Комітет з питань бюджету рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік"

15 вересня 2006, 14:56

Проектом (реєстраційний № 1189) пропонується розширити напрямки фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва за бюджетною програмою КПКВК 2801210 "Фінансова підтримка виробництва продукції тваринництва та рослинництва шляхом дотування на одиницю виробленої продукції тваринництва та на гектар посівів в рослинництві" у межах видатків, передбачених на 2006 рік.

А саме: кошти, передбачені за вказаною бюджетною програмою, пропонується направити, в тому числі, на стимулювання утримання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (дотування на голову сільськогосподарських тварин) та бджолосімей відповідно до статті 15 Закону "Про державну підтримку сільського господарства України".

В ході обговорення законопроекту було зазначено, що редакція запропонованих змін до назви бюджетної програми не повністю відповідає вимогам статті 15 Закону "Про державну підтримку сільського господарства України". Так, в законі передбачена дотація на голову чистопородної (чистокровної) племінної тварини, а не на голову сільськогосподарських тварин, та на племінну бджолину сім’ю, а не на бджолосім’ю.

Крім цього, Законом "Про державну підтримку сільського господарства України" не передбачено дотування проведення ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин, що пропонується у законопроекті.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України  законопроект за результатами розгляду у першому читанні направити на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи.