На відкритті святкового заходу пролунали українські та казахські державні гімни у виконанні Київського академічного муніципального духового оркестру. Учениці Київської школи українського танцю «Барвіночок» виконали казахський танець «Камажай».
А вокальний ансамбль народної пісні «Веселад» заспівали «Пісню братерства», яка присвячена дружбі українського та казахського народів. Цікаво, що автор слів пісні Дмитро Луценко, а музика Ігоря Шамо. Це один із найвідоміших творчих тандемів в історії українського пісенного ліричного мистецтва, вони є авторами слів та музики гімну Києва.
«Ми вирішили цього дня у подарунок казахському народу показати як українці вшановують казахську культуру: адже в центрі Києва, у парку імені Тараса Шевченка розташована наша «Юрта незламності» — автентична казахська юрта, яка показує побут казахів. Але ми також попросили українські колективи виконати казахську музику, пісні, танці, і я радий, що вони залюбки погодилися. Культурний обмін між нашими народами дуже важливий для розвитку відносин та зв'язків між Україною та Казахстаном. Гості заходу були в захваті і від юрти, яка встановлена ще 14 січня 2023 року і не перестає дивувати відвідувачів та закохувати їх у казахську культуру. Але також гості заходу були раді почути «живе» виконання казахського гімну, пісень, де є слова казахською мовою, побачити казахські танці», – розповів народний депутат України, голова міжпарламентської групи дружби «Україна-Казахстан», співзасновник проєкту «Юрта незламності» Сергій Нагорняк, за ініціативи та підтримки якого відбувся захід.
Привітати казахський народ приїхали і колективи з малої батьківщини видатного українського поета та художника Тараса Шевченка, з Черкаської області. Тарас Шевченко 10 років провів у засланні в Казахстані. Казахський народ, його побут, культуру Шевченко часто зображував як на своїх картинах, так і у літературній творчості.
З міста Звенигородка (де цього року було встановлено «Тарасову юрту» — частину проекту «Юрта незламності») приїхав народний аматорський ансамбль народної пісні «Заспів». Також з Черкащини приїхав народний аматорський хор «Родина». Для гостей заходу продемонстрували казахські народні костюми, а також усіх бажаючих пригощали казахським чаєм та казахським національним хлібом — «баурсаками» і солодощами.