ЗАСІДАННЯ  СІМНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

28 грудня  2007 року, 12:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Всім доброго ранку,  шановні народні депутати! Я прошу реєструватися.

12:03:04

Дякую, шановні колеги. В залі зареєстровані 365 народних депутатів України. Оголошую ранкове пленарне засідання Верховної Ради України відкритим.

Шановні колеги,  ми щойно з Погоджувальної ради. Зараз проходить надалі робота в бюджетному комітеті. Ми отримали проект рішення, фактично уже рішення, точніше бюджетного комітету Верховної Ради України і задля того, щоби скомпонувати позицію щодо голосування за основу і в першому читанні проекту Закону України „Про державний бюджет”, зараз  керівники фракцій будуть надалі продовжувати консультації. І ми на ваш розгляд запропонували би наступний порядок денний.

Перше.  За  25-ю Регламенту у нас  є 30 хвилин на оголошення запитів. Тому я з вашого дозволу оголошую всі запити.

Після цього в нас є серйозна робота, яка стосується прийняття 66 постанов про дострокові вибори  селищних, сільських і інших голів.  Комітет пройшла. Є прохання комітету, є рішення Погоджувальної ради, щоб ми їх проголосували.  А в цей момент, і бюджетний комітет, і керівники фракцій будуть займатися роботою в частині остаточного узгодження проекту Закону України „Про Державний бюджет” в першому читанні.

Потім ми візьмемо коротку перерву і після перерви до закінчення сьогоднішнього ранкового засідання проголосуємо постанову, внесену бюджетним комітетом щодо прийняття  в першому читанні проекту Закону України „Про Державний  бюджет на 2008 рік”.

Шановні колеги, я з вашого дозволу хотів би оголосити депутатські запити. Надійшли запити народних депутатів України.

Володимир Литвин до Кабінету Міністрів України про забезпечення права працівників та пенсіонерів державного підприємства Дібрівський кінний завод номер 62 на розпаювання та одержання земельних і майнових паїв підприємства.

Ще один запит Володимира Литвина до Кабінету Міністрів     України щодо необхідності врегулювання ситуації з теплопостачанням у місті Жовті Води  Дніпропетровської області шляхом прийняття урядового рішення про впорядкування відносин між дочірньою компанією „Газ України”, НАК „Нафтогаз України” та комунальним  підприємством  Жовтоводсктепломережа.

Запит народного депутата Андрія Портнова до Ради суддів України,  голови  Вищого  господарського суду України, Генерального  прокурора України, голови Львівського апеляційного господарського суду стосовно корупційних дій голови господарського суду  Львівської області Григорія Гулика щодо  отримання земельної ділянки в історичному центрі міста Львів.

Ще один запит від Володимира Литвина. І не дивлячись на те, що по Регламенту ми можемо тільки два запита оголошувати, але я оголошую третій запит до Генерального прокурора України стосовно ситуації, що склалася з видачою  державних актів на право  володіння землею працівникам колишнього  радгоспу „Никитовський” Костянтинівського району Донецької області та бездіяльність посадових осіб  Костянтинівської районної державної адміністрації і прокуратури Костянтинівка Донецької області.

Та останні запит народного  депутата  Святослава Олійника до Генерального прокурора України щодо необхідності  проведення перевірки неправомірних дій посадових осіб Міністерства  з  питань надзвичайних ситуацій та у справах  захисту населення від наслідків  Чорнобильської катастрофи при будівництві об’єкту „Укриття” на  Чорнобильській АЕС, що заподіяли істотну шкоду інтересам держави.

Колеги,  запити оголошені.  Також я хотів би довести до вашого відома, що  відповідно до пункту 4 частини першої статті  13 Закону України  „Про  Комітети Верховної Ради  України” регламентний комітет вніс на наш розгляд календарний план проведення  першої   сесії Верховної Ради України шостого скликання на січні 2008 року.  Він знаходиться у вас на руках.

Єдина правка, колеги, яку я  просив би внести, яка відсутня  у проекті рішення, але ми узгодили її  на Погоджувальній раді,  ми забули  з  другого по четверте число, воно випало фактично, з другого по четверте число я прошу включити до календарного плану як робота з виборцями. Все інше знаходиться на вашому розгляді. З огляду на те, що комітет вніс цю пропозицію, я просив би підтримати відповідний   календарний план і проголосувати за нього з врахуванням правки, яка внесена мною і погоджена всіма членами  Погоджувальної ради. Я прошу голосувати.

 

12:07:56

За-350

Дякую, колеги. За – 350.

Таким чином ми знаємо, як ми  будемо працювати у січні місяці. І я думаю, що січень місяць буде плідний у нашій роботі, як і всі попередні місяці.

Шановні народні депутати України, зараз апарат Верховної Ради розмножує і роздає вам  відповідні проекти Постанов Верховної Ради про призначення позачергових виборів в сільських селищних та міських голів. Це, власне кажучи, перші кроки щодо позачергових виборів нашою новою Верховною Радою. І я, з вашого дозволу, для прискорення... Чи будемо давати слово?..  Ми прийняли рішення – за скороченою процедурою без обговорення ставити на  голосування. Я думаю, що інших пропозицій немає,  тому я з вашого  дозволу почну читати.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення  позачергових виборів журавлівського сільського голови”, реєстраційний номер 1295. Прошу голосувати.

 

12:09:17

За-274

Рішення прийнято.

По фракціям показуйте.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів красноармійського сільського голови”. Прошу голосувати. Реєстраційний номер  1295-1.

 

12:09:45

За-306

Рішення прийнято, дякую.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів військового сільського голови”, реєстраційний номер 1295/2. Прошу голосувати.

 

12:10:11

За-312

Рішення прийнято. Дякую. 

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів зеленогайського сільського голови”. Це Дніпропетровська область. Реєстраційний номер 1295-3. Прошу голосувати.

 

12:10:38

За-335

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про  призначення позачергових виборів дубрівського сільського голови”. Це Закарпатська область. Реєстраційний номер 1295/8. Прошу голосувати.

 

12:11:04

За-333

Постанова Верховної Ради України „Про  призначення позачергових виборів житногірського сільського голови”. Це Київська область. Дата виборів – 16 березня 2008 року. Реєстраційний номер 1295/17. Прошу голосувати.

 

12:11:32

За-344

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України про  призначення позачергових виборів лизинського сільського голови (Луганська область). Вибори призначені на 16 березня. Реєстраційний номер 1295-24. Прошу голосувати.

 

12:11:58

За-324

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України про  призначення позачергових виборів стаханівського міського голови. Це місто Стаханів, Луганська область. Реєстраційний номер 1295-29.  Вибори призначені на 16 березня 2008 року. Прошу голосувати.

 

12:12:26

За-298

Постанова Верховної Ради України про  призначення позачергових виборів головецького сільського голови Львівської області”. Реєстраційний номер 1295-30. Вибори призначені на 16 березня 2008 року. Прошу голосувати.

 

12:12:51

За-291

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів колодрубівського сільського голови Львівської області”. Вибори призначені на 16 березня 2880 року, реєстраційний номер 1295-31. Прошу голосувати.

 

12:13:18

За-279

Постанова Верховної Ради… Рішення прийнято. Постанова Верховної Ради України „При призначення позачергових виборів краснознамянського сільського голови Миколаївської області”. Реєстраційний номер 1295-32. Вибори призначені на 16 березня 2008 року. Прошу голосувати.

 

12:13:46

За-294

Дякую. За – 294, рішення прийнято.

