Засідання N25

Опубліковано 26. 07. 2006

ЗАСІДАННЯ  ДВАДЦЯТЬ П’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

26 липня 2006 року, 10.00 година

Веде засідання Перший заступник Голова Верховної Ради України  МАРТИНЮК А.І.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні колеги, гості та запрошені Верховної Ради. Прошу народних колег підготуватися до реєстрації. Ввімкніть систему „Рада”. Реєструємося.

10:02:20

В сесійній залі зареєстровано 302 народних депутати.

Ранкове засідання Верховної Ради оголошую відкритим.

Є прохання перереєструватися, бо бачу, що більше. Прошу провести повторну реєстрацію народних депутатів. Ввімкніть систему „Рада”, будь ласка.

10:03:00

В сесійній залі зареєстровано 307 народних депутатів.

Шановні колеги,  сьогодні ми маємо з вами 30 хвилин для оголошення заяв, повідомлень і пропозицій народних депутатів. Прошу народних депутатів записатися на виступи.

Шановні колеги, покажіть, шановні колеги, я нагадую БЮТу сьогодні виступають не від фракцій, а сьогодні виступають народні депутати за записом. Тому, будь ласка, тисніть кнопки, ніякі представники фракцій сьогодні не виступають. Хоча вони є представниками фракцій, але сьогодні кожен депутат має можливість висловити свої думки.

Так, будь ласка, 30 хвилин.

Ніколаєнко, фракція соціалістів, підготуватися Герасимову.

Мікрофон Ніколаєнко, будь ласка, увімкніть.

Так, будь ласка, передає Бондарчуку Івану Миколайовичу. Прошу.

 

10:04:36

БОНДАРЧУК І.М.

Шановні колеги, останнім часом у зв'язку із наближенням до завершення термінів формування Верховною Радою уряду України, різними посадовими особами активізувалося тлумачення Конституційного права Президента стосовно дострокового розпуску парламенту з використанням засобів масової інформації.

До цієї невдячної справи підключилося чимало відомих відставних правників. Це не лише не сприяє вирішенню питання формування Кабінету  Міністрів України у спокійній конструктивній обстановці, а й призводить до нагнітання нездорової атмосфери у суспільстві, посилення протистояння серед активної частини співвітчизників, поглиблення розколу у державі.

У зв'язку з  цим  групи депутатів-соціалістів звертається до відомих і маловідомих політиків, представників фракцій у парламенті, прихильників різних поглядів на дану проблему із  закликом заспокоїтися, припинити зомбування   українського суспільства через засоби масової інформації та навязувати громадськості свої погляди щодо вирішення цієї проблеми.

Не даваймо і не додаваймо свої 5 копійок у розхитування човна, імя якому „Українська держава”. Памятаймо, що тлумачити Основний закон України не  має права ні Верховна Рада, ні Президент, а тим більше, його радники. Це право має виключно Конституційний Суд України.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Іван Олександрович Герасимов, фракція комуністів. За ним Чукмасов.

Будь ласка, передає слово Александровській Аллі Олександрівні. Прошу.

 

10:06:18

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Уважаемые коллеги, уважаемые избиратели!

Мы сегодня переживаем непростое время. Вчера мне поступило очень много звонков из Харьковской области от моих избирателей.

Людей беспокоит, что происходит в парламенте, что происходит в Верховной Раде. «Чего нам ждать», - спрашивают люди. Они категорически выступают против повторных, внеочередных, вернее, выборов. Люди говорят: «Мы устали. Мы надеемся на то, что вы решите наши проблемы, с этим мы вас посылали в парламент. Где же ваши обещания».

И в основном эти  вопросы они задают тем депутатам фракции «Блока Юлии Тимошенко», которые покинули зал и не хотят работать. Я им отвечаю, что парламент работает. Мы сформировали руководящие органы парламента, мы принимаем необходимые решения, но вместе с тем люди говорят: «Мы на своем кармане ощущаем, что жизнь ухудшается. Мы не можем найти работу, у нас не хватает сегодня денег, чтобы купить молоко, мы уже забыли, что такое мясо. Мы надеялись, что вы остановите рост тарифов, как вы это обещали. Где же ваши обещания».

Я отвечаю, что в проекте повестки дня внесены вопросы, которые должны урегулировать эти вопросы. Мы должны вернуться к рассмотрению закона, который был внесен коммунистами в прошлом созыве о моратории на рост тарифов и цен до повышения соответствующего заработной платы.

Вместе с тем эти вопросы не решаются. Почему? Мы знаем, что  в Верховной Раде создана Антикризисная коалиция. Ее создали коммунисты, социалисты и Партия регионов. Мы выдвинули кандидатуру Януковича на, для избрания его Премьер-министром Украины. Мы подали необходимые документы Президенту Украины и, мы знаем, что 15 дней у него было по Конституции времени для того, чтобы внести соответствующие предложения в парламент. Ющенко этого не делает.

Сегодня звучат угрозы роспуска парламента. Мы не боимся этих угроз. Мы знаем, что поддержка избирателей у нас есть. Мы знаем, что избиратели разделяют нашу позицию и поддерживают эту позицию.

Я обращаюсь ко всем здесь присутствующим, я обращаюсь к избирателям, которые нас слышат. Ющенко сегодня нарушает Конституцию, он саботирует принятие решений, он загоняет Верховную Раду в цейтнот и основной причиной того, что мы не можем продолжить нашу работу в конструктивном плане, что мы не можем принять необходимые решения, сформировать правительство и рассматривать по существу те законы, которые должны решить сегодня многие экономические проблемы не только Украины, но и граждан Украины. Мы сегодня не можем приступить к этой работе.

Поэтому я обращаюсь к Президенту Украины: прекратите шантажировать парламент. Прекратите обманывать народ Украины, займитесь непосредственными своими обязанностями, выполните требования Конституции и внесите на рассмотрение парламента кандидатуру на пост Премьер-министра, ту кандидатуру, которая была выдвинута антикризисной коалицией  - Януковича Виктора Федоровича.

Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Сергій Чукмасов передає слово Ніколаєнко? Будь ласка, Станіслав Ніколаєнко. З місця? Мікрофон увімкніть з місця. За ним Заклунна-Мироненко.

 

10:09:33

НІКОЛАЄНКО С.М.

Шановні народні депутати! Шановні громадяни!

Ніколаєнко, фракція Соціалістичної партії.

Я хотів би сьогодні говорити не тільки про сучасне, а хотів би перш за все сказати про майбутнє, хотів би сказати про долю наших українських школярів, наших дітей, наших студентів.

Я думаю, що незалежно від того, який буде уряд, незалежно від того, яка буде коаліція, першого вересня діти повинні піти до школи усміхненими, все повинно бути підготовлено до нового навчального року і це наше  головне завдання.

Я хотів би сказати, що на сьогоднішній день ми чекаємо, що до школи прийде 5,7 мільйона школярів. 2,7 мільйона навіть більше студентів, зараз продовжується вступна кампанія і сьогодні практично почали приймати екзамени звичайні вузи, бо національні завершили вступну кампанію і технікуми.

Нам потрібно набрати і буде у нас навчатись 500 тисяч дітей у  професійно-технічних училищах.

Разом з тим я хотів би звернутись сьогодні до всіх комітетів, звернутися хотів до всіх  голів місцевих рад, глав адміністрацій, особливу увагу  звернути на стан із ремонтами у наших школах і навчальних закладах.

Оскільки інформація з місць показує, що є дуже багато проблем, особлива проблема сьогодні із проведенням тендерів. Я прошу сьогодні наші профільні комітети негайно повернутися до цієї теми і відмінити цей, вибачте мене, недолугий закон, який був прийнятий в кінці минулого скликання, який заблокував повністю діяльність всіх бюджетних організацій.

Ми не придбаваємо  сьогодні  тверде паливо, ми не можемо купити будівельні матеріали, бо це потрібно їхати десь друкувати, в Київ везти ці документи і т.і. Я хотів би, щоб ми звернули увагу на це дуже і дуже важливо. Ми ставимо завдання в цьому році стовідсотково комп’ютеризувати, забезпечити комп’ютерною технікою всі середні школи. І цю тему я просив би також взяти під особливий контроль всіх керівників влади. У нас повинно бути девізом „Немає сьогодні школи, де немає сучасної комп’ютерної техніки” і вона не приєднана до Інтернету. Там сучасних знань, там організувати сучасний процес неможливо.

Я вважаю, що приклад повинні показати народні депутати України, члени уряду і гасло цих кроків повинно бути таке: „Забезпеч рідну школу комп’ютерною технікою”. Я знаю, що я в свою школу особисту на своє 50- річчя подарував їм комп’ютер, зараз знову буду вишуковувати можливість, щоб з власних коштів туди придбати цю техніку. Прошу підтримати почин тисяч і тисяч підприємців, які це вже зробили і т.д. І я хотів би закликати до конструктивної співпраці всі політичні сили, досить гасел.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Валерія Гаврилівна передає слово Борщевському Віктору Валентиновичу, фракція комуністів. За ним буде виступати Волинець.

 

10:12:59

БОРЩЕВСЬКИЙ В.В.

Борщевский, фракция Коммунистической партии Украины, Днепропетровская область.

Кризис власти сегодня, он как ком перемещается с центра в регионы. Сегодня аналогичная кризисная ситуация сложилась и в моей родной Днепропетровской области. По прежнему, до сих пор, областной совет нашей области не может приступить к работе, потому что политические силы, которые стоят за Президентом, всячески препятствуют, саботируют начало работы областного совета, причем, используют и силу. Наемные охранные отряды работников милиции, которые не допускали народных депутатов, депутатов облсовета в сессионный зал. В это время, серьезные проблемы нависли над областью, сегодня неоднократно отключают главный …ульский водовод в Днепропетровской области якобы неуплату за долги. Уже неоднократно отключался  Днепропетровск от снабжения воды, и Днепродзержинск и другие ближайшие регионы. Дело дошло до того, что на 4 дня отключали воду от Южного Машиностроительного завода, угрожая прервать цикл производства на этом предприятии.

 Сегодня, как нас убеждал министр финансов, что все у нас с бюджетом нормально, но учителя Днепропетровщины ушли в отпуск, не получив  отпускных и зарплаты. Только благодаря давлению депутатов-коммунистов в некоторых районах недавно начали выплачивать эти средства учителям. И все это звенья одной цепочки. В свое время, когда Ющенко стал Президентом, практически,  силы стоящие за ним «помаранчевые» отстранили  другие политические силы от всякого влияния на ход событий в нашей стране.

Сегодня, когда в Верховной Раде есть 240 человек, есть коалиция, есть программа, есть  понимание ответственности за то, что единство Украины базируется на том, как будет работать экономика, как будут себя ощущать наши люди. Так вот, сегодня пропрезидентские силы всячески блокируют решение этого вопроса. И проблема не в парламенте, проблема в высшей власти президентской. Поэтому мы требуем, чтобы Президент оставил всякие амбиции, выполнил конституционный долг и  в ближайшее время дал возможность сформировать правительство, которое возьмется за ликвидацию вот этих кризисных явлений как в экономике, так и в социальной жизни.  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Михайло Волинець, фракція "Блок Юлії Тимошенко" , за нею буде виступати Валентин Матвєєв.        

Будь ласка, кому ви передаєте слово? Будь ласка, Левко Лук’яненко, прошу.

 

10:16:36

ЛУК’ЯНЕНКО Л.Г.

Шановні громадяни України,  меншість Партії регіонів завдяки грошам та незаконним махінаціям    перетворилася у більшість і нашу демократичну помаранчеву  більшість перетворила в меншість.

У зв’язку із цим, Блок Юлії Тимошенко протестує проти такої аморальної операції і не бере участі зараз в засіданнях, доки президент не розпустить цю Верховну Раду.

І зараз  я зачитаю наше звернення з приводу  круглого столу.

„Позиція Блоку Юлії Тимошенко щодо пропозиції Олександра Мороза про проведення  політичного круглого столу.

Фракція БЮТ заявляє про свою відмову від   участі в цьому заході. Ми вважаємо  пропозицію Мороза провести сьогодні в Маріїнському палаці  політичний круглий стіл  за участю лідерів фракцій спробою втягнути країну у відвертий фарс та очевидну  імітацію політичного процесу.

Як відомо  з класичної політичної практики та  світового досвіду, подібні круглі столи   збираються тільки в двох випадках:

по-перше, коли треба об’єднати  розпорошені політичні сили;

по-друге, коли треба виробити спільну  позицію для вироблення спільної точки зору.

Виходячи з цього, нашій фракції цілком незрозумілі ні мета, ні сенс запланованого  заходу. Наша політична команда апріорі не збирається об’єднуватися із кризовою коаліцією.

