18 серпня 2014, 16:18
Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов закликає європейську та міжнародну спільноту докладати спільних зусиль для відстоювання суверенітету і територіальної цілісності України.
Виступаючи на Конференції спікерів парламентів Північних та Балтійських країн з питання «Вимір Східного партнерства після Вільнюса перед Ригою» у м. Паланга (Литва) у понеділок, О.Турчинов зазначив, що нині Україна переживає найдраматичніший період у своїй історії. «Ще ніколи за свою незалежність нам не доводилося долати такі виклики. Перед українським народом стоїть неймовірно складне завдання: відновити мир і спокій у країні», - сказав він.
У цьому контексті він подякував Європейському Союзу та, зокрема, Литві «за неухильну підтримку цієї боротьби України за свій суверенітет».
Угода про асоціацію, наголосив Голова Верховної Ради, стала історичною віхою у розвитку відносин між Україною та Європейським Союзом, яка формально закріпила цивілізаційний вибір нашого народу на користь європейських цінностей. О.Турчинов заявив, що українська влада буде «наполегливо та послідовно здійснювати внутрішньополітичні, економічні та соціальні реформи, які чітко обумовлені нашою євроінтеграційною політикою», зазначивши, що «ми розглядаємо Угоду про асоціацію як інструмент зміцнення демократичних процесів в Україні відповідно до найкращих європейських стандартів».
«Україна зробила свій вибір, підписавши Угоду про асоціацію, яка буде найближчим часом ратифікована українським парламентом. Принагідно хочу висловити вдячність усім країнам, які вже її ратифікували», - заявив керівник Парламенту.
Водночас, сказав Голова Верховної Ради, сьогодні Україна протистоїть агресії Російської Федерації, яка посягнула на зміну європейських кордонів, зухвало анексувавши Крим, який був і залишається територією суверенної України, продовжує підтримувати сепаратистсько-терористичні угрупування самопроголошених «республік» Донеччини та Луганщини.
«Український народ, в усьому його національному розмаїтті, зіткнувся з цинічним і лицемірним ворогом, який спрямовує свої військові, політичні, дипломатичні, фінансові та медійні ресурси на знищення української державності як такої, - заявив він. - Важко повірити, що в ХХІ столітті в центрі цивілізованої демократичної Європи, яка пережила найстрашніші в історії людства світові війни, великодержавні амбіції кремлівських правителів знову можуть втягнути європейські народи в хаос кровопролиття».
О.Турчинов назвав російську терористичну загрозу небезпекою не лише Україні чи українському народу, а «погрозою всьому світу». «Цьому свідчення - загибель малайзійського літака з громадянами різних країн на борту. Страшна трагедія обірвала життя ні в чому не винних людей, багатьох дітей, які мріяли про спокійний відпочинок, але загинули в українському небі внаслідок підступного удару терористів-нелюдів, - сказав він. - Отже чим скоріше Україні вдасться спільними зусиллями з міжнародним співтовариством зупинити агресію Росію, тим більше ми врятуємо людських життів».
Голова Верховної Ради підкреслив, що на сході України саме Росією штучно створена ситуація протистояння, яка має на меті послаблення та знищення України як самостійної держави. «Це не війна між українцями. Росія зі своєї території веде систематичний обстріл населених пунктів України. Втім, прагнучи знищення української державності, Росія на ділі послаблює себе. Сьогодні Росію засуджує весь цивілізований світ», - наголосив він.
Голова Верховної Ради заявив, що «ми завжди робили і будемо робити все, аби уникнути людських жертв», але «готові дати відсіч будь-яким спробам вторгнення, дестабілізації та терористичним діям зі зброєю в руках».
«Ми вдячні нашим друзям і партнерам за підтримку та економічні санкції проти Кремля, адже прийшов час поставити крапку агресії та кровопролиттю. Час вимагає об'єднатися і знищити терористів, звідки б вони не походили», - зазначив О.Турчинов.
На переконання О.Турчинова, Україну підтримує весь світ. «В України є друзі-держави-друзі на всіх континентах, у всіх без винятку міжнародних організаціях, які підтримують офіційний Київ», - сказав він.
При цьому керівник українського Парламенту закликав усю європейську та міжнародну спільноту «ще рішучіше демонструвати солідарність з українським народом та докладати спільних зусиль з метою відстоювання суверенітету і територіальної цілісності України». «На моє переконання, це є невід’ємною складовою забезпечення миру і стабільності у Європі і в цілому світі», - додав він.
Як повідомлялося раніше, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов 17-19 серпня бере участь у Конференції глав парламентів Північних та Балтійських країн (м. Паланга, Литовська Республіка).