготовку до ратифікації міжнародних договорів

докладніше
09 серпня 2019, 18:00

29 серпня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України IX скликання (відео)

докладніше
09 серпня 2019, 17:55

Перший заступник голови Верховної Ради, представник ПП «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко взяла участь роботі засідання депутатської групи з підготовки до роботи Верховної Ради ІХ-го скликання

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
28 квітня 2015, 11:37

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення функціонування місцевого самоврядування)"

 

Як зазначалося на засіданні Комітету, метою законопроекту за №2639 є  унеможливлення блокування роботи органів місцевого самоврядування, а саме залишення сільських, селищних, міських рад без голів до проведення чергових місцевих виборів у 2015 році.

Проектом пропонується скасувати заборону виплати пенсій працюючим пенсіонерам на виборних посадах в органах місцевого самоврядування з метою забезпечення їх роботи.

"У зв'язку з тимчасовою забороною виплати пенсій сільським, селищним, міським головам за останній час велика кількість таких осіб написали заяви на звільнення зі служби у зв'язку з виходом на пенсію. Таким чином, громада втрачає законно обраного нею представника. Дострокове припинення повноважень особами, які перебувають на виборних посадах, тягне за собою необхідність проведення позачергових виборів сільських, селищних, міських голів у різних областях України. А це є неможливим в умовах сьогодення, зважаючи на дефіцит коштів у державі та проведення чергових місцевих виборів у жовтні цього року", - зазначила голова Комітету Людмила Денісова.

Вона наголосила, що в такий важливий для країни час довгоочікуваної децентралізації влади масове звільнення керівників сіл, селищ, міст може призвести до гальмування реформування місцевого самоврядування, зокрема, об'єднання територіальних громад, що є недопустимим.

"Розуміючи цю проблему, та те, що чергові місцеві вибори мають відбутися вже в поточному році, постає нагальна потреба в їх проведенні з метою недопущення залишення місцевих рад без голів, поновленні  виплати пенсій працюючим пенсіонерам на виборних посадах в органах місцевого самоврядування. Після виборів норма про скасування пенсій таким особам буде поновлена", - підкреслила Людмила Денісова.