Нам, безумовно зрозуміло, для чого цей стіл потрібен, особливо  пану Морозу. Йому  зараз вкрай необхідно імітувати хоча б якусь  політичну діяльність на фоні створеної ним парламентської кризи. Йому також треба змінити личину зрадника на образ миротворця.

Нам зрозуміло, навіщо цей круглий стіл декількома кон’юнктурниками з „Нашої України” потрібен. Вони, вірогідно очікують, що на цьому круглому столі товариші регіонами будуть роздавати  посадові  нагороди за своєчасну зразу Президента та України. Але головне, що нам не зрозуміло, навіщо безкінечні провальні круглі столи суспільству. Ми знаємо, що зараз всі рішення про подання або не подання кандидатури Януковича, злиття або не злиття нашої України з кризовою коаліцією приймається не круглими столами, а на кулуарних переговорах. Навіщо цю тіньову крива… накривати круглим столом та фарбувати під демократію. Поки Президент не вирішить питання бути чи не бути скомпрометованому парламенту, всі розмови за круглими столами, квадратними чи овальними столами не мають ніякого сенсу.

Нам також не потрібні ніякі посади в уряді, який сам себе скомпрометував. Ми хочемо і не будемо своєю присутністю …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, відповідна стаття Регламенту дає мені право зробити уточнення. Я хотів би зробити уточнення.

Ініціатором круглого столу виступає Президент України, Голова Верховної Ради оголосив лише цю ідею. Це суттєве уточнення.

І друге уточнення. Немає кризової коаліції, є антикризова коаліція. Будь ласка, Матвєєв передає слово Кравченко Миколі Васильовичу, за ним Бокий передає слово Попеску підготуватись.

 

10:20:44

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов.

Уважаемые радиослушатели, телезрители! Уважаемые коллеги!

Я хотел бы начать свое выступление с того, что также как и все депутаты, активно общаюсь с избирателями и вчера, и сегодня масса звонков была по поводу той ситуации, которая складывается в парламенте.

Людей сегодня возмущает главное – это политика двойных стандартов власти. Со одной стороны, они заявляют о том,  что у нас все хорошо, что нет смысла создавать было антикризисную коалицию, только лишь потому что  кризиса нет.

Сегодня довожу до вашего сведения, что, и вы это знаете, но радиослушатели должны знать, это правительство уже допустило 30 миллиардов дыру в бюджете. Она ничем не покрываемая и она переходит к новому правительству как наследие.  Сегодня инфляция не 10 процентов, как говорят, а уже за 14 процентов. На сегодняшний день цены растут катастрофически и отсюда рост тарифов, коммунальных услуг и  так далее.

И вот политика двойных стандартов сегодня относиться и к той политической силе, представитель который сегодня выступал от имени  БЮТ.

Речь идет сегодня о том, что избиратели мне дали документы о том, что якобы Юлия Владимировна, будучи Премьер-министром, списала с единых энергетических систем, которые находились под ее патронатом, 7,5 миллиардов гривен.  Я соответствующим     образом оформил и в пятницу я оглашу этот депутатский запрос в адрес налоговой инспекции. Но если это так, то тогда на этой политической силе надо поставить крест. 7,5 миллиардов и 30 миллиардов дыра в бюджете. Мы разберемся кто, как и  каким образом, эти деньги списывал.

 Следующий звонок, что просили передать  фракцию БЮТ о том, что 10 шахт, которые якобы находятся  у них во введении в городе Шахтерске, сегодня люди брошены, зарплата им не выплачена за 2 месяца.    Вот то, что возмущает людей.

Политика двойных стандартов существует и сегодня. Сегодня за «круглым столом» будет говориться о том, что все у нас хорошо в стране, что шахтерам   вовремя платим  зарплату, что учителя не укрупняют школы, что им якобы выплатили отпускные и так далее. Все это ложь, все это не так.

Поэтому я сегодня пожелал нашим представителям, которые будут на «круглом столе», четко однозначно спросить у Президента, или он прекращает игры и решает вопрос назначения Януковича как представителя антикризисной коалиции,  или надо переходить к активной фазе наших взаимоотношений с  властью. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Іван Бокий передає слово Івану Попеску. Підготуватись Шкіль, віддає слово Ляшко. Будь ласка, Іван Олександрович.

 

10:23:59

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую, Адаме Івановичу. Вельмишановні колеги, вельмишановні виборці, незважаючи на те, що під впливом певних деструктивних політичних сил, і насамперед БЮТу, деякі місцеві ради приймають провокаційні звернення щодо розпуску парламенту, натомість ті ж самі ради, де більшість мають політичні сили началі з БЮТ, звертаються чомусь до нас, до членів Антикризової коаліції, з тим, щоб ми посприяли у вирішенні  соціально-економічних проблем. Хотів би звернути увагу на ті звернення, які надійшли до мене, як до народного депутата із Чернівецької області.

Так Чернівецька обласна рада доводить до відома ті рішення, які були прийняті стосовно підвищення цін на природній газ, електроенергію з першого поточного року, щодо  надання додаткової фінансової допомоги з державного бюджету України для завершення будівництва газопроводу відводу Сторожинець-Глибоке. Я нагадую, що 31-ого в грудні 2004 року Уряд Януковича виділив 5,7 мільйонів для цих потреб, але Уряд Тимошенко дав тільки 10% від цього і на сьогоднішній день знову до  нас звертаються  з питанням вирішення цієї проблеми.

Крім того, на сьогоднішній день до нас звертаються із Новоселицького району, просять, щоб ми прийняли рішення і допомогли у погашенні 820 тисяч гривень для спільного підприємства імені Суворова, які були витрачені ним для будівництва підводного газоводу і розподільчої станції до села Підгірного. Теж ..…. до нас звертаються, щоб при розгляді бюджету посприяли виділити кошти з державного бюджету в сумі 2 мільйони 940 тисяч товариство „Боянбуд”, які були витрачені ним на будівництво відводу-газоводу до села Бояни Новоселицького району і таких звернень дуже багато.

На сьогоднішній день нам потрібно також вирішити питання, з яким до нас звернулися представники національно-культурних товариств румунської спільності України з Чернівецької області, які до нас звертаються з проханням призупинити процес приватизації приміщень будинку офіцерів у місці Чернівці, який до 44-ого року належав румунській спільноті, там був палац культури. Сьогодні той палац,  який був побудований за рахунок коштів румунської спільноти, простих людей, хочуть приватизувати. Стоїть питання про те, щоб повернути в цей палац і відкрити  там національну культурну бібліотеку, національний театр, інші приміщення.

Шановні колеги, для того, щоб виріши ці і інші питання, для того, щоб громадяни відчули нашу підтримку, нам потрібно терміново звернутися до Президента, щоб сьогодні під  час круглого столу було прийняте  рішення, щоб була внесена кандидатура на посаду Премєр-міністра Віктора Федоровича Януковича, і наша Антикризова  коаліція почала працювати і вивела нашу країну із злиднів.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, слово моє Олег Ляшко, фракція „Блоку Тимошенко”. За ним буде виступати Анатолій Кінах.

 

10:27:04

ЛЯШКО О.В.

Шановні колеги, шановні слухачі і глядачі!

Оскільки вчора представники так званої Антикризової коаліції не один раз згадували моє прізвище, я вирішив сьогодні прийти, щоб  розповісти про те, що відбувається у парламенті.

Справа у тому, що кілька днів тому до мене потрапили матеріали, які  свідчать про те, що у парламенті відбувся широкомасштабний підкуп: депутати від Партії регіонів заплатили досить пристойну суму – понад 300 мільйонів доларів – депутатам від фракції соціалістів, внаслідок чого була розвалена коаліція демократичних сил, створена – незаконно створена коаліція так звана Антикризова, внаслідок чого спікером парламенту був обраний Мороз.

І сьогодні ж людина, яка зрадила своїх виборців, вимагає від Президента подати кандидатуру  Януковича на Премєра.

Шановні друзі!

Я вимушений… Друзі, це  я звертаюся  до наших виборців, а не до представників так званої антикризової коаліції. Розуміючи всі наслідки своєї заяви…я вимушений був це зробити,  тому що  вважаю, так само, як і члени команди Блоку Тимошенко, що не має  права на існування парламент, у якому зради і підкуп правлять бал.

З приводу заяв певних представників так званої антикризової   коаліції на мою адресу, ну, про це я можу сказати тільки одне, що у них на обличчі написано загострення хвороб, яке, як правило, відбувається під час напруження в міжсесійний і сесійний період, тому раджу їм все-таки заспокоїтися.

І останнє. І останнє. Нажаль, так звана антикризова коаліція, яка розказує, що дуже демократична, не дала можливості своєму колезі Лук’яненку закінчити виступ, в якому він викладав позицію фракції Тимошенко щодо участі в круглому столі, то я скажу, Адам Іванович Мартинюк уточнює і я уточню, Юлія Володимирівна Тимошенко говорила з Секретаріатом Президента, жодного запрошення від Президента до участі у круглому столі немає. І там взагалі здивовані, що за круглі столи відбуваються.

Ми не будемо брати участі в столах, де збирається дерибанить посади так звана антикризова коаліція. Мороз – Іуда.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, шановні колеги, заспокойтесь. Депутат вперше вийшов на трибуну. Це перше.

Друге, оскільки це він зробив вперше, то коаліція до того, що 3 хвилини відводиться до виступу, немає абсолютно ніякого відношення. Це таймер регулює час виступу і до того, що Левко Григорович не мав можливості закінчити те, що він хотів, він знає, що таймер автоматично вимикає. Тому простимо першокурснику такі погрішності. Да, 8 років тому ви захищали тут Павла Івановича Лазаренка, вибачте, я помилився, да.

Будь ласка, Анатолій Кирилович Кінах, фракція „Наша Україна”. За ним Цибенко.

 

10:30:45

КІНАХ А.К.

Шановні народні депутати, шановні громадяни України, однозначно в державі є всі прояви парламентської кризи, розбалансованості системи державної влади в цілому, правового  нігілізму.

Тому, шановні народні депутати, я звертаюсь до всіх політичних сил, які представлені у парламенті, до розуміння нашої відповідальності перед українським народом. Витримки, мудрості і чіткого дотримання вимог норм Конституції, законодавства України в цій дуже не простій ситуації.

Проблеми виникли не одночасно і не сьогодні. Ми дозволили собі у грудні 2004 року для того, щоб уникнути в Україні кровопролиття прийняти дуже недосконалі зміни до Конституції України. Далі поглибили цю проблему з 1 січня 2006 року, коли ввели в дію нові положення Конституції України без необхідного законодавчого нормативного обґрунтування.

В умовах відсутності Закону „Про Кабінет Міністрів”,  Закону „Про опозицію”, цілої низки законів, які регулюють відносини центральних і місцевих органів влади. Тому нам необхідно сьогодні вирішувати питання не на основі емоцій, ультиматумів, а виходячи з нашого завдання формування в Україні ефективної  системи державної влади, відповідальної підконтрольної з боку суспільства, включаючи такі напрямки, як Пенсійна реформа, адміністративна, судова та інша.

Коаліція в  парламенті зможе вирішити ці завдання тільки тоді, коли вона буде об’єднана і програмно і ідеологічно в контексті забезпечення стратегією розвитку України, як сучасної демократичної, конкурентноздатної держави.

Уряд, який нам необхідно сформувати, обов’язково повинен бути  урядом національного примирення і консолідації  суспільства. І це також іспит  на нашу витримку і відповідальність.

Тому, шановні народні депутати, шановні колеги! Я дуже  просив би всіх, політичні партії, які представлені у парламенті припинити займатися працевлаштування перших номерів своїх списків.

Згадати про нашу спільну відповідальність перед народом і об’єднати нашу політичну волю, розум, відповідальність заради інтересів суспільства і нашої держави України.  Дякую за увагу!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Анатолій Кирилович.

Будь ласка, Петро Степанович Цибенко, фракція комуністів.

 

10:33:59

ЦИБЕНКО П.С.

Шановні колеги, шановні виборці, фракція комуністів, Голова комітету з прав пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Перш, ніж розпочати те, сказати те, що я хотів сказати з самого початку, я хочу зреагувати на виступ пана депутата, який виступав перед Анатолієм Кириловичем Кінахом. Я хотів би, не вдаючись до дрібниць, сказати головне, відповісти цій людині східною мудрістю про те, що „собака лає, а караван іде”. ”Антикризовий” караван йде дуже впевнено і саме це викликає істерію серед тієї частини людей, які сьогодні в парламенті, на жаль, а може й на щастя, немає.