Я ще раз хотів би прокоментувати, тому що шановний депутат Єфремов задав запитання. Всі рішення пройшли комітет. Ми на Погоджувальній раді просто прийняли рішення приймати ці питання без обговорення, задля того щоб швидше перейти до прийняття проекту Закону про Державний бюджет. Тому, власне кажучи, і така мотивація скороченої процедури.

Постанова номер 1295-36 „Про призначення позачергових виборів монашівського сільського голови Одеської області”. Вибори призначені на 16 березня 2008 року. Прошу голосувати.

 

12:14:35

За-300

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів троїцького сільського голови Одеської області”. Реєстраційний номер 1295-38. Також на 16 березня 2008 року призначені вибори. Прошу голосувати.

 

12:15:02

За-284

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів більківського сільського голови Рівненської області”. Вибори на 16 березня, реєстраційний номер 1295-43. Прошу голосувати.

 

12:15:28

За-276

Рішення прийнято.

Шановні колеги, у звязку з тим, що за відповідним поданням комітету всі вибори призначені на 16 березня,  то я просив би, щоб я не повторював відповідну дату. Дякую.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів сокиринецького сільського голови Хмельницької області”, реєстраційний номер 1295-52. Прошу голосувати.

 

12:16:02

За-283

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів щорсівського сільського голови Херсонська область”, 1295-54. Прошу голосувати.

Щорсівський написано.

 

12:16:25

За-273

Дякую. За – 273. Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів самгородського сільського голови Черкаської області”, 1295-55. Прошу голосувати.

 

12:16:49

За-281

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів марянівського сільського голови Черкаської області”, 1295-56. Прошу голосувати.

 

12:17:13

За-283

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів острожанського сільського голови Черкаської області”, 1295-57. Прошу голосувати.

 

12:17:35

За-271

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів жашківського міського голови, Черкаська область”, 1295-58. Прошу голосувати.

 

12:17:59

За-276

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів брагінцівського сільського голови Чернігівської області”, 1295-60. Прошу голосувати.

 

12:18:22

За-282

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів будоворобївського  сільського голови, Чернігівська область”, 1295-61. Прошу голосувати.

 

12:18:46

За-275

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів вільницького сільського голови, Чернігівська область”, 1295-62. Прошу голосувати.

 

12:19:09

За-271

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів козарівського сільського голови, Чернігівська область”, 1295-63. Прошу голосувати.

 

12:19:30

За-278

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів олександрівського сільського голови, Чернігівська область”, 1295-64. Прошу голосувати.

 

12:19:53

За-270

Рішення прийнято.

Постанова Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів юрківцівського сільського голови” (Чернігівська область). 1295-65. Прошу голосувати.

 

12:20:17

За-272

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів малодогорстаєвської сільської ради”. Реєстраційний номер 1295-44. Прошу голосувати.

 

12:20:40

За-264

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів бовданівського сільського голови” (Сумська область). 1295-45. Прошу голосувати.

 

12:21:03

За-267

У нас все падає чисельність тих, хто „за”.  Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів терешовецького сільського голови Хмельницької області”, 1295-53. Прошу голосувати.

 

12:21:30

За-263

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів терешовецького сільського голови” (Хмельницька область). 1295-53. Прошу голосувати.

 

12:21:54

За-265

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів тернавського сільського голови Чернівецької області”, 1295-59. Прошу голосувати.

 

12:22:17

За-265

Дякую. „За” – 265. Рішення прийнято.

Шановні народні депутати,  на наш розгляд також внесено Комітетом з питань правової політики проект Постанови Верховної Ради  України, їх є два фактично – 1053 і 1053.1 альтернатива щодо відзначення 70-річчя з дня народження пана Юськова. Пан Юськов – це перший Голова Конституційного Суду України. Ми обговорювали це питання на засіданні Погоджувальної ради і прийшли до наступного рішення, яке я просив би підтримати. У зв'язку з тим, що це є компетенція Кабінету Міністрів України як виконавчого органу влади, і з огляду на те, що ми  цією постановою даємо доручення виключно Уряду України. Прийнято на ваш розгляд наступну пропозицію -  доручити Голові Верховної Ради України звернутися з листом до Кабінету Міністрів України, і Кабінет Міністрів України в середу прийме відповідну постанову. Якщо нема таких заперечень, я просив би підтримати це рішення. Я знаю, що депутат Мірошниченко й депутат Ляшко висловили цю позицію. Але це ваші керівники, власне кажучи, прийняли це рішення, тому я прошу, щоби в нас не виникали проблеми в цьому плані. Голова Верховної Ради  на ваше доручення завжди буде домовлятися з Кабінетом Міністрів, щоби уряд  приймав відповідну постанову про відзначення, оскільки безпосередньо уряд фінансує ці заходи й відзначає ці речі. Таке рішення. Тому я дякую за  висловлену довіру з цього приводу.

Шановні колеги, в нас зараз на порядку денному розгляд питання щодо  проекту Закону України „Про державний бюджет України”. Вибачте, в нас поки що не розглядається це питання. Я ще слово нікому не даю, тому що ми зараз підемо на відповідне засідання бюджетного комітету під головуванням Погоджувальної ради. Колеги, я хотів би декілька слів щодо бюджетного процесу 2008 року. Я просив би, щоби мене всі почули, фракції як зліва, так і справа.

Пункт перший. Закон України „Про державний бюджет на 2008 рік” не може мати кольорів. Це закон про державний бюджет цілої України, а не її частини. Пункт другий. Абсолютно зрозуміло, що хороших бюджетів не буває, а тим паче ті бюджети, які підготовлені у надзвичайно стислі терміни. Пункт третій. Прийняття  цього проекту бюджету є виключно технічним елементом. Ми повинні дати уряду     можливість пропрацювати два місяці задля того, щоб у березні місяці отримати  системний документ, який буде прийнятий  як нова редакція Закону України „Про Державний бюджет” у чіткій відповідності з Бюджетним  кодексом України.

Пункт третій.  Прийняття цього бюджету може бути виключно споглядатися з точки зору збереження макроекономічної стабільності. Таким чином основні елементи висловлені.

Щодо подальших застережень моїх особистих до проекту Закону України „Про Державний  бюджет”. За будь-яких обставин я буду наполягати на тому, щоб в Прикінцевих положеннях Закону України „Про Державний бюджет” були в обов’язковому порядку висловлені наступні речі.

Перше. Подання урядом Програми дій уряду.

Друге. Подання державної  програми  про соціально-економічний розвиток.

І третє. Нова редакція бюджету в березні місяці наступного року.

Для того, щоб ми прийняли узгоджений проект постанови є рішення Погоджувальної ради щодо оголошення зараз перерви, ми йдемо на перерву і після перерви є пропозиція, годинна перерва. Після перерви ми зустрічаємося тут для розгляду проекту Постанови Верховної Ради України про прийняття бюджету в  першому читанні, як це було прийнято і  погоджено нами вчора. Вчора ми домовилися: до обіду - перше читання, після обіду - друге читання і в цілому.

Дякую. Я прошу всіх керівників фракцій піднятися на третій поверх, а  також членів Бюджетного комітету задля проведення консультацій і остаточного узгодження проекту рішення.  Дякую.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я прошу уваги. Фракція Партії регіонів  і Комуністична партія  попросили ще 30 хвилин на проведення внутрішніх консультацій в себе стосовно підтримки, чи непідтримки Постанови Верховної Ради України про  прийняття проекту Закону України про Державний бюджет в першому  читанні. Ну, він формально юридично називається за основу, так як виписує Бюджетний кодекс.

