У зустрічі, яка відбулася на прохання іноземної сторони, також взяли участь Радник Посольства Французької Республіки в Україні Фредерік де Туше та Адміністративний працівник Сенату Французької Республіки Жеремі Рубен.     

На прохання високих гостей голова Комітету поінформував їх про предмет відання Комітету, головні напрямки його роботи, коло завдань, які доводиться вирішувати під час нещодавно започаткованої в Україні масштабної реформи системи місцевого самоврядування з кардинальним розширенням і зміцненням повноважень найбільш наближених до людей ланок публічної влади. При цьому, серед основних завдань Комітету він назвав роботу з опрацювання законопроектів для наступного розгляду Верховною Радою України, моніторинг впровадження Закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад", широке використання європейського досвіду при реформуванні, необхідність підготовки до місцевих виборів у жовтні 2015 року, в тому числі, завершення роботи над законопроектом про місцеві вибори та прийняття відповідного закону не пізніше, ніж за 6 місяців до дня таких виборів.

Е.Морей зауважив, що подібного плану проблеми виникають і в країнах Європи, коли періоди реформування перетинаються з датами виборів. Так, цього року відбудеться реформа, під час якої буде розширено межі окремих районів Франції, і одразу виникне питання перенесення дати виборів. Всі розуміють, що це має відбутися за новим законом, а зміна дати виборів, встановлення її легітимності стане предметом розгляду Конституційної Ради Франції. Також слід взяти до уваги ту обставину, що виборче законодавство Франції не може змінюватися за рік до проведення виборів.

С.Власенко звернув увагу французької сторони на те, що вже перші заходи реформи місцевого самоврядування засвідчили наявність трьох головних груп проблем, чи, навіть, викликів, що постали перед країною. Перша з них пов’язана з анексією Криму і окупацією частини Донбасу, друга – з необхідністю боротьби з корупцією і третя - з відсутністю реформ. І якщо ми не будемо робити практичних кроків з реформування - це буде справжньою загрозою для України як держави. Тому зарубіжна допомога державним інституціям України є вкрай актуальною і необхідною.

Голова Комітету також наголосив, що Комітетом вже напрацьовані предметні та тісні зв’язки з урядовими та неурядовими установами європейських країн, зокрема, Королівства Швеції. І хотілося, щоб такого ж рівня взаємодії ми досягли з французькими урядовими і неурядовими установами.

Сенатор Морей запевнив керівника Комітету у всілякій підтримці пропозицій та ініціатив щодо конкретного змісту співпраці та повідомив, що найближчими тижнями Сенат Французької Республіки ратифікує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

05 травня 2024 09:34
04 травня 2024 11:00
03 травня 2024 19:13
03 травня 2024 14:18
03 травня 2024 12:37
03 травня 2024 07:50
02 травня 2024 18:45
02 травня 2024 15:57
02 травня 2024 14:11
01 травня 2024 20:30