01 лютого 2012, 14:49
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у середу провів зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою.
Під час зустрічі було обговорено питання щодо щорічної доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні, яку відповідно до законодавства омбудсман має представляти парламенту протягом першого кварталу кожного року.
Н.Карпачова звернулася до В.Литвина з пропозицією представити Верховній Раді України щорічну доповідь у день відкриття десятої сесії - 7 лютого, зазначивши, що у цей день збігає термін її повноважень, і висловила готовність відповісти на запитання депутатів.
Голова Верховної Ради України підтримав ініціативу Н.Карпачової і повідомив, що він доручив передбачити у проекті порядку денного роботи парламенту на наступному пленарному тижні виступ Уповноваженого з прав людини. На його думку, заслухати щорічну доповідь Уповноваженого можна після урочистого відкриття сесії.
В.Литвин і Н.Карпачова підкреслили, що це відповідатиме Конституції України, Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», а також Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».
Керівник парламенту висловив сподівання, що заперечень з боку керівників фракцій щодо такої процедури заслуховування щорічної доповіді не буде.
Довідково: відповідно до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», омбудсман призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою України таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів. Уповноважений призначається строком на п'ять років, який починається з дня складення ним присяги на сесії Верховної Ради України.
Висування кандидатури для призначення на посаду Уповноваженого здійснюється у двадцятиденний строк з наступного дня після закінчення строку, на який було призначено Уповноваженого.