Якщо 30 хвилин, то це вже буде 14:10. Значить, одноголосно прийнято керівниками фракцій рішення щодо продовження роботи після перерви. Ми зайдемо в зал, я думаю, що проголосуємо Постанову. Це десь буде до 14:30 максимум.

Тому я прошу проголосувати за продовження роботи до моменту розгляду…, за продовження, щоб коректно було, за продовження  ранкового пленарного засідання Верховної Ради України до моменту розгляду проекту Постанови Верховної Ради  України „Про розгляд та прийняття за основу і в першому читанні проекту Постанови  Верховної… проекту Закону України „Про Державний бюджет на 2008 рік”.

Колеги, всі готові? Товариші, я вам демонструю позицію всіх керівників фракцій. І це було прохання безпосередньо ваших, абсолютно точно. І Комуністична партія попросила і Партія регіонів, можете перевірити, ви знаєте, що я ніколи не дурю. Я прошу проголосувати, колеги.

 

13:37:21

За-243

Дякую, „за” – 243, тому в 14-ій ми зустрічаємося в залі.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, продовжуємо наше засідання Верховної  Ради. Ми ще з вами не доголосували постанови про призначення позачергових виборів. Давайте їх доголосуємо швидко. Зараз проходять остаточні консультації, і потім перейдемо до розгляду питання щодо проекту Закону "Про Державний бюджет”.

Шановні колеги, я прошу приступити до розгляду залишку постанов про призначення позачергових виборів. Проект постанови Верховної  Ради „Про призначення позачергових виборів дніпродзержинського міського голови, Дніпропетровська область”, 1295-4. Прошу голосувати.

 

14:09:46

За-268

Рішення прийнято.

Проект постанови Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів криворізького сільського голови Донецької області”, 1295-5. Прошу голосувати

 

14:10:08

За-268

Рішення прийнято.

Проект постанови Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів курницького сільського голови, Житомирськогої області”. 1295-6. Прошу голосувати.

 

14:10:30

За-264

Рішення прийнято.

Проект постанови Верховної  Ради України „Про призначення позачергових виборів лучицького сільського голови Житомирська область”. 1295-7. Прошу голосувати.

 

14:10:53

За-268

Рішення прийнято.

Проект постанови Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів полтавського сільського голови”, 1295-9. Прошу голосувати.

 

14:11:15

За-266

Рішення прийнято.

Проект постанови Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів роздольського сільського голови, Запорізька область”, 1295-10. Прошу голосувати.

 

14:11:38

За-268

Рішення прийнято.

„Про призначення позачергових виборів бердянського міського голови, Запорізька область”, 1295-11.

 

14:11:59

За-275

Постанова 1295-12, „Про призначення позачергових виборів голосківського сільського голови Івано-Франківської області”. Прошу голосувати.

 

14:12:19

За-265

Рішення прийнято.

Постанова Верховної Ради України „Про призначення позачергових виборів дитятинського сільського голови, Івано-Франківська область”, 1295-13. Прошу голосувати.

 

14:12:42

За-273

1295-14, „Про призначення позачергових виборів кропивницького сільського голови Івано-Франківської області”. Прошу голосувати.

 

14:13:02

За-268

Рішення прийнято.

1295-15, „Про призначення позачергових виборів небілівського сільського голови Івано-Франківської області”. Прошу голосувати.

 

14:13:24

За-270

Рішення прийнято.

1295-16 - „Про призначення позачергових виборів великовільшанського сільського голови, Київська область”. Прошу голосувати.

 

14:13:46

За-268.

Рішення прийнято.

1295-18 „Про призначення позачергових виборів лисниківського сільського голови”. Це Києво-Святошинський район Київської області.  Прошу голосувати.

 

14:14:11

За-271.

Рішення прийнято.

Про призначення позачергових виборів васильківського сільського голови (Кіровоградська область)”. 1295-19. Прошу голосувати.

 

14:14:35

За-264

Рішення прийнято.

1295-20 - „Про призначення позачергових виборів верхньоінгульського сільського голови, (Кіровоградська область)”.  Прошу голосувати.

 

14:14:56

За-271

Рішення прийнято.

1295-21 - „Про призначення позачергових виборів капітанського сільського голови, (Кіровоградська область)”. Прошу голосувати.

 

14:15:18

За-269

Рішення прийнято.

1295-22 „Про призначення позачергових виборів суботівського сільського голови, (Кіровоградська область)”. Прошу голосувати.

 

14:15:41

За-266

Рішення прийнято.

1295-23. Про призначення позачергових виборів данилівського сільського голови (Луганська область). Прошу голосувати.

 

14:16:02

За-269

Рішення прийнято.

1295-25. Про призначення позачергових виборів просторівського сільського голови (Луганська область). Прошу голосувати.

 

14:16:23

За-263

Рішення прийнято.

1295-26. Про призначення позачергових виборів розквітненського сільського голови (Луганська область). Прошу голосувати.

 

14:16:44

За-268

Рішення прийнято.

1295-27. Про призначення позачергових виборів новопсковського селищного голови (Луганська область). Прошу голосувати.

 

14:17:06

За-267

Рішення прийнято.

1295-28. Про призначення позачергових виборів зоринського міського голови (Луганська область). Прошу голосувати.

 

14:17:28

За-270

Рішення прийнято.

1295-33. Про призначення позачергових виборів новопетрівського сільського голови (Миколаївська область). Прошу голосувати.

 

14:17:48

За-261

Рішення прийнято.

1295-34. Про призначення позачергових виборів скварявського сільського голови Львівської області. Прошу голосувати.

 

14:18:10

За-264

Рішення прийнято.

1295-35. Про призначення позачергових виборів вовчицького сільського голови ( Полтавська область). Голосуємо.

 

14:18:31

За-269

Рішення прийнято.

1295-37. Про призначення позачергових виборів полянецького сільського голови (Одеська область). Прошу голосувати.

 

14:18:52

За-270

Рішення прийнято.

1295-39. Про призначення позачергових виборів тростянецького сільського голови (Одеська область). Прошу голосувати.

 

14:19:12

За-268

Рішення прийнято.

1295-40. Постанова Верховної Ради „Про призначення позачергових виборів байрацького сільського голови Полтавської області”. Прошу голосувати.

 

14:19:32

За-263

Рішення прийнято.

1295-41. Про призначення позачергових виборів буткінтівського сільського голови (Полтавська область). Прошу голосувати.

 

14:19:53

За-262

Рішення прийнято.

1295-42. Про призначення позачергових виборів світлогірського сільського голови (Полтавська область). Прошу голосувати.

 

14:20:13

За-269

Рішення прийнято.

1295-46. Про призначення позачергових виборів горбівського сільського голови Сумської області. Прошу голосувати.

 

14:20:33

За-266

Рішення прийнято.

 

1295-47. Про призначення позачергових виборів підліснівського сільського голови (Сумська область). Прошу голосувати.

 

14:20:53

За-262

Рішення прийнято.

1295-48. При призначення позачергових виборів староолексенського   сільського голови (Тернопільська область). Прошу голосувати.

 

14:21:14

За-267

Рішення прийнято.

1295-49. Про призначення позачергових виборів міловського сільського голови Харківської області. Прошу голосувати.

 

14:21:35

За-270

Рішення прийнято.

1295-50. Про призначення позачергових виборів заміхівського сільського голови (Хмельницька область). Прошу голосувати.

 

14:21:55

За-258

Рішення прийнято.

1295-51. Про призначення позачергових виборів нововасилівського сільського голови (Херсонська область). Прошу голосувати.

 

14:22:17

За-264

Рішення прийнято.

1296. Про призначення позачергових виборів сергіївського сільського голови (Одеська область). Прошу голосувати.

 

14:22:38

За-268

Рішення прийнято.

1296-1. Про призначення позачергових виборів тропівського сільського голови (Вінницька область). Прошу голосувати.

 

14:22:58

За-262

Рішення прийнято.

1292... 1296-2. Про призначення позачергових виборів кам’янецького сільського голови (Івано-Франківська область). Прошу голосувати.

 

14:23:20

За-261

Рішення прийнято.

1296-3. Про призначення позачергових виборів садівського сільського голови, Херсонська область. Прошу голосувати.

 

14:23:41

За-259

Рішення прийнято.

1296-4. Про призначення позачергових виборів вовчев’ярівського селищного голови Луганської області. Прошу голосувати.

 

14:24:02

За-262

Рішення прийнято.

1296-5. Про призначення позачергових виборів веселівського сільського голови, Кіровоградська область.  Прошу голосувати.

 

14:24:23

За-261

Рішення прийнято.

1296-6. Про призначення позачергових виборів білорічницького селищного голови Луганської області. Прошу голосувати.

 

14:24:46

За-265

Рішення прийнято.

1296-7. Про призначення позачергових виборів нижньояблунського сільського голови Львівської області. Прошу голосувати.

 

14:25:07

За-265

Рішення прийнято.

1296-8. Про призначення позачергових виборів Довжицького сільського голови Чернігівської області. Прошу голосувати.

 

14:25:28

За-264

Рішення прийнято.

1296-8. Про призначення позачергових виборів довжицького сільського голови, Чернігівська область. Прошу голосувати.

 

14:25:49

За-263

Рішення прийнято.

1296-9. Про призначення позачергових виборів світловодського міського голови, Кіровоградська область. Прошу голосувати.

 

14:26:12

За-263

Рішення прийнято.

1296-10. Про призначення позачергових виборів щасливського сільського голови, Київська область. Прошу голосувати.

 

14:26:39

За-262

Рішення прийнято. Шановні колеги, ми прийняли 77 постанов про дострокові вибори. Я думаю, що скоро дійдемо до і більш ґрунтовних постанов щодо дострокових виборів. Не з мотивів, а з процедури тоді. З процедури голосування, вибачте, з мотивів голосування, будь ласка, 5 хвилин записуємося.

Кармазін Юрій Анатолійович. Будь ласка, Юрій Анатолійович.

 

14:27:30

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін, „Наша Україна-Народна Самооборона”, Партія захисників Вітчизни.

Шановний пане Голово! Шановні депутати! Я не обирався сюди кнопкодавом, я попрошу вас більше ніколи не ганьбити Верховну Раду і всі питання гамузом не ставити, є розгляд питань, є Регламент, який передбачає як голосувати. Тому за кожну постанову голосується, має бути доповідач і не можемо спрощувати абсолютно до, перетворювати це в таку клоунаду. Давайте ми будемо берегти чистоту Регламенту і чистоту тих рішень, які ми приймаєм, щоб ніхто їх не оскаржував потім. Я за те, щоби швидко робити. Але давайте зменшим чисельність тих перерв, які є, і будемо робити все по регламенту. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Юрій Анатолійович. Дуже мудра пропозиція. Ляшко Олег Валерійович, "Блок Юлії Тимошенко".

 

14:28:38

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, "Блок Юлії Тимошенко".

Шановний головуючий, я вважаю, що ми маємо сьогодні так само розглянути питання про створення тимчасових слідчих комісій по діяльності київської міської влади і харківської міської влади. Адже всі ми, коли йшли на вибори, обіцяли нашим виборцям розглянути питання про проведення дострокових виборів київського міського голови і харківського міського голови. І треба виконувать свої зобов’язання перед виборцями, відповідні постанови, проекти давно вже зареєстровані у Верховній Раді. І потрібно сьогодні поставити на голосування це питання, і проголосувати, про створення тимчасових слідчих комісій. Адже зволікання з розглядом цього питання призводить до того, що розкрадається і далі. У Києві, он, днями „Жуляни” забрали певні угрупування. У Харкові сотні земельних ділянок деребанять і комунальну власність. Треба негайно поставити крапку у цьому питанні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Гривковський Вадим Олександрович, "Блок Литвина".

 

14:29:46

ГРИВКОВСЬКИЙ В.О.

Передає Зарубінському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слово Зарубінському, будь ласка.

 

14:29:53

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги! Ви знаєте, навіть махровий популізм все рівно має, повинен мати якусь межу. Якісь межі мають бути навіть в популізмі. Я хочу вам навести конкретний приклад. Пропонується вилучити таку норму в бюджеті. Послухайте. Для вирішення питань, пов’язаних із здійсненням депутатських повноважень в межах міста Києва народним депутатам надається автотранспорт Верховної Ради України. Це пропонують вилучити. Я пропоную довести все до абсурду і обов’язково терміново зазначити: вилучити транспорт народних депутатів, для працівників секретаріату Президента України, для всіх відповідальних працівників Кабінету Міністрів України, для міністрів України,  для губернаторів, для   Конституційного Суду. Одумайтесь, що ви робите вже!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Найдьонов  Андрій Михайлович Комуністична партія України.

 

14:30:50

НАЙДЬОНОВ А.М.

Я прошу передать слово Екатерине Семеновне Самойлик.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Передайте слово, будь ласка.

 

14:30:58

САМОЙЛИК К.С.

Щиро дякую Андрію. Я хочу сказати, що, дійсно,  це не добре те, що ми отак такою кількістю  голосуємо таку кількість проведення виборів в сільських та селищних голів і міських. Але разом з тим, це дуже нагальне питання. Я вам хочу сказати. Ось я до Олександра Олександровича підходила і називала населений пункт, який знаходиться на узбережжі  Чорного моря. Майже 9 місяців немає сільського голови. Немає ким керувати. Іде деребан землі. Узбережжя. І тому нам, дійсно,  я просила б на наступних сесіях, але вже не так, як ми швиденько всі питання розглянули, бо питання стоїть про господаря на землі. І землею розпоряджається громада. А без голови хто не приїхав, копійчину кинув за тими і підуть люди.

І тому ці питання організаційні нам треба …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Герман Ганна Миколаївна, Партія регіонів.

 

14:32:03

ГЕРМАН Г.М.

Будь ласка,  Кисельову слово передайте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слово Кисельову, будь ласка.

 

14:32:08

КИСЕЛЬОВ В.О.

Дякую.  Шановний головуючий, я звернувся до вас заявою в  якій прошу надати мені слово перед голосуванням по розгляду бюджету щодо процедури голосування.  Я отримаю таке слово?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Відповідаю на запитання.  Доповідаю вам. Василь Олексійович, ви ж знаєте ми тільки робимо по Регламенту і по закону. Як тільки будемо переходити до процедури голосування ви зразу отримаєте слово.

Ваша пропозиція вже розглядалася на Погоджувальній раді.  І зараз проходять відповідні консультації. Жоден з народних депутатів не буде    ображений в Голова Верховної Ради виконає свій конституційний обов’язок щодо забезпечення представлення всіх народних депутатів з трибуни Верховної Ради України.

