Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує запровадити пільгову сплату за землекористування для спортивних об'єктів

15 січня 2007, 15:07

Так, на розгляд Верховної Ради членами Комітету подано проект закону (реєстр. № 2891)  про внесення змін до статті 12 Закону "Про плату за землю" (щодо спортивних споруд закладів фізичної культури та спорту, баз олімпійської та паралімпійської підготовки).

"Якщо у сфері спорту нинішня ситуація з обмеженим державним фінансуванням та високою оціночною вартістю земельних ділянок не буде змінена, то під загрозою існування опиниться ціла низка дитячих спортивних шкіл та спортивних споруд і об’єктів, які не знаходяться у державній комунальній власності, але які досить ефективно працюють на вітчизняний спорт», - вважає співавтор законопроекту, голова Комітету М.Томенко.

Також він звернув увагу на зареєстрований проект закону про внесення змін до Закону "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (щодо вдосконалення забезпечення підготовки та участі національних збірних команд у Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, інших спортивних заходах та ефективного функціонування сфери фізичної культури і спорту) (реєстр. № 2890). Автори проекту пропонують спростити процедуру закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів у сфері фізичної культури і спорту для збірних команд України на час проведення навчально-тренувальних зборів та змагань з олімпійських, неолімпійських видів спорту та спорту інвалідів.

Питання вдосконалення процедури проведення тендерних закупівель для вітчизняних збірних команд повинно бути вирішене якомога швидше. Інакше воно ставить під загрозу підготовку наших команд до міжнародних спортивних змагань, зокрема, до ХХІХ літніх Олімпійських ігор 2008 року, що пройдуть у Пекіні, вважають члени Комітету.