Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п'ятницю зустрівся з Президентом Республіки Вірменія Сержем Саргсяном

01 липня 2011, 17:49

Publish

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п´ятницю зустрівся з Президентом Республіки Вірменія Сержем Саргсяном.

На початку зустрічі В.Литвин привітав Президента Республіки Вірменія з Днем народження і побажав йому міцного здоров´я, благополуччя, а вірменському народу - успіхів і процвітання.

В.Литвин зазначив, що візит пана С.Саргсяна має велике значення для України, і підкреслив, що наша країна надає великого значення активізації двостороннього політичного діалогу на всіх рівнях. На думку керівника парламенту, наші держави мають значний потенціал для подальшого поглиблення взаємин у політичній, економічній і культурно-гуманітарній сферах.

Голова Верховної Ради висловився за важливість інтенсифікації міжпарламентської складової двосторонніх взаємин на всіх рівнях, і заявив, що з нетерпінням очікує на візит української парламентської делегації до Вірменії, який відбудеться 11-12 липня ц.р. На думку В.Литвина, необхідно також надати системного характеру співпраці на рівні парламентських груп дружби і комітетів.

В.Литвин відзначив плідну співпрацю парламентських делегацій України і Вірменії у міжнародних парламентських організаціях, таких як ПАЧЕС, ПА ОБСЄ, ПАРЄ. Керівник парламенту також висловив думку, що нові перспективи двосторонньої міжпарламентської співпраці існують у рамках ПА «ЄВРОНЕСТ».

Голова Верховної Ради наголосив на важливості подальшого розвитку співпраці у культурно-гуманітарній сфері з урахуванням історичних зв´язків між нашими народами, спільного культурного і духовного спадку, а також проживання в Україні численної вірменської діаспори, яка бере активну участь в економічному, культурному і суспільно-політичному житті країни.

Він також подякував вірменській Стороні за намір сприяти у спорудженні у Єревані пам´ятника Т.Г.Шевченку.

Керівник парламенту також висловився за активізацію співпраці в освітній та науковій сферах, зокрема, на рівні академічних установ.

Своєю чергою, пан Президент високо оцінив підсумки переговорів, які відбулися під час його візиту в Україну, підкресливши, що Вірменія прагне розвивати двосторонні взаємини, які мають значний потенціал. При цьому пан С.Саргсян наголосив, що історичні зв´язки між нашими народами є гарним підґрунтям для розвитку такої співпраці.

Він також високо оцінив рівень співпраці парламентських делегацій наших держав у міжпарламентських об´єднаннях, і висловив думку про необхідність надання нової динаміки розвиткові міжпарламентських та гуманітарних зв´язків.

Пан С.Саргсян подякував за зусилля української влади у питанні забезпечення прав і потреб вірменської діаспори в Україні.