А тепер щодо того, заради чого я вийшов на цю трибуну. Справді, в Україні надзвичайно складна соціально-економічна ситуація, погано абсолютній більшості людей праці. Але є категорія людей, яким в цій ситуації найгірше, я маю на увазі пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Я пригадую, скільки добрих, правильних слів говориться напередодні Дня Перемоги деякими посадовцями, хоча інколи розумію і не дуже щиро говориться, але говориться цілком заслужено. Зокрема, Кабінет Міністрів України, Президент говорить про те, наскільки багато сьогодні зроблено для ветеранів, пенсіонерів та інвалідів.

Я, як голова комітету, хотів би зробити деякі уточнення. По-перше, зроблено мізер з того, що треба було б зробити, чого заслужили ці люди, на плечах яких стоїть ця держава. А по-друге, говорить навіть про зроблене, говориться не зовсім точно, бо абсолютна більшість того, що зроблено, зроблено Верховною Радою України, а не кимсь іншим, зроблено з подачі комітету у справах пенсіонерів, ветеранів, інвалідів та фракції комуністів. І дуже  часто це робиться всупереч позиції того ж Президента. Приклади?  Будь ласка. Ми знаємо з вами про довгостраждальну ситуацію з доплатою про статус учасника війни, учасника бойових дій або інваліда війни, хто з нас не пам’ятає про ганебні  9 гривні 91 копійки доплати. Так от Верховна Рада двічі приймала закон відповідний про збільшення цієї доплати і двічі Президент накладав вето, Верховна Рада знайшла голоси і подолала це вето, то це зробила Верховна Рада, а не Президент України.

Те ж саме я хотів сказати про горезвісний Закон про дітей-війни, в тому числі і фракція "Наша Україна" голосувала за цей документ, і Президент Ющенко голосував, Прем’єр-міністр Єхануров, а коли Верховна Рада проголосувала за нього, а потім подолала вето, вони просто злочинно не виконують сьогодні цей закон. Тому це треба мати на увазі.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, будь ласка, мікрофон Лілії Григорович, одна хвилина.

 

10:37:14

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія Григорович, "Наша Україна" .

Шановні народні депутати! Шановні громадяни України!

Я б не була настільки категоричною стосовно круглих столів, бо історії світовій відомо, що дуже багато доленосних рішень приймали саме за круглими столами, в тому числі і в час помаранчевої революції.

Одночасно я б хотіла запропонувати всім народним депутатам розпочати наш круглий стіл уже сьогодні. А це значить, треба думати, бо людина тож гомо сапієнс.

Шановні друзі! Якщо ти громадянин своєї країни, якщо ти патріот, то чи ти при влади, чи при опозиції, є такі речі, які є табу, які ніколи не будуть руйнуватися, ніколи, чи при владі, чи при опозиції не дозволять собі руйнувати унітарність країни її мову. Цього не робили навіть комуністи за 13 чи 14 років своєї опозиційності. Віктор Федорович руйнував унітарну цілісність нашої країни, Віктор Федорович замахнувся на українську мову і з огляду на те, мені видається, що є над чим подумати, подумайте кожен із членів…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні колеги! Не кричіть, не кричіть. Я дуже хотів би аби так швидко, як опанував українською мовою російськомовний Віктор Федорович,  опановували і інші цією мовою. Давайте  будемо брати з нього приклад у цьому відношенні.

Будь ласка, слово для репліки, Бокий.

 

10:38:49

БОКИЙ І.С.

Шановні колеги, шановні виборці, тут  виступав один молодий депутат від фракції „Блоку Юлії Тимошенко”   і в суї  згадав Іуду.  Він просто мабуть забув, що Іуда зрадив свого часу  Христа. Але у нас в Україні Христа немає  і навіть та пані, яка претендує на це звання, не може на нього претендувати в силу дуже багатьох обставин.

А відносно  самого цього депутата, який тут виступав, то я думаю, що  він просто не має морального права когось у чомусь звинувачувати і нехай він просто згадає, за що він відсидів свого часу у відомих місцях віддалених і в який спосіб    і з чиїм посвідченням він їздив по колгоспах, вимагав курей і ще дещо. Я просто думаю, що злодюжкам не варто брати на себе тугу праведника.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Отак ми, шановні колеги,  будемо все більше і більше один про одного знати біографічних даних.  Тому краще мовчати, ніж виступати, бо журналісти – народ „дотошний”.

Так, на цьому виступи у нас закінчилися. Шановні колеги, давайте спільно привітаємо Володимира Степановича Малишева, у нього сьогодні день народження, побажаємо йому ще не один рік зустріти в сесійній залі.

Переходимо до розгляду питань порядку денного.

Розглядається проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо порядку пільгового обчислення стажу роботи в районах Крайньої Півночі) (проект  Є.Гірника вручено 04.07.2006), реєстраційний № 1099.

Доповідає автор ініціативи Євген Олексійович Гірник, будь ласка, підготуватися Дибенку.

 

10:41:02

ГІРНИК Є.О.

Євген Гірник, фракція „Наша Україна”.

Шановні колеги, шановні виборці! Дуже добре, що появилася пауза, крім глобальних політичних баталій, вирішувати конкретні ваші проблеми.

Запропонований сьогодні законопроект стосується людей, які  працювали в умовах Крайньої Півночі в період до 1 січня 1991 року. І їхній пільговий стаж в даний час на основі діючого законодавства визначається законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Це законодавство не можна вважати дуже досконалим і воно створює для людей досить багато проблем при визначення цього пільгового стажу, зокрема, не встановлює виключний перелік документів, який необхідно пред’явити у Пенсійний фонд для того, щоб одержати відповідні пільги.

Цей законопроект був розроблений на підставі пропозицій моїх виборців, коли я був мажоритарним депутатом, я не втратив зв’язків з своїм округом, але він стосується мешканців всієї України, тому що представники усіх областей працювали в умовах Крайньої Півночі.

Історія законопроекту, хоч він дуже простий, досить складна. Це вже друга редакція. До першої редакції були претензії Міністерства праці і Головного науково-експертного управління. В запропонованій вам редакції ці моменти усунені, є повне погодження з усіма інстанціями. Законопроект був готовий ще в грудні минулого року, але з технічних причин не поступив у залу Верховної Ради.

Вчора законопроект узгоджений відповідним комітетом Верховної Ради. законопроект після опублікування в Інтернеті викликав певний інтерес і схвалення. І з задоволенням вчора дізнався, що деякі депутатські приймальні, зокрема, приймальня фракції „Блоку Юлії Тимошенко” вже ним користується, хоч я не знаю як це робиться, бо він ще не затверджений. Але я радий, що це відбувається.

Тому пропоную, шановні колеги, зробити сьогодні щось конкретно корисне для мешканців України для декількох сотень мешканців, а може трошки більше мешканців України, полегшити їхні можливості долати бюрократичні перешкоди і прийняти цей законопроект у цілому в тій редакції, в якій запропонував учора профільний комітет. Я погоджуюся з усіма редакціями. Якщо сьогодні будуть ще якісь редакційні правки,  я погоджуся із ними. Але, шановні  колеги, я прошу врахувати, що немає межі удосконалення різних формулювань і на чомусь треба зупинятися.

Останнє формулювання я прийняв і прошу за нього  проголосувати.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Чи є запитання? Немає. Все ясно, добре. Сідайте, будь ласка.

Прошу голова Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Цибенко Петро Степанович.

 

10:44:28

ЦИБЕНКО П.С.

Шановні колеги, шановні громадяни України.

Комітет уважно розглянув  законопроект, який щойно було доповіданий з трибуни  Верховної Ради України. Справді проблема існує. Я хотів би сказати, що проблема пенсійного забезпечення тих людей, які працювали свого часу в районах Крайньої Півночі  досить гостра проблема. Донедавна вона набула надзвичайно великої гостроти, але після прийняття Закону „Про загальнобов’язкове  державне пенсійне страхування” дещо гострота цієї проблеми знизилась, хоча я не кажу, що вона зникла взагалі. Бо  мова іде про те, що раніше максимальний розмір пенсії стримувався трьома-чотирма  мінімальними   пенсіями за віком. Ця норма  зараз знята, і тому до певної міри гострота проблеми цієї знято.

Але я хотів би сказати про те, що та норма закону, яка пропонується  зараз, вона покликана вирішити дещо іншу проблему. Мова іде про те, що ми з вами як законодавці знаємо, що окрім всього іншого   найкращий закон той, який містить найменше відсилочних норм до інших  законів, а тим більше до підзаконних актів. Саме це… на вирішення цієї проблеми і  спрямовано  цей закон.

Ми вчора розглянули цей документ на засіданні комітету вдруге, оскільки склад комітету і склад Верховної Ради змінився, і ще раз підтвердили, що комітет підтримує прийняття цього закону, а за умови, що ми дещо уточнимо редакцію четвертого, четвертої частини цього документу, а саме: пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, в якій зазначено, що особа має право на пільги, які передбачені для осіб працюючих в районах Крайньої Півночі, чи в місцевостях прирівняних  до   районів Крайньої Півночі. Таким документом також служить письмовий договір, або довідка, в яких обумовлені пільги, що надаються працівнику. Так от, за урахуванням цього редакційного, підкреслюю, редакційного уточнення, комітет пропонує прийняти цей документ в цілому.

Я хотів би казати про те, що сьогодні обговорювалася ситуація у фракції комуністів Верховної Ради України, також буде підтримувати цей документ, оскільки він довгоочікуваний і  поліпшує пенсійне забезпечення наших громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Петро Степанович. Немає запитань? Сідайте, будь ласка. Є бажаючі взяти участь в обговоренні законопроекту? Все зрозуміло?

 Яка думка Кабінету Міністрів? Будь ласка, заступник міністра, Олена Василівна, прошу.

 

ГАРЯЧА О.В.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати.

Ми щиро дякуємо народним депутатам за намагання поліпшити пенсійне забезпечення наших співвітчизників. Ми підтримуємо цей законопроект, який запроваджує норми прямої дії і впорядковує діюче законодавство. Щиро вам дякуємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Хороше порозуміння між Верховною Радою і Урядом.

З мотивів голосування Сухий, будь ласка, хвилину, мікрофон.

 

10:47:53

СУХИЙ Я.М.

 Дякую. Ярослав Сухий, Запоріжжя, Партія регіонів.

Шановні колеги, я звертаюсь до сесійного залу, цей законопроект і нинішній, я впевнений, успішне голосування по ньому, нам дає можливість зрозуміти, що народні депутати України, які в свій час були обрані на конкретному мажоритарному окрузі, а зараз за партійними списками, не мають права поривати звязок з цими округами. Тому що, саме знаючи реальні потреби людей на округах, ми  зможемо приймати законопроекти, які є не відірваними, а, не заполітизованими, а такими, які відповідають  нашій головній меті, чому всі сюди прийшли, - поліпшити матеріальне становище наший людей.

І ще одне. І ще один мій мотив за цей законопроект. В минулому скликанні, на превеликий жаль, за нього не проголосували, тоді втрутилося політиканство. Я закликаю сесійний зал зараз, не дивлячись на авторство, б то не був від якої політичної сили чи фракції, такі законопроекти підтримати, тому що пенсійна реформа, на превеликий жаль, вже другий рік буксує. Це – наш борг перед виборцями, тому  цей законопроект треба підтримати обов’язково. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Так, шановні колеги, давайте так будемо поступати: я  дам ще Бульбі слово, але я запитував, чи є бажання висловитися? Мовчали. Апетит приходить під час їжі.

Бульба – і більше ніхто.

Будь ласка, Степан Бульба, мікрофон.

 

10:49:19

БУЛЬБА С.С.

Спасибі, Адам Іванович.

Я просто, враховуючи інформацію Євгена Гірника, що фракція БЮТ уже користується цим законом, не зважаючи на те, що вона відсутня і не хоче працювати у Верховній  Раді, давайте зарахуємо голоси фракції БЮТ при голосуванні за цей законопроект, за який соціалісти, звичайно, проголосують одноголосно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Але БЮТ, вона є, і її немає. Бо вони ж ніби написали, що вони вже розпустилися.

Я ставлю на голосування про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України „Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування” (щодо порядку пільгового обчислення стажу роботи в районах Крайньої Півночі), реєстраційний номер 1099.

Прошу голосувати.

 

10:50:24

За-308

Шановні колеги, результати голосування, а також пропозиція профільного комітету дає підстави нам прийняти його в цілому як закон.

Не буде заперечень? Немає.

Тоді, з вашого дозволу, я ставлю на голосування про   прийняття як закону Закону про внесення змін до Закону України „Про  загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування” (щодо порядку пільгового обчислення стажу роботи в районах Крайньої  Півночі, реєстраційний номер 1099, у тій редакції, яку викладав від імені комітету його голова. Прошу голосувати.

 

10:51:23

За-303

Закон прийнято.  Дякую.

