Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей, поданий народним депутатом М.Томенком

06 жовтня 2006, 09:24

Автор аргументував внесення змін до Сімейного кодексу тим, що проблема належного матеріального забезпечення материнства і дитинства є сьогодні однією з найбільш нагальних у сфері соціального захисту громадян України. Найбільш гостро вона стоїть для дітей, які виховуються в неповних сім'ях.

Метою законопроекту (реєстр. № 2014) є подальше вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей як громадян України на достатній життєвий рівень та покращення матеріального забезпечення дітей у випадках, якщо спосіб утримання дітей вирішується судом або батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей.

Проектом передбачається збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину з 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідно віку, до розміру прожиткового мінімуму; а також збільшення до розміру прожиткового мінімуму тимчасової державної допомоги у разі, якщо місце проживання батьків не відоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину.

Введення в дію Закону потребуватиме витрат з Державного Бюджету України, тому автор пропонує ввести його в дію з 1 січня 2007 року.

Комітет підтримав прийняття проекту закону, що сприятиме підвищенню рівня соціального захисту та забезпечення дітей.