Колеги,  на цьому я хотів би завершити обговорення питання щодо  дострокових   виборів  і хотів би зазначити, що  така  неймовірна  кількість постанов була пов’язана із тим, що фактично це питання розглядалося практично рік. Тому за рік комітет активно попрацював, і ми дали можливість місцевим громадам зараз  провести дострокові  вибори і відповідно  обрати собі тих керівників, яких вони  хотіли б бачити у відповідній селищній  сільській громаді і, звичайно, місті.

Колеги, є наступна зараз пропозиція. Дозвольте,  є наступна  пропозиція. Заслухаємо доповідь Деркача і Пинзеника, а вже перед переходом до голосування тоді будемо давати слово і Кисельову, і всім іншим, тобто півсекунди.  Будь ласка,  по процедурі 3 хвилини. Записуємося.

Гривковський Володимир  Олександрович, „Блок Литвина”.

 

14:34:09

ГРИВКОВСЬКИЙ В.О.

Зарубінському передайте слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Зарубінському, будь ласка.

 

14:34:12

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дуже дякую.   Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги! Фактично це є два  документи. Це не є  тільки Закон про Державний бюджет України. Тому що  на відміну від попередніх  бюджетів тут достатньо хитромудро придумано та внесення змін до деяких законодавчих актів України.

Шановні народні депутати,  я прошу  звернути увагу, що зміни вносяться не на період дії цього  закону на 2008 рік, бо ніде не зазначено, що  мова іде про зупинення дії законів. Вони просто міняються, просто бюджетом змінюються 102 закони. Тому ми не можемо одним голосуванням голосувати за бюджет і за другу частину, що тут написана, та внесення змін до деяких законодавчих актів України. Ще раз хочу наголосити на цьому, що ніхто не хоче поміняти. У всіх попередніх бюджетах  зупинялася дія законів на період  бюджету на рік, а тут міняється назавжди. Прошу це зрозуміти.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Найдьонов  Андрій Михайлович,  Комуністична партія України.   Передає Симоненку слово.

 

14:35:16

НАЙДЬОНОВ А.М.

Я прошу передать слово  Петру Николаевичу Симоненко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  Петро Миколайович.

 

14:35:22

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Уважаемые коллеги, я хотел бы прежде, чем мы приступим к обсуждению вопроса, предложенному  председательствующим по повестке дня, мы высказались по причинам  перерыва и высказали суждения фракции, почему  нужен был перерыв, с какой целью он объявлялся, какие проблемы являются наиболее острыми, чтобы  прежде, чем перейти к рассмотрению, мы должны разрешить эти проблемы.  И  таким образом   мы создадим нормальные условия для рассмотрения, так скажем, предложений комитета по бюджету.

Поэтому я хотел бы, Арсений Петрович, обратившись к  вам как председательствующему попросить, чтобы была выполнена регламентная норма – представлено  слово  представителям двух фракций: Партии регионов и Компартии, чтобы дали пояснение, по какой причине был объявлен перерыв. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Петре Миколайовичу.

Матвієнко Анатолій Сергійович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

14:36:19

МАТВІЄНКО А.С.

Українська республіканська партія „Собор”, Блок „Наша  Україна – Народна Самооборона”.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні  колеги,  ми всі чудово розуміємо, в яких умовах дійсно формувався бюджет. І я думаю, що незалежно від того в опозиції чи у коаліції маємо розуміти, що  якісно його підготувати було  неможливо. Але без бюджету залишити, дійсно, Україну, це також є недопустимо, це є ще більше зло. 

Я хотів би запропонувати, можливо, компроміс, який буде  прийнятний ля опозиції, для коаліції. Уряд обіцяє, що він у березні місяці повернеться до макроекономічних показників,  до уточнення бюджету. Але я хотів би, щоб ми це записали у Прикінцеві положення, і це має стосуватися не тільки першого розділу, а й другого розділу.  І дійсно тоді ми можемо спокійно відпрацювати всі норми, і тільки за таких умов, очевидно, ми можемо найти компроміс для того, щоб сьогодні прийняти бюджет. Я хотів би просити уряд погодитися  з цією пропозицією. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, рішення… Вибачте, Ляшко Олег Валерійович.

 

14:37:34

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Я хотів би, щоб громадяни України, які слухають трансляцію нашої сесії розуміли, що  зараз відбувається у залі. Наші опоненти намагаються змінити процедуру  голосування за бюджет, тобто пропонують голосувати за бюджет руками із зрозумілою метою: для того,  щоб зробити так, щоб бюджет  був не прийнятий взагалі. Я хочу, щоб люди знали, хто нестиме за це відповідальність, якщо Україна ввійде в новий рік без бюджету, завдяки кому не будуть підвищені зарплати і пенсії, завдяки кому не будуть сплачуватися податки до бюджету і всі інші негативні наслідки. Тому, будь ласка, шановні наші опоненти, добре подумайте, чи варто блокувати процедуру розгляду бюджету, адже вчора на бюджетному комітеті ми задовольнили всі ваші пропозиції на 90 відсотків, до трьох ночі працювали лише з вашими пропозиціями, і ви обіцяли голосувать за бюджет, тому, будь ласка, виконуйте домовленості. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є пропозиція наступна: дати слово двом фракціям, це – Комуністична партія і Партія регіонів, - які просили по три хвилини, які, власне кажучи, просили перерву. Після цього Турчинов Олександр Валентинович. Добре, нехай визначаться. Петро Миколайович Симоненко визначений від двох фракцій. Людина одна, але слово-то  двом фракціям дається. Будь ласка, Петро Миколайович.

 

14:39:17

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые радиослушатели, телезрители! Предложив провести перерыв, мы исходили из следующего, что фракция Компартии, в данном случае я говорю о нас, требует выполнения всех социальных обязательств, которые были взяты во время выборов перед нашими избирателями. Речь идет о возвращении сбережений, о финансировании Закона о детях    войны, при рождении ребенка, стипендий, дети-сироты, безработица и это является основополагающими моментами в организации работы при рассмотрении бюджета, в данном случае правительства. Но я хотел бы обратить ваше внимание, что не следует питать иллюзий, потому что все эти заявления реально улучшения жизни не принесут, если правительство не будет заниматься второй основной составляющей  - жестко контролировать цены и тарифы.  В данном случае мы с вами, не проконтролировав цены и тарифы, снова будем превращать бюджет из государственного в общак финансовых группировок. Поэтому мы и предлагаем  сегодня рассмотреть этот вопрос и готовы проголосовать при условии, если будут выполнены все требования  Конституционного Суда о возврате всех льгот, которые предусматриваются законом.

Во-вторых, исключения второго раздела из тела бюджета, которое предусматривает изменение в более, чем 100 законов, при этом вмешиваются  социальные законы и налоговые законы. В данном случае законы самое страшное, уважаемые представители коалиции, такой раздел делает по сути дела очень опасную ситуацию у нас в стране, законы подменяются распоряжением Кабинета Министров, практически устанавливается диктатура. Это естественно и выплаты сегодня будут осуществляться не за счет работы экономики,  а за счет недоплаты льгот, которые предусматриваются по закону, то есть  по сути дела у тех же ветеранов войны, труда, чернобыльцев, афганцев не доплачиваются льготы, хотя мы должны выполнить решение Конституционного Суда и будут якобы, так скажем, выплачиваться возвратом сбережений тем же, так скажем, другим  при рождении ребенка и так далее. То есть, не дополнительно даются еще  финансирование на социальные льготы, а за счет того, что другие не выполняются. То есть, по сути дела ситуацию создают следующее, что дело… то есть, спасение утопающих – дело рук самих утопающих. Поэтому мы , фракция коммунистов, и будем  настаивать: не за счет обездоленного народа сегодня решать этот вопрос, а за счет перераспределения, которое должно состояться от состоятельных людей кто владеет заводами и фабриками в пользу тех, у кого забрали все то,  о чем мы сегодня  говорим. Прежде всего, те же самые сбережения.