По фракціях? Будь ласка. Тут і так все зрозуміло. Партія регіонів – 185, „Блоку Юлії Тимошенко” – 1, „Наша Україна” – 66, соціалістів – 30, комуністів – 21.

Переходимо до розгляду Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо  позачергового безплатного ремонту), реєстраційний номер законопроекту 1144. Доповідає автор ініціативи, народний депутат Самойлик Катерина Семенівна. Від комітету підготуватись Олексію Радзієвському, будь ласка.

 

10:52:07

САМОЙЛИК К.С.

Дякую. Чинна редакція Закону  України „Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту” надає інвалідам війни та прирівняним до них особам пільгу на позачерговий і безоплатний ремонт власних жилих будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир. Водночас пільгою з безоплатного капітального ремонту користуються інваліди війни та прирівняні до них особи, які мають власні будинки. На квартири, що знаходиться у власності зазначеної категорії осіб, ця пільга не розповсюджується.

Ну, неврегульованість цього зазначеного питання порушує права значної частини інвалідів війни і, дійсно, її треба якимось чином нам оцю діру залатати. Тому розповсюдження цієї пільги і на інвалідів війни, які мають у своїй власності не тільки будинки, а й квартири, буде сприяти тому, щоб, дійсно, ми по-справедливому вирішили це питання.

При цьому, оскільки виділяються кошти на реалізацію зазначеної пільги і в Державному бюджеті України, і є спеціальні інвалідські програми в бюджетах місцевих органах влади, тому, звичайно, це не потребує додаткових витрат, а просто згідно почерговості ми  можемо виконувати цю програму.

При розгляді цього питання на засіданні профільного комітету були висловлені побажання про те, що це мільярди грошей. Але я знаю, що Міністерство фінансів України завжди, якщо це стосується соціальних якихось питань, це обов’язково,  мільярди і мільярди карбованців. Звичайно таких коштів ніхто і ніколи не виділяв.

І тому, я як автор законопроекту,  просила б вас підтримати все-таки цей законопроект. Ось ми говоримо про те, що у нас 30 мільярдів діра в Державному бюджеті. Але повірте, будь ласка, що цю діру не зробили інваліди Великої вітчизняної війни. Просила б, щоб дійсно, ми по справедливому вирішили це питання.

Треба зазначити також, що показники кількості інвалідів війни уточнюються уповноваженими органами статистики з дуже великим запізненням. Але мають тенденцію до катастрофічного скорочення.

І це, дійсно, абсолютно логічно, оскільки переважна кількість інвалідів війни – це інваліди Великої Вітчизняної війни, наймолодшому з яких уже багато за 80 років. За останніми офіційними даними до цієї категорії належать 156 тисяч інвалідів війни і 40 тисяч прирівнених до цієї категорії. З них у приватизованому житловому фонді, в „хрущівках”, це в основному такі будівлі, проживає не більше 30-22 тисяч інвалідів.

За оцінками будівельників скромних ремонт, поточний ремонт одного помешкання для інваліда Великої Вітчизняної війни в середньому може коштувати десь 8 тисяч гривень. Це означає, що з  врахуванням етапності, почерговості, я це підкреслюю, надання цієї пільги додаткові витрати на рік можуть становити 12,5 мільйонів гривень. З огляду на вік, на стан здоров’я інвалідів війни, на жаль, ця цифра буде мати  тенденцію до скорочення, бо ми знаємо, що дійсно їх стає все менше і менше, навіть 32 тис. інвалідів, то розкидаєте на всі наші регіони. Практично, в кожному регіоні проживає 1 тис., десь навіть менше, чим тисячі інвалідів, в якомусь регіоні це більше тисячі. Ця цифра цілком може бути покрита за рахунок збільшення відповідних статей державного та місцевих бюджетів, звичайно, на наступний бюджетний рік, що передбачають фінансування і інвалідських програм. Тобто мова йде про те, що є всі підстави стверджувати, що за наявності політичної волі парламенту та уряду, ця проблема може бути цілком вирішена.

Більше того, вчора на засіданні профільного комітету представник БЮТ задавала питання практично, які стосувалися вже механізму і підзаконних актів. Це дійсно не справа Верховної Ради України, це справа вже виконавчих структур влади і я думаю, що вони під цей закон зможуть розробити якраз той механізм, яким чином реалізовувати цей закон, який вже існує. Але поза яким залишилось 32 тис. інвалідів Великої вітчизняної війни, які проживають у приватизованих квартирах, в містах та районних центрах.

І я звертаюсь до всіх народних депутатів України, незалежно від нашої політичної окраси, незалежно від того, чи належать вони до антикризової коаліції чи не належать, проголосувати за цей закон. І вважаю, що ми таким чином, це практично віддаємо данину тим людям, які завоювали для нас мир і які звільнили нашу з вами державу від німецько-фашистських загарбників.

Дякую за увагу!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будуть запитання? Прошу записатися. Так, будь ласка, 5 хвилин, Хара.

 

10:58:29

ХАРА В.Г.

Прошу передать слово Сухому Ярославу Михайловичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Ярослав Сухий мікрофон.

 

10:58:33

СУХИЙ Я.М.

Дякую. Ярослав Сухий. Запоріжжя Партія регіонів.

Шановна Катерина Семенівна! Скажіть, будь ласка, ми неодноразово в тому скликанні і в цьому розпочинаємо, я вважаю, нормальну практику, коли підправляємо законодавство яке спрямоване на соціальний захист вразливих верств населення. Але, як ми будемо діяти далі, бо у нас на сьогоднішній день зупинена пенсійна реформа в нас, а чомусь була накладено вето, а ми не подолали вето на Житловий кодекс. Тобто моє запитання стосується слідуючого: чи не вважаєте ви за доцільне кодифікувати всі наші законодавчі акти, які привели би у відповідність  з європейськими нормами постулати соціального захисту людей. І, в першу чергу, тих людей, як ви правильно сказали, перед якими ми у вічному боргу за мирне небо над головою.

 

САМОЙЛИК К.С. Я підтримую ту ідею, про яку ви сказали, і я думаю, що наша антикризова коаліція якраз і буде виконувати ось ці завдання, про які ви говорили. Ми зараз з вами просто латаємо діру, яку  залишили законодавці іще давним давно, і, навіть, ті хто не сидить в цій залі. Але сьогодні нам необхідно і вирішити обов’язково це питання. А те, що ми говоримо про соціальне зорієнтоване суспільство, воно повинно бути не на словах, не  гаслах і не  під час урочистих цих зборах. Воно повинно реалізовуватися через державну політику. А її ми якраз в цій залі і повинні з  вами реалізовувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олександр Стоян, за ним  Борщевський.

 

11:00:09

СТОЯН О.М.

Олександр Стоян, фракція Партії регіонів.

Шановні колеги! Дійсно, ветерани війни сьогодні заслуговують не тільки на те, щоб їм безкоштовно, інваліди, ремонтували будинки, а й, щоб отримували квартири. Ви знаєте, до цього часу я був двічі депутатом по мажоритарному округу в Вінницькій області, люди живуть, вибачте мене, там, де й свиней інколи не тримають, ніхто цим не займається. А більше того, я дивлюся зараз по Києву, не будується соціальне житло, взагалі. Тобто ті люди, які потребують соціального житла, вони не можуть його отримати. Треба це питання розглядати.

Але в мене таке питання Катерина Семенівна. Скажіть, будь ласка, все-таки ви якось обраховували, яка це сума буде витрат, тому що  безкоштовний, безоплатний ремонт приблизно хоча б на „косметичний” ремонт. І чи не накладе президент вето, бо ми знаємо, що всі соціальні закони, які ми завжди подаємо, вони отримують вето президента. Один мотив – грошей немає. Коли був уряд Януковича, ми знаходили гроші і на пенсії, і на виплати, а зараз, я боюся, що грошей не буде.

Яка ваша  пропозиція в цьому плані?

 

САМОЙЛИК К.С. Я назвала цифру тих людей, які залишилися поза цією Закону, який вже давним-давно прийнятий, він взагалі вже десять років  діє.

Тридцять дві тисячі інвалідів. По розрахункам будівельників для того, щоб зробити „косметичний” поточний ремонт, необхідно  8-8,5 тис. гривень.  Таким чином це необхідно десь 12,5 млн. гривень. Я хочу сказати, що це, в порівнянні з цією  „дірою”, яка є сьогодні в бюджеті створена – це дійсно мізер.

Я вам більше того скажу. Це якраз інваліді Великої Вітчизняної війни  з міст нам направляли листи, що вони не можуть скористатися цим правом, бо законодавець не передбачив   це.

І якраз мені декілька голів міст і сказали, що можуть дійсно скористатися законодавчою базою, але ця категорія не підлягає. Тому ми зараз з вами просто скористаємося саме цим.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Борщевський.

 

11:02:34

БОРЩЕВСЬКИЙ В.В.

Борщевский, фракция    Коммунистической партии Украины.

Екатерина Семеновна, я хотел бы вас, от имени избирателей, поблагодарить за этот Законе. Потому что я, как народный депутат, все время сталкивался с тысячами писем и обращений избирателей по решению этих проблем.

Я считаю, что термин «льгота» - тут не приемлем.    Это наш долг перед нашими  отцами  и дедами, которые отстояли независимость нашего государства. Но я все время сталкивался с отписками властей, что «в очередь, нет средств». 

Принятие этого Закона как вы думаете, сдвинет ли вот этот камень в решении этой очень серьезной насущной проблемы для наших ветеранов и инвалидов Великой Отечественной войны?

 

САМОЙЛИК К.С. Ну, я думаю, що черги тільки прийнятим цього закону, який, як нас правильно підправив профільний комітет, буде введений в дію з наступного бюджетного року. Черги в ЄС вони були і будуть. Але це нам дасть можливість рівного справедливого підходу до всіх інвалідів Великої Вітчизняної війни. Не тільки до тих, хто проживає у власних будинках, а і до тих, хто проживає в приватизованих квартирах.

Вчора на засіданні комітету Сушкевич, наш колега, приводив приклади, коли у власному будинку, оформлений на інвалідові і живе дуже багата людина, а ми тій людині, яка весь вік прожила в хрущівці, нічого крім неї не бачили і не побачать, ми її просто лиши справи. Тобто черги будуть, але ми ту категорію, яку ми просто не обачливо з вами якось відкинули, вона скористається на рівні з усіма правом одержати цю пільгу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Катерина Семенівна. Сідайте, будь ласка.

Від Комітету з питань у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Олексій Васильович Радзієвський.

 

11:05:02

РАДЗІЄВСЬКИЙ О.В.

Шановний Адаме Івановичу! Шановні народні депутати!

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів на своєму засіданні ретельно розглянув законопроект про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, поданий народним депутатом України Катериною Самойлик, реєстраційний номер – 1144.

Законопроектом пропонується надати право інвалідам війни на позачерговий безоплатний капітальний ремонт квартир, в яких вони проживають. Чинна редакція  діючого Закону „Про статус ветеранів війни,  гарантія їх соціального захисту” передбачає дану пільгу на власні жилі будинки, а от на квартири, що знаходяться у власності інвалідів війни ця пільга до сьогоднішнього дня не розповсюджується.

Комітет підтримує законодавчу пропозицію автора проекту. Разом з тим ми вважаємо за доцільне наголосити    на тому, що таку зміну потрібно внести і до  пункту 8 статті 15 цього ж чинного закону. Що стосується терміну набрання чинності даного закону, то на нашу думку, на думку комітету цей закон має  бути введений з 1 січня 2007 року.

 Шановні колеги, я звертаюсь до вас з проханням внести ці поправки до  діючого законодавства. І, я вважаю, що дійсно тут не повинно бути  жодних посилань на політичну орієнтацію тих чи інших народних депутатів. Мова іде про дуже  маленьку кількість тих живих інвалідів війни, які сьогодні виявились з тих чи інших причин поза відповідною увагою Верховної Ради.

Цей    закон обов’язково треба підтримати. Я звертаюсь до вас до всіх, шановні колеги, з таким проханням і також прошу прийняти його не тільки в першому читанні, але і в цілому.

Додаткового навантаження на  Державний бюджет суттєвого не буде. І цей закон повністю вписується в  положення Закону про бюджет, як на 2006 рік, так і на той  бюджет, який ми будемо з вами затверджувати.      

Дякую  за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Є запитання до співдоповідача?  Прошу записатись. Так, будь ласка, 3 хвилини. Сергій Рижук.

 

11:08:12

РИЖУК С.М.

Дякую. Шановний Олексій Васильович, і ви зараз, і Катерина Семенівна в своїй доповіді так вибачально говорите про те, що, мовляв, ці копійки не понесуть великого навантаження на бюджет і таке інше.

Давайте, можливо, ми тут не будемо такі ж невибагливі, які наші ветерани і інваліди війни. Коли ми проводили зустрічі з ними за місцем проживання, я особисто не одну сотню зустрічей, то це люди, яким капітальний ремонт розуміють, як врізати замок, як замінити одну дошку, як  замінити декілька шиферин. Це не ті кошти, і якщо в нас багато є програм, то, можливо, з кожної програми зняти відповідні кошти, а тут не поскупиться полтинкою. То я вас прошу, якщо вже приймати закон і в першому, і в другому читанні, то давайте ми поставимо питання, щоби кошти, які би не дратували людей після цього, а щоб ми їх заспокоїли ….

 

РАДЗІЄВСЬКИЙ О.В. Дякую. Я з вами повністю згідний.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, це побажання. Будь ласка,  Пономаренко.

 

11:09:26

ПОНОМАРЕНКО Г.Г.

Пономаренко, фракція комуністів.

Олексій Васильович, я тут.

Завтра ми, мабуть, приймемо основні напрямки бюджетної політики. Ви не вважаєте, що, щоб не перекладала центральна влада ці 12,5 мільйонів, чи скільки там, на місцеві бюджети, передбачити це субвенціями з державного бюджету в місцеві бюджети для кожної області? Це порядку  одного мільйона буде для кожної області. Я думаю, що ваш  комітет буде приймати участь в формуванні бюджету, щоб передбачили це при формуванні державного бюджету на 2007 рік.

 

РАДЗІЄВСЬКИЙ О.В. Я дякую за запитання.

Хочу проінформувати шановних колег, народних депутатів і вам також, що дане  питання було розглянуто  на засіданні комітету, під час розгляду відповідних бюджетних пропозицій. Ми прийшли до однозначних висновків про те, що пропозиції, які вніс міністр фінансів, декларуючи своє бачення бюджету 2007 року, повинні бути дуже серйозно розглянуті на рівні комітетів Верховної  Ради, оскільки там ми побачили явну тенденцію перекласти  тягар відповідальності за соціальний захист тих, хто потребує цього захисту на органи місцевого самоврядування. Ми не заперечуємо проти розширення прав органів місцевого самоврядування – це нормальний, позитивний процес, але все треба дуже добре прорахувати, щоб не вийшло так, як завжди, коли передаються без відповідних джерел забезпечення ті чи інші функції на виконання органів місцевого самоврядування.

Отже, я дякую вам  за це запитання. Воно ще раз підтверджує і загострює необхідність все ретельно рахувати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую,  Олексій Васильович. Сідайте, будь ласка.

Я розумію, всі питання важливі, але всі рівні перед Регламентом. Вибачте, наступного разу ви швидше натиснете кнопку. Запишіться на виступи, і ви скажете.

Так, будь ласка, будемо обговорювати? Прошу записатися на виступи.

Так, давайте відведемо 15 хвилин.

Прошу, Борщевський, фракція комуністів. За ним Кальцев.

 

11:12:25

БОРЩЕВСЬКИЙ В.В.

Уважаемые коллеги, уважаемые избиратели!

Сегодня мы принимаем и будем голосовать за очень важный закон. Этим законом  мы еще раз можем подчеркнуть, что мы  помним о нашем долге перед теми, кто в свое время, не жалея сил, здоровья, крови, защищал наше государство и отстоял нашу независимость.

Принятие этого закона позволит снять довольно серьезную проблему, которая наблюдалась в обществе, и которую я как народный депутат ощущал  и из писем избирателей. Но я хотел бы подчеркнуть еще один момент. Вчера говорили о том, что есть кризис в парламенте. Вот рассмотрение этих законов социальных и предыдущего, и этого подчеркивает, что кризиса в парламенте нет, что парламент сегодня настроен решать и начинает это пошагово превращать в реальность свои социальные программы.

Поэтому я призываю сегодня, чтоб мы все-таки проголосовали за этот закон так же, как и за предыдущий и, я думаю, что это первые шаги по реализации антикризисной программы, которую подписали участники Антикризисной коалиции.  Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Кальцев Сергій. Прошу. За ним Садовий.

 

11:14:26

КАЛЬЦЕВ С.Ф.

Уважаемые депутаты, внесен на рассмотрение очень важный, социально значимый законопроект. Я считаю, что наш святой долг, наша обязанность его поддержать, поддержать всем фракциям, партиям, блокам, поддержать этот законопроект без исключения.

Я уверен в том, что через 5-10 максимум минут этот законопроект станет законом. У меня есть огромная просьба к нашему комитету, который внес этот законопроект на рассмотрение, взять его под личный контроль и я уверен, что все мы сможем эту программу, это достаточно небольшие деньги, реализовать, реализовать. И те люди, которые в свое время работали всю жизнь за идею и для идеи, чтобы они хоты бы в какой-то маленькой степени почувствовали отдачу от нас. А мы им, поверьте, должны очень много. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Представник Бюджетного комітету, до речі, виступав. Підтримує закон. Це радує.

Микола Садовий, фракція соціалістів. За ним Цибенко.

Волзі передає? Будь ласка, Волга.

 

11:15:49

ВОЛГА В.О.

Шановний Адам Іванович! Шановні колеги! Шановні телеглядачі і  радіослухачі!

Перше питання. Хотів би звернути вашу увагу, що ми з вами, на мою думку не вірно рахуємо гроші. Я беру калькулятор і множу 32 тисячі чоловік, які потребують такої допомоги на 8 тисяч гривень, я отримую 256 мільйонів гривень.

Ще раз прошу, дуже уважно звернутися до цього, порахуйте. 8 тисяч гривень помножити на 32 тисячі нужденних ми отримаємо з вами 256 мільйонів гривень, нам потрібно  чверть мільярда.

Але  законопроект дуже важливий, дуже важливо, щоб народні обранці підішли до цього законопроекту зі всією відповідальністю, і от де ми можемо взяти ці гроші? Я думаю, що зараз, саме винесення цього законопроекту,  підкреслюю, безвідповідальність тих сил, які говорять про необхідність перевиборів. Саме перевибори будуть коштувати навіть дорожче ніж нам потрібно надати людям, цим самим нужденним ветеранам, які, дійсно, своєю кров’ю захистили нашу з вами свободу, саме ці гроші, ці „умніки” хочуть використати на перевибори.

І тому, перше, я хотів би, щоб все ж таки віднеслися відповідально до того, що це не 12 мільйонів, це 256 мільйонів, це чверть мільярда. А по-друге, я вважаю, що всі народні депутати, і всі  політичні сили зараз  мають  закцентувати увагу і поставити на ваги.

Подивіться, будь ласка, шановний Віктор Андрійович і „умніки” навколо вас, що ми або допомагаємо ветеранам і робимо можливе те, що ми можемо для них зробити вдячне, або ви йдете на свої авантюри і витрачаєте ці кошти.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Василь Олександрович, але ж ми домовляли, що будь-які перевибори за власний рахунок ініціаторів цих перевиборів. Так, що тут інша ситуація.

Будь ласка, Петро Цибенко, за ним Стоян передає Сухому.

 

11:17:59

ЦИБЕНКО П.С.

Шановні колеги! Шановні громадяни України!

Фракція  комуністів, голова Комітету з прав  пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Шановні колеги! Я хотів би просити вас, найперше, із самого початку підтримати ініціативу фракції комуністів, зокрема Катерини Семенівни, щодо прийняття цього закону. Сьогодні багато розмов про дієвість, життєздатність або не життєздатність антикризової коаліції. Я хотів би сказати, що антикризова коаліція цими законодавчими актами вже почала працювати, в нас є низка законодавчих актів, які направлені на підтримку, на соціальний захист найбільш збіднілих верств населення. І тому я дуже просив би шановних колег підтримати це.

Я розумію, що буде зараз. Зараз, після, скажемо, обговорення депутатів, візьме слово представник Міністерства фінансів і оголосить про те, що мільярдами обчислюються пільги для інвалідів. Шановні колеги, ви знаєте, це та „страшилка”, яка постійно з’являється на світ напередодні прийняття бюджету. Цифри безсоромно збільшуються в десятки-сотні разів задля того, щоб налякати, не прийняти, не допустити і т.д. Я вас запевняю, тут переді мною говорили депутати про те, що це значно більша сума, ніж сказала Катерина Семенівна. Я вас запевняю, щорічна реалізація цієї норми і кількість інвалідів війни, які зможуть скористатися щорічно цією послугою, буде обчислюватися навіть не тисячами, а буде обчислюватися щороку сотнями. Бо ми говоримо про поетапність, про те, що це не звернуто за цією послугою або ця послуга не буде надана одномоментно всім тим, хто буде нею користуватися.

Тому, я абсолютно переконаний, що грошей в Державному бюджеті, при державному, підкреслю, підході до вирішення цих проблем обов’язково буде вирішено.

І ще одне, про що я хотів сказати, шановні колеги, давайте згадаємо про ті слова, які всі ми з вами говорили на виборах, про ті слова, які ми говорили в день 60-річчя великої перемоги. Може для когось з інвалідів війни це буде те останнє, що ми можемо і зробимо для того, щоб підтримати їх сьогодні. Адже, абсолютна більшість інвалідів війни – це інваліди Великої вітчизняної війни.

Я зроблю акцент: багатьом з них далеко за 80. І, звичайно, роки, і вік не добавляють їм здоров’я у вирішенні  цих проблем. Тому я ще раз прошу кожного і з нас відповідально поставитися до голосування по цьому документу і підтримати його не лише в першому читанні, а в цілому, бо інакше ми породжуємо протиріччя двох норм одного закону. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Але комітет не рекомендує в цілому.

Ярослав Сухий, будь ласка, за ним - Матвєєв.

 

11:21:15

СУХИЙ Я.М.

Шановні народні депутати! Шановні колеги!

Той факт, що Верховна Рада України  приступила до конструктивної роботи навколо реальних законопроектів свідчить, що і Президент України і уряд можуть розраховувати на законодавчу підтримку головного завдання, будь-якої влади, тим більше того завдання, яке виписано чітко і однозначно в програмі Президента України Віктора Ющенка „10 кроків на зустріч людям” – це поліпшення матеріального добробуту народу, забезпечення гідних умов життя наших людей. Справа тепер за пошуком компромісу між потребами наших людей, наших виборів, які ми тут представляємо,  і фінансово-матеріальними можливостями уряду.

Я глибоко переконаний і не став би тут апріорі звинувачувати Мінфін в тому, що він дикий і тупий. Нічого подібного! Ці люди виходять з реальних конкретних можливостей бюджету. Я глибоко переконаний - це скликання Верховної Ради України  не піддасть більше ні на демагогію, ні на дешевий популізм уряду Тимошенко, коли  гроші розкидалися наліво і направо, а потім ми не могли звести кінці з кінцями. Але є інша обставина. Ми давайте будемо рахувати реально тоді кошти, якщо це кошти, які виділяються на ремонт квартир, то це ті кошти, які підуть потім і бюджет тому, що це закупити матеріали, заплатити податок на додану вартість, це оплатити заробітну плану, заплатити  ці податки соціальних фондів, в тому числі, до речі, пенсійний фонд. Це щоб ви знали і нові робочі місця, а ви запитайте, які зараз проблеми у наших житлово-експлуатаційних конторах? Немає коштів аби найняти слюсаря, аби найняти ремонтника. Я більше того вважаю, ми з вами, шановні колеги, просто зобов’язані взяти на себе контроль не тільки за станом квартири в яких живуть наші інваліди війни. Але і,  де вони лікуються, подивитися, що собою представляють ці   госпіталі   для ветеранів Великої Вітчизняної війни, як вони оснащені, які  там палати, яка там постільна білизна.

І останнє. Попередній законопроект шановного колеги Гірника від „нашої України” і цей законопроект, який  ми розглядаємо – група авторів від Компартії України і  Партії регіонів, говорить про необхідність якнайшвидшого нашого повернення до розгляду питання про Житловий кодекс.

Ви пам’ятаєте, в попередньому скликанні, з незрозумілих  для мене  причин, президент наклав вето  на цей важливий документ саме тут  в Житловому кодексі, має бути виписана норма щодо  соціального захисту, соціально-житлового захисту найбільш вразливих верств населення.

І необхідно негайно розпочати  роботу щодо поновлення пенсійної реформи. Її успішно розпочав свого часу уряд Кінаха, продовжив уряд Януковича. На превеликий жаль, уряд Тимошенко збився на манівці на популізм, на брехню, на пусті обіцянки. Ми другий рік не рухаємо вперед пенсійну реформу.

Тобто цей законопроект і наша успішна робота в цьому сесійному залі, дають нам нові, абсолютно успішні поступи вперед по захисту інтересів наших виборців. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Валентин Григорович Матвєєв, фракція комуністів. 

 

11:24:27

МАТВЄЄВ В.Г.

Шановні колеги народні депутати, шановні наші виборці!

Розгляд цього законопроекту, який, як ви знаєте, внесений  членом фракції комуністів народним депутатом Катериною Семенівною  Самойлик, ще раз підтверджує  дійсно, що антикризова коаліція  створена сьогодні у Верховній Раді,  діє і  діє розглядаючи ті закони, які  необхідні сьогодні державі, необхідні  нашому народу.

Тим більше,   це підтверджує і те, що наша антикризова  коаліція, більшість Верховної Ради, почала віддавати борги нашим виборцям, борги в тому плані, щоб розглянути, якомога  швидше і ефективніше ті проблеми, які сьогодні хвилюють наших людей, що стоять сьогодні на порядку денному життя багатьох  українських сімей.

Особливої уваги, на мій погляд, заслуговує розгляд цього закону, який стосується наших інвалідів, славних ветеранів Великої Вітчизняної війни, які відстояли за свободу і незалежність нашої батьківщини у ті далекі роки.

Тим більше, що всього рік назад, рік тому, ми з вами, відзначаючи 60-річчя великої перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війни, давали всі майже слово нашим виборцям і, зокрема, ветеранам Великої Вітчизняної зробити все можливе для того, щоб серйозно поліпшити їх життя, вирішити ті нагальні проблеми, які сьогодні хвилюють кожного із наших батьків, ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Я думаю, що навіть ті народні депутати, які сьогодні десь з сумнівом, із сумнівом розглядають ці положення даного запропонованого законопроекту, що стосується проведення капітального ремонту і квартир інвалідів, ветеранів. Я думаю, що вони їх знімуть. Застереження ці викладають вони в тому сенсі, що а ось гроші, які будуть виділятися для проведення капітального ремонту квартир, вони можуть піти на ремонт квартир у 150-160 квадратних метрів, які можуть бути навіть на Хрещатику в місті Києві.

Шановні мої колеги, не бійтесь, інвалідів, ветеранів Великої вітчизняної залишилося всього декілька тисяч. Тобто...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Так обговорення ми завершили. Будь ласка, хто від Кабміну. Так, я вас помірю, спочатку від Міністерства з питань праці та соціальної політики Віктор Миколайович Дяченко, а потім Міністерство фінансів. Будь ласка.

 

ДЬЯЧЕНКО В.М.

Шановний Адаме Івановичу! Шановні народні депутати!

Міністерство підтримує законодавчу ініціативу народного депутата Самойлик  Катерині Семенівни, я вдячний за пропозицію спрямовану на посилення  соціального захисту і  підтримки інвалідів війни, так сказати, і  осіб, які прирівнені до них і підтримує прийняття  зазначеного законопроекту в першому читанні з подальшим його доопрацюванням до другого читання відповідно до  Регламенту Верховної Ради.

Зокрема, потрібно визначити термін набрання чинності закону і про це вже сьогодні ішла мова. Є потреба, так сказати, у зміні редакції закону і врахування інших категорій, зокрема, вдів інвалідів війни, про це теж мова сьогодні йшла.    І зробити реальні обрахунки, фінансові обрахунки для того, щоб врахувати їх в Державному бюджеті 2007 року з метою реалізації закону в  необхідному обсязі. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, заступник Міністра фінансів Матвійчук Володимир Макарович.

 

МАТВІЙЧУК В.М.

Шановні народні депутати. Лише ви приймаєте рішення і лише уряд, який буде вами сформований, буде виконувати зазначене рішення. Моє завдання лише довести до вас, які ризики виникають в зв’язку з прийняттям цього рішення.

Я думаю, що уже присутнім у залі цілком зрозуміло, що це додаткова пільга, яка не була раніше передбачена і що на реалізацію цієї пільги необхідні додаткові фінансові  ресурси.

 Шановні народні депутати, у нас в Україні будуть мати право на зазначену пільгу понад  180 тисяч інвалідів війни. Якщо взяти лише витрати на ремонт однієї квартири для одного інваліда 7,5 тисячу гривень, а ви розумієте, що   за рахунок таких грошей взагалі неможливо зробити ремонт, то зазначити додаткові витрати складуть понад  1 мільярд гривень.

При прийнятті рішення, я проси в би звернути    увагу на наступне. Що зазначений законопроект поданий на розгляд шановних народних депутатів в порушення цілого ряду чинних законодавчих актів. Він поданий без розрахунків фінансових витрат на його реалізацію. Це необхідно зазначити, що зазначений законопроект порушує статтю 95 Конституції України в який зазначено, що лише Законом „Про Державний бюджет” визначається будь-які суспільні видатки. У даному випадку є намагання через  інший закон, не через закон про державний бюджет, збільшити видатки на суспільні потреби, які не забезпечені не інфляційними джерелами фінансування.

Зазначений законопроект порушує статтю 27 Бюджетного кодексу, де передбачено, що при внесенні  пропозиції про  додаткові витрати, необхідно вносити пропозиції про джерела їх фінансування. І на кінець, зазначений законопроект порушує три статті регламенту Верховної Ради: статтю 6.2.7,  9.1.1.  і  9.1.9., де регулюється питання про те, яким чином необхідно поступати у випадках, коли є  додаткові витрати. І як би ми не зменшували це і до 12 мільйонів, і до будь-якої суми,  зазначені видатки будуть складати понад 1 мільярд гривень.

Шановні народні депутати, стаття 77 Закону про державний бюджет на  2006 рік передбачає біля трьох десятків законів, які ми не забезпечили фінансовими ресурсами, у тому числі і  по інвалідах війни. Ми продовжуємо цей перелік і він  приведе лише до одного, що вам, шановні народні депутати,  необхідно буде його збільшити.

І це  не принесе користі інвалідам війни. Я прошу це врахувати при голосуванні за цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Володимир Макарович, справа в тому, що ніякої статті Конституції ми не порушуємо, бо ви добре розумієте. Що будь-який закон може бути забезпечений тим, чим ви кажете, Законом про державний бюджет.

І, навіть, якщо ми зараз його приймемо, то ніхто нічого платити не буде, допоки не буде відповідних статей в законі про  державний  бюджет. Тобто ми нічого ще не порушуємо.

Так, будь ласка, заключне слово доповідачу і будемо визначатися. Самойлик з місця, мікрофон.

Ну, Сулковського давно не чула Рівненщина. Може, і почує. Мікрофон Самойлик, будь ласка.

 

11:32:32

САМОЙЛИК К.С.

Дякую, Адаме Івановичу, я по-перше, хочу ще раз  наголосити, бачите, Володимир Макарович, ви назвали цифру вже 180 тисяч ветеранів, інвалідів Великої вітчизняної війни. 32 тисячі, пільга уже існує, без того, приймемо ми закон, чи ні! Але 32 тисячі залишилися поза цією пільгою несправедливо. І тому я хочу щиро подякувати всім виступаючим за підтримку нашої фракції – Компартії України, ідею Антикризової коаліції. І ми повинні справедливість обовязково, дійсно, зафіксувати у цьому законі, тому що не зрозуміло, чому 170 мільйонів інвалідів користуються цією пільгою – інша справа, яким чином користуються, - а 32 мільйонів… тисячі, вибачте, залишилися поза нею.

Прошу підтримати цей законопроект.

 

  ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Так, будь ласка, мікрофон Сулковського, і голосуємо.

Рівненщина скучила за голосом Сулковського.

 

11:33:56

СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.

Спасибі, Адаме Івановичу.

Дійсно, Рівненщина завжди підтримувала державницьку позицію і буде і надалі підтримувати, особливо народні депутати від Рівненщини.

Тому, шановні народні депутати, слухаючи сьогодні і комітет, і всіх виступаючих, дійсно, парламентарі хочуть вирішити цю болючу проблему. Але коли ми слухаємо зараз від уряду, заступник міністра фінансів, і він так уболіває, що у порушення закону, статей окремих, що це неможливо, що це суперечить -  прийняття такого закону.

То я хочу вам сказати, друже, що ви вже не раз поверталися у Міністерство фінансів за своє життя, і не вам прийдеться вирішувати цю проблему. І тому я б вам радив помовчати краще, тому що на днях приступить…  новий уряд, і він вирішить цю проблему, бо це уряд буде не популіст, такий, як ви  сьогодні популісти. Скажіть, де ви поділи гроші від „Криворіжсталі”?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, давайте мирно будемо жити з виконуючим обовязки Кабінетом Міністрів, і не призначати тих людей, до яких ми не матимемо з вами відношення, бо заступників міністрів призначає Кабінет Міністрів, а не Верховна Рада.

А Володимир Макарович абсолютно правильно відстоює точку зору міністерства і говорить, щоб ми приймали такі закони, щоб потім їх не відміняли. Він відстоює своє, а нам – своє  робити, тому давайте будемо визначатись.

Шановні колеги, шановні колеги, я звертаю увагу і вас, і тих, хто нас слухає, в чому суть цього закону? Дійсно, існує несправедливість, бо одна частина інвалідів війни має сьогодні пільгу, тобто ті, хто мають власні будинки, власне помешкання, а ті, хто мають квартири, проживають не у власних будинках, а в квартирах не мають такої пільги. І, мабуть, це абсолютно несправедливо, що ми поділили цю категорію найбільш заслужену на перший, вибачте, і другий сорт.

І, я думаю, автори законопроекту цілком правильно пропонують урівняти всіх у цих соціальних правах, щоб ті, хто має і власне помешкання, і ті, хто проживає у державних комунальних чи приватних квартирах, користувалися таким же ж правом.

Я ставлю пропозицію профільного комітету про прийняття за основу у першому читанні закону про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (щодо позачергового безоплатного ремонту), реєстраційний номер 1144. Прошу голосувати.

 

11:36:59

За-252

Прийнято в першому читанні.

Я думаю, шановні колеги, шановні колеги, почекайте, Петро Степанович. Давайте ми дослухаємось до пропозиції Міністерства праці, соціальної політики, яке каже, що там буквально треба ввести невеличку зміну. І ми з вами через день-два попросимо комітет внести ці зніти і проголосувати закон в цілому як закон.

Я ще раз повторюю, я не хочу порушувати Регламент. Там не дотримана стаття 27 Бюджетного кодексу щодо обґрунтування. Ставити в цілому я не буду. Попросимо комітет оперативно спрацювати.

Будь ласка, Цибенко.

 

11:37:43

ЦИБЕНКО П.С.

Спасибі, Адам Іванович.

Фракція комуністів, Голова Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, Цибенко.

Адам Іванович, ну, по-перше, коли доповідали законопроект від комітету, було чітко заявлено про те, що ми пропонуємо запровадити його з 1 січня  2007 року. Це по-перше.

По-друге. Добавляється одне-єдине слово в дві статті. Одне-єдине: „квартира”, що ми будемо  доопрацьовувати до другого читання. Тому я абсолютно переконаний в тому, що у нас є всі підстави прийняти в цілому документ,  маючи на увазі, що він почне діяти з січня 2007 року.

Бо мова йде про те, що проблему вирішувати треба, і вирішивши  проблему  прийняття закону в цілому  ми маємо рухатися далі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Степанович, я вас абсолютно підтримую, але ви, мабуть, не уважно слухали заступника міністра соціальної  політики і праці, який пропонує добавити туди не  тільки дату введення, а щодо вдів війни і так далі, і тому подібне.

Тому давайте, щоб ми навздогін потім не приймали. Це одне. А друге, Петро Степанович, вами підписаний проект постанови комітету, де говориться прийняти за основу. Через два дні ми його приймемо в цілому, як закон.

Ніхто не заперечує, щоб прийняти, як закон? Ні, не заперечує. Тоді я ставлю на голосування, про прийняття, як закону, але з такими доповненнями. По-перше, введення його в дію з 1 січня 2007 року, це перше доповнення до цього закону. І друге. Внести сюди по стенограмі, прошу, те, що говорив заступник міністра праці і соціальної політики. З такими доповненнями я ставлю в цілому про прийняття закону, про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту” (щодо позачергового безоплатного ремонту). Законопроект за номером 1144. Прошу голосувати.

 

11:40:17

За-255

Закон прийнято.

Ще раз  наголошую з введенням в дію з 1 січня 2007 із тими правками, які пропонує Міністерство праці і соціальної політики.

По фракції, будь ласка. Партія регіонів – 183, „Блоку Тимошенко” – 2, „Наша Україна” – 17, соціалісти – 32, комуністи – 21.

Шановні колеги, в нас залишилось питання ратифікації. Якщо не буде у вас заперечень, бо ми о 12-ій годині мали б зробити перерву, давайте попрацюємо до розгляду цих питань, а після того оголосимо перерву і, взагалі, закриємо ранкове засідання. Немає заперечень, щоб ми так працювали? Добре, дякую.

