21 листопада 2012, 14:46
На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №11310) "розроблено з метою запобігання та зменшення кількості протиправних діянь, які завдають шкоди навколишньому природному середовищу та встановлення співмірної відповідальності за скоєні правопорушення".
Проектом пропонується посилити санкції за скоєння діянь, передбачених статтями 239, 241, 242, 243 Кримінального кодексу України, зокрема, збільшити одиницю визначення штрафу, що передбачена чинним законом, з "до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" до "від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". Окрім того, законопроектом пропонується як додатковий вид покарання передбачити можливість конфіскації транспортних засобів або інших засобів вчинення злочину.
На думку членів Комітету, реалізація положень законопроекту буде сприяти раціональному використанню і охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства та усунення їх негативних наслідків.