Насамперед Спікер Парламенту України привітав остаточне затвердження Фінансового інструменту для України — Ukraine Facility, який передбачає підтримку України впродовж чотирьох років розміром 50 млрд євро. Він зауважив, що це важливий крок підтримки з боку Європейського Союзу.

Водночас Руслан Стефанчук акцентував, що для України дуже важливо отримати фінансування цього року у межах Ukraine Facility на рівні 2023 року. Також він висловив сподівання, що вже у березні Україна зможе отримати перший транш розміром 4,5 млрд євро.

Під час зустрічі сторони обговорили початок переговорів про вступ України в Євросоюз. Зокрема, Руслан Стефанчук поінформував колегу про прийняття необхідних законів в Українському Парламенті: «Очікуємо на невідкладне затвердження Радою ЄС із загальних питань переговорної рамки».

Окрім того, сторони порушили важливе питання щодо автономних заходів із лібералізації торгівлі, наданих ЄС Україні з 2022 року, і подальшої пролонгації цих заходів, адже вони мають надважливий позитивний ефект для економіки України.

Водночас приділили увагу й ситуації на українсько-польському кордоні та можливостям для розблокування шляхів пропуску. «Експорт продукції — це питання економічної стабільності й виживання країни в умовах повномасштабної війни», — наголосив Голова Верховної Ради України, акцентувавши, що у січні 2024 року експорт української агропродукції здійснювався переважно морським шляхом і становив 6,7 млн тонн. Він повідомив, що водночас через Польщу транзитом пройшло лише 0,37 млн тонн сільськогосподарської продукції, а це приблизно 5% від загального обсягу.

Насамкінець Руслан Стефанчук висловив вдячність Виконавчому Віцепрезиденту Європейської Комісії за напрямом «Економіка, що працює для людей» Валдісу Домбровскісу за солідарність з Україною та особисте лідерство, зокрема, з питань економічного блоку.