Поэтому фракция коммунистов предлагает вычленить второй раздел в законы, отдельно их рассматривать, а после этого уже принимать бюджет.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу надати слово Турчинову Олександру Валентиновичу без процедурного рішення і без обговорення, так як він у нас представляє уряд і, в принципі, представляє відповідний законопроект. Олександр Валентинович, будь ласка.

 

ТУРЧИНОВ О.В.

Дякую. Шановні народні депутати, я хочу нагадати всім, що зараз йде про мова про голосування закону в першому читанні. Це означає, що Верховна Рада повинна проголосувати за власні пропозиції, які нароблені бюджетним комітетом. З цими пропозиціями після вашого голосування зразу уряд з бюджетним комітетом починає прямо тут працювати. І ви бачите, що ми фактично тут тримаємо, кінець року – ми тримаємо тут уряд, для того щоб ваші пропозиції опрацювати і внести уже вам як остаточний проект Закону про бюджет.

Тому, шановні колеги, я нагадаю: вчора Верховна Рада проголосувала процедуру. Відповідно цієї процедури вночі працював міністр фінансів, його заступники і шановні народні депутати – члени бюджетного комітету та інших комітетів, які займалися питанням бюджету. І саме зараз прохання. Голова Верховної Ради уже обявив процедуру, вона вже почалася, процедура розгляду бюджету, саме бюджету в першому читанні. Після голосування ми зразу збираємо прямо тут Кабінет Міністрів разом  з вашими колегами і уже виходимо, готуємо наступний етап голосування.

Що стосується зауважень, які лунали тут, в залі, що, там, назавжди якісь закони прописуються. Я хочу вам нагадати норму, що бюджетне законодавство, тобто цей закон, який зараз ми приймемо, він працює протягом календарного року і закінчує свою діяльність як закон 31 грудня наступного року. Це перше.

Друге питання: щодо виступу Анатолія Сергійовича. Пропозиція наступна, і це було узгоджено на Погоджувальній раді, що в перехідні положення цього закону прописати, що до 31 березня уряду внести пропозиції і зміни як до першої, так і до другої частини, про яку ви говорите. Тобто це все узгожено.

Тому, шановні колеги, я дуже прошу, щоб ми встигли опрацювати ваші ж пропозиції, все ж таки почати, вірніше, продовжити вже розпочату процедуру, яку оголосив Голова Верховної Ради. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, я хотів би ще раз довести до всіх народних депутатів України ситуацію,  яка склалася. У нас є з вами дві Постанови  Верховної Ради  України прийняті, одна взагалі – 410 голосів, про... перша – про процедуру  та особливості розгляду бюджету і друга – це  вчорашня  Постанова „Про прийняття Закону України „Про Державний бюджет”.

Формально-юридично в нас є всі документи для розгляду цього питання і розгляду питання щодо прийняття проекту Закону України „Про Державний бюджет” в першому читанні. Я  хотів би наголосити ще раз, що прийняття за основу, як пише Бюджетний кодекс, це не прийняття закону як такого, а це прийняття тих наших пропозицій, які вчора напрацьовані і це надання легітимного шляху Кабінету Міністрів України, врахувати все те, що говорилося  тут в залі.

А друге читання і в цілому – це вже тоді, власне кажучи, завершаючий процес. Тому давайте зараз послухаємо Миколу Івановича Деркача, після цього Віктора Михайловича Пинзеника, а далі будемо думати, як виходити з  ситуації. Ми ж порушуємо власну постанову. (Ш у м  у  з а л і) У нас ще немає голосування. Давайте заслухаємо Деркача Миколу Івановича, після Деркача Пинзеника, а після Пинзеника буде і з мотивів, і виступи від фракцій. З процедури 3 хвилини. Що з процедури? Добре. Ми уже з процедури були.

Шаров Ігор Федорович, „Блок Литвина”, слово Зарубінському передає.

 

14:46:11

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дуже дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги, я хотів би ще раз сказати, бо тут якось неправильно інтерпретують те, що я сказав раніше. Є оця книга, 408 сторінок,  назва цієї книги прошу звернути увагу, „Про  Державний  бюджет України  на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України”. О цих „деяких” - 102 Закони, які міняються, які змінюються. І нам пропонується одним натисканням кнопки проголосувати за зміни 102 Законів України, які є частиною національного законодавства. Це ніякою процедурою не передбачено, ну, вибачте, це вже за межами здорового глузду.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сухий  Ярослав Михайлович, Партія регіонів.

 

14:47:04

СУХИЙ Я.М.

Дякую.  Я повністю  підтримую думку колеги Зарубінського.

Прошу передати слово товаришу Симоненку Петру Миколайовичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово товаришу Симоненку Петру Миколайовичу.

 

14:47:15

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые радиослушатели! Речь идет о том, что ранее, принимая бюджет, мы приостанавливали действия тех или иных законов или положений закона на бюджетный год. Здесь же предлагается изменить законы, это во-первых.

Но самое страшное, что здесь предусматривается: в измененных уже законах  предоставляется право Кабинету Министров вне или вместо законов принимать решение.

В чем это проявляется? Вот, допустим, льготы, которые требуют или предусмотрены законом, там предусматриваются определенные размеры этих льгот, а Кабинет Министров здесь, в этом проекте записывает, что уровень выплаты льгот определяется распоряжением Кабинета Министров. А там в законе об этом сказано.

То есть, я еще раз повторяю, идет фальсификация и подмена. Это приведет к установлению диктатуры Кабмина, и законы не будут…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович, Блок „Наша Україна-Народна Самооборона”.

 

14:48:17

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, „Наша Україна-Народна Самооборона”.

Шановний пане Голово, я пропоную, оскільки зараз ранішнє засідання, продовжити роботу, проголосувати про роботу завтра і післязавтра до повного прийняття бюджету, це перше.

Друге, по тексту закону, я просив би розглянути пропозицію, що Закон про Державний бюджет на 2008 рік, це зрозуміло, що він на рік діє, а закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, а це 102 документи, в тому числі, кодекс законів про землю, там вводиться поняття продажу  сільськогосподарської землі, всього іншого, і це все робиться без земельного комітету, без інших комітетів вносяться зміни. Ми йдемо… ну, 100 законів, я не буду їх перелічувати.

Тому як варіант пропонується написати, що цей закон про внесення змін до деяких законодавчих актів діє до 31 березня 2008 року. Це достатній час для того, щоб збалансувати бюджет …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, закінчилось.

Можна я ще раз повторю. Для того, щоби врахувати пропозиції народних депутатів України, які висловлені у цьому залі і які були висловлені вчора, нам треба прийняти рішення про прийняття за основу проекту Закону України „Про Державний бюджет” та схвалення висновків Комітету з питань бюджету. 

Якщо ми не приймаємо рішення, то нам немає що вимагати в уряду. Уряд не має підстав змінити Закон про бюджет так, як ви цього вимагаєте. Я вже це п’ятий раз повторюю.

Микола Іванович Деркач, я вас прошу на трибуну.