Слухається проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про взаємну охорону секретної інформації (від 28.04.2006 № 3462/0/2-06 вручено 21.07.2006, подання Комітету – 21.07.2006, розгляд перенесено 21.07.2006) Реєстраційний номер законопроекту 0004.

Доповідає заступник голови Служби безпеки Коршунов Владислав Григорович. Підготуватися Самойленко від комітету.

 

КОРШУНОВ В.Г.

Шановний Головуючий, шановні народні депутати України, на ваш розгляд подається проект Закону України про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про взаємну охорону секретної інформації.

Угоду укладено з метою створення правових засад для обміну в разі потреби, секретної інформації між сторонами в процесі співпраці в сфері Національної безпеки та охорону правопорядку, по лінії боротьби з тероризму, наркобізнесом та міжнародними злочинними угрупуваннями, а також з урахуванням перспектив розвитку військово-технічного, політичного, економічного та наукового співробітництва в рамках окремих угод та контактів.

Міжнародна угода забезпечує виключно рівноправний партнерський характер взаємовідносин у процесі співробітництва, зобов’язувати сторони вживати необхідних заходів щодо охорони отримання в ході співпраці секретної інформації. Ця угода підлягає ратифікації Верховної Ради України. Ратифікація угоди створить правові засади для здійснення обміну секретної інформації та забезпечення її охороною, сприяти після набуття нею чинності, підвищення ефективності взаємовигідного співробітництва України з Республікою Хорватія.

Законопроект погоджено без зауважень з Міністерством закордонних справ України, Міністерством оборони, Міністерством юстиції України, Міністерством економіки та Міністерством фінансів. Ратифікація угоди не потребує додаткових витрат з Державного бюджету. Прошу підтримати законопроект.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будуть запитання? Прошу. Немає.

Немає. Сідайте, будь ласка.

Перший заступник голови Комітету з питань національної безпеки і оборони Самойленко Юрій Павлович. Прошу.

 

11:43:07

САМОЙЛЕНКО Ю.П.

Уважаемые коллеги. 20 июля на заседании Комитета по национальной безопасности и обороны был рассмотрен предложенный внесенный Кабинетом Министров Украины законопроект о соглашении. В пояснительной записке к этому соглашению имеются все исчерпывающие данные, пояснительная записка находится у вас на руках. Проект данного закона разработан Службой безопасности совместно с Хорватской  стороной и соглашение подписано еще 14 июля  2005 года.  Подписание ратификации указанного соглашения обусловлены необходимостью создания правовых условий для обмена в случае необходимости секретной информации с учетом в том числе и перспектив развития политического и экономического, военно-технического и научного сотрудничества в рамках отдельных соглашений и контрактов.

Хотел бы подчеркнуть, что соглашение обеспечивает исключительно равноправный партнерский характер взаимоотношений в процессе информационного обмена и  соответствует всем международным законам     и международной практике. Соглашение не несет за собой принятие новых или  корректировку действующих законов Украины, и не требует дополнительных затрат с госбюджета Украины. Прошу поддержать данный законопроект. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Немає запитань? Сідайте, будь ласка. Ніхто не наполягає на виступі? Ні.

Я тоді ставлю на голосування про прийняття в цілому як Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про взаємну охорону секретної інформації. Реєстраційний номер 0004. Прошу визначатися.

 

11:45:12

За-270

Закон прийнято. Угоду ратифіковано.

Розглядається проект Закону про прийняття змін до Статуту Гаазької конференції з міжнародного приватного права. Реєстраційний № 0005.

Доповідає Заступник міністра  юстиції Єфіменко Леонід Васильович. Будь ласка, підготуватися Руслану Князевичу.

 

ЄФІМЕНКО Л.В. 

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати.

Як відомо, Статут Гаазької конференції  з міжнародного приватного права набув чинності у 1955 році. Україна приєдналася до цього статуту у 2003 році відповідним Законом.

На сьогоднішній день конференція  налічує 65 учасників, у тому числі, три держави  члени СНД -  це Білорусь, Росія, Україна.

Зміни до Статуту були  схвалені у червні 2005 року. Зміни полягають у тому, що крім держав, членом Статуту можуть бути також  відповідні міжнародні організації, економічного розвитку.  Також зміни стосуються  організації  роботи самої конференції, а також  порядку сплати  членських внесків організаціями,   які приймаються до  даного статуту.

Додаткових витрат бюджет не нестиме, а також не потрібно вносити відповідні зміни  до нормативно-правових актів України.

У зв’язку з цим, а також враховуючи  позитивний висновок Головного науково-експертного Управління та висновок Комітету, просимо прийняти Закон в цілому. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Так, будь ласка,  від Комітету з питань правової політики Руслан Петрович Князевич.

 

11:47:15

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Дякую Адаме Івановичу.

Шановні колеги,  в принципі, Леонід Васильович спростив мою участь і я тільки  доповім, в принципі, позицію комітету і декілька слів скажу, в чому ж таки суть цього документу

Справа в тому, що міжнародна Гаазька конференція з питань міжнародного приватного права – це такий глобальний механізм врегулювання   всіх спорів, що стосуються  міжнародного приватного права.

І в 2003 році,  справді, відповідно до Статуту,  наша держава приєдналася, схваливши  такий Статут. Але суть цього Статуту  зводиться до того, що членами такої організації можуть бути виключно держави,  до компетенції яких відповідно виноситься питання міжнародного приватного права. Разом з тим, в травні 2005 року  сталася неординарна подія, оскільки до Європейського Союзу долучили ще 10 нових членів. І тому в червні на засіданні Гаазької конференції було вирішено врахувати таку особливість, після того як приєднались відповідні члени і 25 країн Європейського Союзу, вони на своєму засіданні вирішили. Віддати питання, що стосується компетенції з міжнародного приватного права з власної компетенції до компетенції Європейського Союзу. І склалася дилема, оскільки сам Європейський Союз, як міжнародна організація, відповідно до статуту не може бути членом, а країни, які входять до нього, вони не мають права компетенції з питань міжнародного приватного права. І відповідно, у зв’язку з цим вирішено було внести зміни до статуту, суть яких зводить до того, що не тільки держави можуть входити на правах членів до цієї міжнародної Гаазької  конференції, а й міжнародні організації, а в першу чергу Європейський Союз. Тобто економічні, регіональні міжнародні організації з питань економічної інтеграції до компетенції, яких держави-члени віддали саме повноваження з питань міжнародного приватного права.

Ну, зважаючи на ці всі обставини, Комітет з правової політики, по-перше, вносить пропозицію підтримати зазначений законопроект, зважаючи на ту обставину, що, по-перше, він не суперечить Конституції України. По-друге, таким чином буде врегульовано в середину самої міжнародної конференції всю цю складність правову, оскільки міжнародна організація, а саме Європейський Союз зможе виступати повноцінним членом і, таким чином не будуть дискриміновані ті члени Європейського Союзу, які віддали свою частину компетенції до Європейського Союзу. І з огляду на те, що дві третини потрібно зараз членів цієї організації для того, щоб ці зміни були прийняті, відповідно ратифіковані. І на даний етап не вистачає відповідної кількості членів, тому що всі члени Європейського Союзу проголосували, але не всі з 405 країн приєдналися поки що до цього процесу.

Зважаючи на прагнення України в майбутньому, напевне, вступити до Європейського Союзу, ми просто зобов’язані підтримати Європейський Союз, оскільки цим, можливо, в тому числі буде оцінюватися наше бажання в подальшому вступити до Європейського Союзу.

Мушу сказати, що це не стосується виключно Європейського Союзу, це стосується будь-якої регіональної організації з питань економічної інтеграції, яка опікуватиметься такого роду питаннями. В разі, якщо Україна вступить в таку організацію, вона абсолютно може безперешкодно в неї вступати, знаючи, що не буде дискримінована в рамках міжнародної глобальної системи міжнародного приватного права.

Через те з огляду на технологічність цього законопроекту комітет вирішив звернутись до парламенту з проханням підтримати його.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Руслан Петрович, але скажіть чому комітет рекомендує прийняти його тільки в першому читанні?

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П. Ні, комітет прийняти за основу пропонує, але …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За основу це  називається перше читання.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П. Але щойно, ми фактично… Євген Петрович Кушнарьов не дасть мені обманути, що ми за згодою членів комітету  домовилися, що пропозицію вносимо схвалити його в цілому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, ясно, поправили думку комітету. Тобто, пропозиція комітету прийняти як закон.

 Є бажаючи взяти участь в обговоренні? Немає.

Я тоді ставлю на голосування про  прийняття Закону про прийняття змін до Статуту  Гаазької конференції з міжнародного приватного права. Реєстраційний номер 0005. Прошу голосувати.

 

11:51:34

За-279

У кого, що там не работает? Ніби всі карточки спрацювали по моніторі.

Так, дві фракції просять перерви, це фракція Партія регіонів і  комуністів. Але, я думаю, що вони скористаються лише словом.

Будь ласка, Чорновіл.

 

11:52:00

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановний Адаме Івановичу, шановні народні депутати, наші виборці.

Я маю честь зачитати  заяву депутатської фракції Партії Регіонів України у Верховній Раді України щодо затягування розслідування кримінальної справи, порушеної по факту вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, та щодо поновлення розслідування кримінальної справи, порушеної по факту загибелі колишнього Міністра  внутрішніх справ України Юрія Кравченка.

Депутатська фракція Партії регіонів у Верховній Раді  України виходить з того, що тестом на розвиток демократії в Україні є прозорість та об’єктивність розслідування гучних політичних справ, які складають вагомий суспільний інтерес.

Тривалий час непокоїть суспільство та світову громадськість справа про убивство журналіста Георгія Гонгадзе.  Не зважаючи на гучні заяви нової влади про швидке та об’єктивне розслідування цієї справи, вона так і   залишається до кінця не розкритою. Більше того, ряд важливих свідків, які могли б сприяти розкриттю істини при загадкових обставинах пішли з життя.

Мова іде, перш за все, про загибель екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Саме день, коли він мав давати свідчення в правоохоронних органах по справі Гонгадзе,  став останнім днем його життя. Хочу нагадати, що одним з перших, хто був на місці загибелі Кравченка та потім наполегливо розповсюджував інформацію про його самогубство, був колишній голова СБУ, народний депутат від фракції "Блоку Юлії Тимошенко" Олександр Турчинов. Подальший висновок правоохоронних органів щодо закриття справи у звязку із самогубством, на наш погляд, носить упереджуючий характер та не відповідає дійсності.

У звязку з цим депутатська фракція Партії регіонів у Верховній Раді України виступає із заявою, щодо поновлення розслідування кримінальної справи, порушеної по факту загибелі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Також вважаємо за необхідне, в ході поновленого розслідування перевірити факти причетності екс-голови Служби безпеки України, а нині народного депутат України Олександра Турчинова до вбивства Юрія Кравченка, правомірність його намагань подати цю справу, як самогубство, в той час, коли ряд працівників органів внутрішніх справ відверто стверджують, а дані судово-медичної експертизи однозначно підтверджують, що мало місце вбивство.

На наш погляд, Олександр Турчинов причетний до гальмування розслідування справи про вбивство Георгія Гонгадзе, фактично, попередивши генерала Пукача, який перебував в Ізраїлі, про можливість затримання. На наше глибоке переконання, суспільство нарешті має одержати чіткі відповіді на запитання:  що сталося з Георгієм Гонгадзе? Хто вбив генерала Кравченка напередодні його допиту в Генеральній прокуратурі по справі Гонгадзе? І яку роль в затягуванні розкриття цієї справи відігравав екс-голова Служби безпеки України Олександр Турчинов?

Враховуючи вище зазначене, депутатська фракція Партії регіонів  підготувала і вносить депутатські запити до генерального прокурора України та голови Служби безпеки України щодо поновлення розслідування кримінальної справи, порушеної по факту загибелі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, ні. Шановні колеги, завтра, вірніше, в пятницю… Не треба мені нічого передавати, не треба.   В пятницю, в пятницю ви  можете мені здавати. Але в пятницю за Регламентом зачитають ці запити, все піде, як установлено законом. Не поспішайте. Є у нас Регламент, все там визначено.

Розглядається проект Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея про гарантовану допомогу та технічне співробітництво, реєстраційний номер 0009.

Доповідає заступник міністра економіки Мусіна  Людмила Абдрахманівна.  Підготуватися Віталію Майко від комітету.

 

МУСІНА Л.А.

Шановний Адам Іванович, шановні народні депутати!

Метою законопроекту є правове врегулювання питань, повязаних з технічним співробітництвом і наданням урядом Республіці Корея грантової допомоги у такій рамковій угоді.

Ця допомога суттєво може бути розширена, якщо буде ратифікований цей закон, і саме в таких напрямах, як охорона здоровя, енергетика, наука, технологія – там, де, дійсно, Корейська Республіка має суттєвий досвід.

Прошу увагу, що на сьогодні правовідносини з більшістю донорів  міжнародної технічної допомоги  регулюються саме такими рамковими угодами – це США, ФРН, Нідерланди, Швейцарія, Туреччина, Італія і Японія.

Разом з тим, що стосується Кореї, ми регулюємо ці взаємовідносини лише  в окремих міжурядових угодах. Але у випадку ввезення обладнання, механізмів чи експертів корейських, які потребують пільгових умов, вони обовязково повинні ратифікуватися Верховною Радою. І тоді процес реалізації проектів може затягуватися.

Наприклад, угода по реалізації проекту створення телемедицини у місті Києві була підписана у грудні минулого року, але ратифікація її відбудеться тільки на цьому тижні. Таким чином,  прийняття  цієї рамкової годи зможе прискорити реалізацію необхідних проектів для нашої країни.

Що передбачається? Передбачається податкові та інші пільги для ввезення обладнання, механізмів та матеріалів, які постачаються з Республіки Корея,  і це цілком відповідає міжнародній практиці отримання країною реципієнтом технічної допомоги.

Практично, ця угода є  ідентичною угоді між Урядом України і Урядом Японії, яка була ратифікована 1 липня 2004 року.

Міністерство економіки погоджується з висновками Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради щодо можливості ратифікації цієї угоди і щодо запитання про очікуваний вплив ратифікації угоди на стан Державного бюджету, зокрема статей 5, 7, 9. То ми хочемо зазначити, що їхня реалізація не передбачає додаткових видатків Державного бюджету, а навпаки, вона сприятиме зменшенню навантаження на Держбюджет і, таким чином, вирішенню наших найважливіших проблем соціально-економічного розвитку.

В зв’язку з цим прошу вас підтримати цей проект Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Корея про грантову допомогу та технічне співробітництво.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чи будуть запитання? Немає. Сідайте, будь ласка.  Від Комітету з питань … Есть вопросы. Ну, запишіться. Так, будь ласка, 3 хвилини.  Григорович, за нею Болдирєв.

 

11:59:07

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія Григорович, фракція „Наша Україна”.

Шановні народні депутати, Комітет з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства на своєму засіданні розглянув проект ратифікації угоди по технічній допомозі, по телемедицині з боку Кореї.

Справа в тому, що ми практично в Києві цієї технічної можливості ще досі не мали. Це є надзвичайно важливий і унікальний крок для того, щоби можна було консультувати на відстані, робити операції з консультантами, які можуть подивитися з Німеччини, з Токіо, з Парижа і так дальше. Це є надзвичайно необхідна річ, якої ще на разі в столиці України немає.

Комітет одноголосно підтримав пропозицію про ратифікацію цієї угоди. Я би просила парламент підтримати також.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Болдирєв Юрій.

 

12:00:03

БОЛДИРЄВ Ю.О.

Уважаемый докладчик, мы знаем, что события полуторагодичной давности, названные оранжевой революцией, хотя, на мой взгляд, это путч, были совершены  в основном на деньги, завезенные в Украину с помощью грантов. Это угода, которую мы сейчас обсуждаем, предусматривает грантовую помощь. Я хочу узнать, содержит ли она какие-то механизмы защиты от использования этих денег против целостности и государственности Украины? Содержит ли она какие-то механизмы защиты для того, чтобы эти деньги снова не пошли на очередную революцию, но теперь уже не по американскому, а по корейскому заказу.

Я, например знаю, что всемирная церковь «Муна» пользуется поддержкой корейского правительства, не станет ли это очередной ловушкой для нашего общества? Спасибо.

 

МУСІНА Л.А. Справа в тому, що це рамкова угода і обов’язково після того, як будуть визначені проекти, необхідні для реалізації в Україні, ще будуть підписуватись і окремі угоди між  з реципієнтом.

Наприклад, якщо це  телемедицина, то  це конкретно будуть завозитись обладнання, технології, які потрібні для медицини, скажімо. Якщо це  енергозбереження, то з Міністерством палива і енергетики і по енергозбереженню.

Таким чином це просто буде чітко визначено в угодах, що завозиться, для яких цілей, і тому ця угода саме описує ці рамки по співпраці.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Микола Садовий.

 

12:01:54

САДОВИЙ М.І.

Прошу слово передати Шибку.

 

12:01:58

ШИБКО В.Я.

Я дякую.  Людмила Олександрівна, я  хотів би спитати вас щодо, як міністерство може контролювати   виконання всіх цих угод. Наприклад, ви знаєте, що з усіх угод на сьогоднішній день подібна угода між Японією є, і більше немає, інші носять якусь другу назву. То ви знаєте, що, наприклад, з Японією дуже плідно йде в цьому руслі робота є гранди, але є і позички. І позички ці на сьогоднішній день застрягли. Я маю на увазі  ту позичку, яку пільгову дала сьогодні Японія на будівництво Бориспільського аеропорту і ось на сьогоднішній день Міністерство транспорту ніяк не  може поділити її, як її застосовувати, там дивуються вже чи потрібні нам  ці гроші, чи ні? Я хочу вас запитати, у вашого міністерства є якийсь механізм контролю за виконанням цих міжнародних угод? Дякую.

 

МУСІНА Л.А.  Безумовно, вся ця допомога обов’язково реєструється в Міністерстві економіки, віддаються довідки і нас постійно перевіряє Рахункова палата, і інші контролюючі організації. Тому облік тут абсолютно чіткий.

Але з іншого боку, якщо це стосується дійсно Міністерства транспорту, безумовно, з свого боку ми просто контролюємо як іде реалізація проекту і сигналізуємо Кабінет Міністрів, і відповідні структури для того, щоб прискорити і розв’язати ці питання. Тому що, в першу чергу, уряд Японії звертається до нас для того, щоб ми їм допомогли розрулити цю проблему.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка, Людмила Абдрахманівно.

Секретар Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємства – Віталій Іванович Майко.

 

12:03:50

МАЙКО В.І.

Віталій Майко, фракція „Наша Україна”, Партія промисловців і підприємців.

Шановні народні депутати, вчора на засіданні комітету з питань промислової регуляторної політики та підприємства, було розглянуто проект Закону України про ратифікацію угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея про грантову допомогу та технічне співробітництво. Реєстраційний номер 0009, який спрямований на забезпечення виконання внутрішніх державних процедур для набуття чинної угоди, яка встановить загальні, юридичні правила і процедури запровадження програм технічного співробітництва, забезпечить прозорість процесу їхнього формування, вибору та узгодження положень.

Члени комітету прийняли це рішення про підтримку цієї угоди дуже серйозно, обміркував всі ті питання, які сьогодні виникли в цьому залі. І хотілося б, щоб всі зрозуміли, що ця угода – це є питання технічної допомоги. І, наприклад, до кредитів різних, воно не має ніякого відношення, ми побачили, що дійсно в цій угоді є питання і контролю, і обмірковані всі ті  негативи, які були в роботі колись при прийнятті інших рішень. Я думаю, що ця угода потребує, перш за все, сьогодні затвердження і дати можливість працювати скоріше, як з іншою любою країною в напрямку технічної допомоги – це основне положення цієї угоди. Дякую, за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Віталій Іванович. Будуть запитання?

Запишіться. Будь ласка, 3 хвилин. Майборода.

 

12:05:52

МАЙБОРОДА С.Ф.

Прошу передать слово народному депутату Круглову Николаю Петровичу.

 

12:05:58

КРУГЛОВ М.П.

Шановний доповідач! Як іде з висновку Головного науково-експертного управління 5, 7 і 9 пункт угоди передбачає надання пільг. Скажіть, будь ласка, що це за пільги? І в зв’язку з цим, які втрати нашого бюджету будуть від надання цих пільг? І інше обов’язково треба надавати висновки фінансово-економічного обґрунтування їх цьому законопроекті немає.  Скажіть, будь ласка, як відреагував комітет на відсутність висновку і обрахування пільг?

 

МАЙКО В.І.  По частині висновків ми дали зауваження, що такі висновки повинні бути, а втрати бюджету не існують, бо це допомога, з якої, якщо ми одержали обладнання якесь і треба з нього взяти якийсь-то податок, то це буде податок і треба платити на допомогу. Тобто, ми повинні взяти  з бюджету і віддати бюджету, це дурниця і робити це зовсім не треба. Тому втрат бюджет не понесе при цій допомозі. Там є цікава річ, це про придбання корейцями, які будуть працювати в Україні, деякої техніки, але там є умова написана, що, якщо ця техніка  перестають нею користуватися і вона буде продаватися, то всі  ті податки, які були пільги, вони повинні будуть заплатити. Тому втрат бюджет від цієї угоди не існує.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Євген Гірник.

 

12:07:36

ГІРНИК Є.О.

Віталій Іванович, зам. міністра згадала, що до Угоди  потрібно буде вносити якісь законодавчі  зміни. Це якась обмовка, чи що це за зміни? Ви аналізували в комітеті те, що сказала зам. міністра.  

 

МАЙКО В.І.  Я, чи прослухав,  чи не знаю, які зміни. Я знаю, що таких питань у нас  на комітеті не було.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Геннадій     Удовенко.

 

12:08:07

УДОВЕНКО Г.Й.

Дякую. Віталій Іванович, в мене запитання, фактично не до вас, а до доповідача, до Людмили Олександрівні, а я „в обойму не попав”. 

Але я хотів би підтримати цю  пропозицію,  з якою корейці, Південна Корея до нас звернулася. Хочу засвідчити, що до нас допомога  іде  з чистим серцем і не на  фінансування, чи помаранчевих,  чи якихось інших революцій.

Але питання таке: скільки нам уже за роки незалежності прийшло цієї допомоги? Від кого вона тільки  не приходила. Чи хтось контролює у нас, чи збирається контролювати, куди дівалися ці мільярди. Дякую.

 

МАЙКО В.І.  Я думаю, що це  повинно відповісти міністерство щодо цієї допомоги. Так?  І  контролю  за цією допомогою.   Я думаю, що вона не настільки  велика буде зараз від Кореї,  бо не так вже багато  дають  нам і більше говорять на ці теми.

Тому я думаю, що це не проблема – контролювати. А якщо  погано  з чимось поступають чи не чесно,  ви ж знаєте, є   таке прислів’я українське: „Застав когось  Богу молитися - він  і лоба розіб’є”.

Так що тут теж бувають такі речі, треба просто робити контроль. Але від допомоги відмовлятися, якщо вона дається безкоштовно – це, мені здається, грішно при сьогоднішньому положенні у нас в  країні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую Віталій Іванович, сідайте, будь ласка. 

На запитання, яке Євген Гірник ставив. Справа в тому, що це рамкова угода, а тут стаття друга говорить, що на основі цієї угоди сторони укладають у письмовій формі окремі домовленості для виконання конкретних програм. Тобто кожна конкретна програм а – це загальна угода і кожна конкретна програма буде   уже деталізована, тому що тут не має конкретики, що і куди.

Так. Є необхідність обговорювати? Так, дамо з мотивів голосування Броннікову і будемо голосувати. Будь ласка, мікрофон.

 

12:10:27

БРОННІКОВ В.К.

Уважаемые коллеги, все гаранты, которые давались Украине, будь-то гранты из Фонда Сороса, будь то гаранты из других что называется стран, давались с одной целью, провести сертификацию интеллектуальных технических финансовых возможностей Украины с использовани…. результатом своих целей.

Сейчас к этому подтянулась и Корея. Все остальные страны уже не дают нам гаранта. Поэтому я прошу всех депутатов еще раз подумать нужно ли нам для Кореи на ее деньги создавать обзор возможностей Украины в этом жестком конкурентном мире.

Спасибо. Прошу все подумать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Подумаємо і дамо доручення Кабінету Міністрів, щоб він дуже добре думав, коли буде заключати окремі угоди, бо ця угода нічого не дає, треба до неї конкретно той чи інший об’єкт, та чи інша галузь. Так що поки що небезпеки немає.

Я ставлю на голосування про прийняття Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея про грантову допомогу та технічне співробітництво, реєстраційний номер 0009. Прошу голосувати.

 

12:12:00

За-266

Закон прийнято. Угоду ратифіковано.

Шановні колеги, ми вичерпали порядок денний. Я вам дякую за плідну працю. Ранкове засідання Верховної Ради оголошується закритим.

Сьогодні робота в комітетах і фракціях.  Завтра початок засідання ранкового о 10-ій годині. На все добре.