Голова Верховної Ради України Володимир Рибак високо оцінює роботу Міжпарламентської українсько-польсько-литовської асамблеї

Прес-служба
26 березня 2013, 11:11

 

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак високо оцінює роботу Міжпарламентської українсько-польсько-литовської асамблеї.

«Саме законодавчі органи будують правовий фундамент держав, саме парламенти у поворотні історичні моменти приймають доленосні рішення, завдяки яким життя націй змінюється на краще. Такі моменти і такі пам’ятні рішення були й в історії наших парламентів», - сказав В.Рибак, виступаючи у вівторок під час відкриття V засідання Асамблеї Верховної Ради України, Сейму та Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки у Варшаві.

Сьогоднішню зустріч керівник українського парламенту розглядає як ще один крок до кращого розуміння один одного. «Ми спільно переймаємося проблемами, які чекають на нас завтра та у віддаленому майбутньому. Ми разом шукаємо шляхи для їх вирішення», - сказав він.

При цьому В.Рибак наголосив, що ідея добросусідства залишається головною цінністю, яка сприяє розвитку контактів між нашими незалежними державами і суверенними народами протягом останніх двадцяти двох років.

«За час, що минув з моменту заснування Асамблеї, нам вдалось розглянути багато питань, які базуються на ідеї добросусідства та становлять особливий взаємний інтерес у політичній, економічній, безпековій сферах, а також у галузі міжлюдського спілкування», - зазначив він.

У цьому контексті В.Рибак нагадав, що Асамблея на засіданні у Вільнюсі 2010 року закликала до використання ініціативи Східного партнерства як інструменту для розширення діалогу між Україною та ЄС у сфері енергетики, привітала зусилля Євросоюзу, спрямовані на забезпечення підтримки модернізації української газотранспортної інфраструктури, а також підтримала перспективу сильнішої та глибшої єдиної енергетичної політики ЄС і створення інтегрованих європейських ринків газу та електроенергії у світлі нових викликів.

Під час останнього засідання Асамблеї у Києві у 2011 року, сказав Голова Верховної Ради, було розглянуто «важливе і чутливе питання гуманітарного співробітництва», наголошено на об'єднанні зусиль, в тому числі на рівні народної дипломатії, спрямованих на підтримку європейської інтеграції України, зокрема, полегшення взаємних поїздок громадян та зміцнення міжлюдських контактів.

Асамблея, сказав він, висловилася за розширення безпеки і стабільності у сусідніх державах, задекларувала готовність й надалі активно ділитися досвідом у сфері євроінтеграції та закликала вжити заходів для реалізації спільних освітніх і наукових програм, а також поглибити співробітництво у сфері культури у рамках Східного партнерства, було наголошено на необхідності розбудови громадянського суспільства.

«Окремо хочу підкреслити, що наші народи й держави пов’язані багатовіковою історією й традиціями. Надійним містком, який нас єднає, є  національні меншини. Переконаний, що задоволення культурно-освітніх потреб національних громад повинно перебувати в полі особливої уваги наших держав під егідою парламентів, - сказав В.Рибак. - А якщо й виникають питання чи проблеми, їх слід невідкладно вирішувати шляхом відвертого та конструктивного діалогу».