 

14:50:39

ДЕРКАЧ М.І.

Шановний Арсенію Петровичу, шановні народні депутати та члени уряду!

Учора Верховна Рада України, висловлюючи волю усіх депутатських фракцій, 410 голосами визнала необхідність прийняття Закону „Про Державний бюджет  на 2008 рік”. Керуючись таким рішенням, Комітет з бюджету за короткий час, що був відведений, провів велику роботу з опрацювання проекту Закону про Державний бюджет  на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів, а також з розгляду пропозицій депутатських фракцій і комітетів Верховної Ради.

Чітко усвідомлюючи, що відсутність Закону про Державний бюджет  не дасть змоги проводити у повному обсязі задекларовані усіма політичними силами розміри мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії, стипендій та інших соціальних гарантій, активно залучати інвестиції до розвитку економіки, а також створити умови для затвердження місцевих бюджетів. І усі народні депутати, члени комітету, виявили глибоку відповідальність, підготували і схвалили запропонований вам сьогодні до розгляду проект відповідної постанови.

Слід відмітити, що за такий короткий термін усі депутатські фракції змогли узагальнити пропозиції своїх народних депутатів, представити їх до комітетів і захистити своє бачення проблем, які мають вирішуватися у законопроекті. За наслідками такого розгляду комітет знайшов порозуміння з представниками уряду щодо забезпечення збалансованості показників бюджету і підтримав найсуттєвіші на його думку пропозиції, які знайшли відображення в проекті постанови. Назву лише деякі з них. Так, пропонується збільшити видатки на першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням, на ліквідацію наслідків підтоплення територій у містах і селищах України, на соціальний і економічний розвиток регіонів. Передбачити нову бюджетну програму надання роботодавцям дотації для забезпечення молоді першим робочим місцем. Відновити норму щодо формування переліків об’єктів, які здійснюються за рахунок субвенцій місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток за пропозиціями народних депутатів України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Також відновити субвенцію місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних доріг комунальної власності, відновити бюджетну програму розвитку та реконструкції централізованих систем водопостачання та водовідведення тощо.

Стосовно пропозицій від комітетів Верховної Ради  та народних депутатів комітетом прийнято рішення доручити Кабінету Міністрів України ретельно їх вивчити та врахувати під час підготовки проекту Закону „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік” у лютому наступного року. Особливого значення надати при цьому питанням формування взаємовідносин між державним та місцевими бюджетами. Для подання такого  законопроекту пропонується встановити Кабінету Міністрів України граничний термін до 1 березня 2008 року. Таким чином, Комітет з питань бюджету пропонує прийняти проект Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, поданий  Кабінетом Міністрів  України, №1285 у першому читанні з врахуванням змін, визначених у пункті 2.5 цієї постанови.

Шановні народні депутати! Стосовно продажу земель сільськогосподарського призначення. Обговорювалася пропозиція щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Пропонується. Перше. Доповнити статтю другу розділ два законопроекту пунктам 14 такого змісту: у статтях 14 і 15 розділу десять Перехідні положення слова та цифри „до 1 січня 2008 року” замінити на слова „до прийняття Верховною Радою України необхідних законодавчих актів з ринку землі”.

Друге. Доповнити розділ третій Прикінцевих положень законопроекту новою статтею такого змісту: „Кабінету Міністрів України до 31 березня 2008 року внести проекти необхідних законодавчих актів з ринку землі, щодо податку на додану вартість по селу”.

Під час розгляду пропозицій в бюджетному комітеті була неузгоджена позиція щодо визначення терміну, до якого часу буде продовжено діючий в 2007 році порядок справляння податку на додану вартість по продукції сільського господарства. Пропонується підтримати таку пропозицію: у  пункті два статті 12 пункт 2.4 статті 14 слова „тимчасово до дня вступу України до Світової організації торгівлі” замінити словами „до 1 січня року наступного за роком в якому Верховна Рада України ратифікує протокол про приєднання України до СОТ”. Ввести  пункт 14.1 такого змісту у статті сім Закону України „Про стимулювання виробництва автомобілів України” слова „ до 1 січня 2008 років” замінити словами „до 1 січня року наступного за роком в якому Верховна Рада України ратифікує протокол по приєднанню України до СОТ”.

Пропонується розділі два виключити статтю 56 „Пропозиція Погоджувальної ради”.

Таким чином, пропонується прийняти запропонований бюджетним комітетом проект постанови з урахуванням цих двох додаткових пропозицій. Дякую за увагу. І сподіваюсь на вашу підтримку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Пинзеник Віктор Михайлович, будь ласка. Зараз, пів секунди. Віктор Михайлович, будь ласка.

 

ПИНЗЕНИК В.М.

Шановний Арсенію Петровичу! Шановні народні депутати! Вчора уряд, разом з бюджетним комітетом, провів дуже продуктивну роботу над бюджетом. Я не буду зупинятися на змісті рішень, які погоджені, на них детально зупинився Микола Іванович. Ми опрацювали пропозиції кожної депутатської фракції по дуже багатьох, включаючи фракції і коаліції, фракції і опозиції, питаннях ми знайшли спільну позицію і була продемонстрована хороша позиція всього бюджетного комітету. Тому що абсолютна більшість членів бюджетного комітету підтримали проект рішення щодо висновків і пропозицій. Ці рішення погоджені з урядом, є питання, про які наголосив Микола Іванович Деркач, які потребують визначення в залі щодо строків дії деяких норм, по них треба приймати рішення окремо. Але більшість пропозицій нами узгоджена, абсолютна більшість пропозицій нами підтримується. І я хотів би подякувати всім депутатам бюджетного комітету, і особисто Голові за дуже конструктивну роботу. Я сподіваюсь, що ту роботу, яку вчора провів бюджетний комітет, сьогодні буде продемонстровано у залі Верховної Ради України і ми це підтвердимо своїм голосуванням.  Спасибі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Можна три хвилини. Будь ласка, Ващук Катерина Тимофіївна, вона просила і була записана. Будь ласка, Катерина Тимофіївна.

 

14:59:17

ВАЩУК К.Т.

Спасибі, спасибі. Є пропозиція, також у першому читанні доповнити сам текст бюджету слідуючим реченням: „зміни до законів України виписані в тексті Державного бюджету діють до 1 січня 2009 року”, а також останню частину пункту 24 статті 52 вилучити. Це стосується, що кошти спеціального фонду місцевих бюджетів, що надійшли від продажу земель с/г призначення використовуються там на різні цілі. Тобто все, що стосується надходження коштів від ринку землі вилучити із тексту Державного бюджету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Ткаченко, народний депутат України.

 

15:00:22

ТКАЧЕНКО О.М.

Спасибі.  Шановні колеги!  Ви зверніть увагу в бюджеті на сторінку з 200-ї по 214-ту, всі ці сторінки потрібно виключити з бюджету – це перше. І ось чому. Тому що земля – це життєвий простір, а не товар. Життя – це кладова корисних копалин нашого всього українського народу. І земля виписана чітко 13-14 статтею Конституції.

 Тому я просив би перед тим, як голосувати за бюджет, в першу чергу внести до порядку дня питання про продовження мораторію на куплю-продаж землі, потім за нього проголосувати, а потім перейти до розгляду бюджету з тими поправками, за які йде мова.  Спасибі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! З вашого дозволу, шостий раз повторюю: є проект постанови про схвалення бюджетних висновків. Давайте дамо уряду все почуте... все записати, що ми сказали, отримати відповідний документ прийняти його за основу і через дві години збираємося, і знову працюємо з Кабінетом Міністрів.

1285-П – про прийняття в першому читанні ставлю на голосування.

 

15:01:54

За-243

Рішення прийнято.

Колеги, я прошу тишину. Послухайте, я дуже прошу уважно, по фракціям.

Ми зараз  дали Кабінету Міністрів України доручення – доопрацювати бюджет. Тепер треба зрозуміти, коли ми зустрічаємося для фактичного розгляду того всього, що було нами запропоновано, і було запропоновано  рішенням бюджетного комітету.

З мотивів голосування я прошу записатися по одній хвилині.

Дванадцять  вісімдесят п’ять тире було П1.

Так, виступи з місця, Цибенко, будь ласка, Комуністична партія України.

 

15:02:43

ЦИБЕНКО П.С.

Прошу передати слово Симоненку Петру Миколайовичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, Петро Миколайович.

 

15:02:49

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Я еще раз хочу подчеркнуть, почему фракция коммунистов воздержалась при голосовании.

Первое. По причине не того, что мы не поддерживаем висновки комитета, а по причине того, что в тексте бюджета, которые приняты как в первом чтении записано, что все законы сегодня, а это более ста законов, Кабинет Министров своим распоряжением корректирует и устанавливает, нарушая законы и Конституцию, не выполняя решения Конституционного суда,  размер льгот для наших ветеранов.

Таким образом, по сути дела пытаются сегодня скрыть то, что забираются  льготы у ветеранов, у афганцев, чернобыльцев, многих других категорий и пытаются установить самостоятельно, вне закона, размер тех, или иных льгот. Поэтому фракция коммунистов и воздержалась при голосовании, потому что это…

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазин Юрій Анатолійович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

15:03:56

КАРМАЗІН Ю.А.

Дякую. Юрій Кармазин.

Шановний Арсеній Петрович, шановні урядовці. Я закликаю уряд працювати прямо тут, в приміщенні Верховної Ради і вже на 16-ту годину винести закон до другого читання.

При цьому, я просив би зараз Голову Верховної Ради дати доручення комітетам профільним, зокрема який займається аграрними питаннями,   бо тут суттєві зміни до Земельного кодексу, приватизацію, місцеве самоврядування, бо тут теж серйозні зміни є до цих законів, хоча прямо про це і не говориться.

 

ІЗ ЗАЛУ. Регламентному.

 

КАРМАЗІН Ю.А. Регламентному комітету зібратися і дати зміни до тих 102 законів, які зараз винесені разом з тілом бюджету і також пропонувати їх, при цьому розглянути питання про тільки до 31 числа, щоб діяли, березня, ці закони.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Рудченко, "Блок Литвина", Микола Миколайович.

 

15:05:04

РУДЧЕНКО М.М.

Прошу передати слово Володимиру Михайловичу Литвину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Володимир Михайлович Литвин, будь ласка.

 

15:05:11

ЛИТВИН В.М.

Колеги, я прошу уваги! Давайте зараз чітко усвідомимо, за що ми проголосували. Ми проголосували виключно за висновки і пропозиції бюджетного комітету. Заспокойтесь, будь ласка.

Але я хотів би підкреслити, що ми проголосували всі ті пропозиції, які були озвучені додатково до рішення бюджетного комітету, а також ті, які проголосували у виступах наших колег, правильно?

 

ІЗ ЗАЛУ. Правильно!

 

ЛИТВИН В.М. А тепер треба, щоб доопрацювали ці висновки, а після того ми будемо розглядати закон.

 

ІЗ ЗАЛУ. Проект!

 

ЛИТВИН В.М. Проект Закону „Про Державний бюджет”. І я ще раз хочу сказати, шановні колеги, що всі зрозуміли, що засідав бюджетний комітет і ми проголосували за висновки бюджетного, і пропозиції бюджетного комітету, і щоб ви це все розуміли ті, які зараз хочуть когось затаврувати.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Таран Віктор Васильович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

15:06:14

ТАРАН В.В.

Кириленку, будь ласка, передайте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Іван Григорович, будь ласка.

 

15:06:19

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, ми проголосували в першому читанні, Литвин Володимир Михайлович правильно сказав, ми проголосували висновки бюджетного комітету. Арсеній Петровичу, оголошуйте перерву для роботи уряду і бюджетного комітету так як ви запропонували. У нас дві принципові спірні позиції: ПДВ, земля. Ми погодились з лідерами фракцій, що ми знімемо ці питання, знімемо напругу в залі, ми вирішимо це питання і продовження мораторію, і ПДВ в сільському господарстві, знімаємо головні ключові питання. Зрозуміло, що 400 голосів в залі не буде.  Але, друзі, давайте ж не стримувати фінансову систему держави. З нового року нові соціальні стандарти. Давайте людям дамо сигнал. Хай працює уряд і хай працює фінансова система.

Арсенію Петровичу, це технічний бюджет. Ви правильно сказали. Новий бюджет буде через два-три місяці. А цей бюджет – продукт роботи двох урядів. Колеги, давайте проголосуємо і розблокуємо систему. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Сухий Ярослав Михайлович, фракція Партії регіонів.

 

15:07:19

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, шановні виборці! Я звертаю увагу на прояв крайнього, крайній прояв лицемір’я та цинізму так званих демократів, котрих в залі сьогодні 204. Отак ви взяли на себе відповідальність за майбутню долю України. Коли вам було вигідно, ви голосували руками і костилями; коли вам не вигідно, вас вже влаштовує система „Рада”. Тобто ви зняли з неї недовіри, ви тепер їй вірите вже. Але саме головне не в цьому. Другий розділ цього закону потрібно просто відмінити. Тому що він суперечить рішенню Конституційного Суду.

І ще одне. Шановні колеги, та в кінці-кінців, є ж корпоративні якісь наші симпатії один до одного! Та ви подивіться, що робиться! Кабінет Міністрів України тепер нам своїм законом диктує як нам дихати, депутатам! Не ми – їм, а вони – нам. Чи їздити нам у відрядження, чи пішки ходити! Як нам виконувати власні повноваження, які передбачені законом про статут?

І відносно, Володимир Михайлович, вас тут зараз хвалять. Ви бійтеся тих, що вас хвалять, це не до добра.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України! Дозвольте, дозвольте повідомити про подальший порядок наших дій.

Перше. Ми зараз з вами схвалили за основу проект Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік” і висновки бюджетного комітету, в тому числі всі відповідно проголошені.

Друге. Ми дали можливість Кабінету Міністрів України отримати ці документи і працювати з ними, і розглянути на своєму засіданні відповідні пропозиції, і внести в зал новий проект Закону України „Про Державний бюджет на 2008 рік” та внесення змін до відповідних законів.

Третє. Що стосується зауважень, які висловлювали цілий ряд народних депутатів. Я просив би, щоб ми не кидалися у певний популізм, який не дасть можливості тим чи іншим органам державної влади виконувати державні владні функції. Це стосується скасування тих чи інших видатків. Тому всьому повинна бути міра.

 І останнє.  У тому випадку, якщо в  проекті Закону України „Про Державний бюджет” не буде статті, яка передбачає імперативну вимогу  щодо  внесення нового закону про Державний бюджет до  31 березня і його прийняття, я точно голосувати не буду.

Тому з огляду на це ми зараз ідемо, доопрацьовуємо і виносимо в зал на друге читання і прийняття в цілому.

Дякуємо. Через дві години  збираємося в залі.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку