Проблемні питання впровадження Податкового кодексу України було обговорено під час "круглого столу", організованого Комітетом з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва

25 лютого 2011, 16:45

Publish

В заході взяли участь народні депутати, представники міністерств і відомств, громадських організацій, підприємці.

Відкриваючи засідання, голова Комітету Наталія Королевська, зокрема, акцентувала увагу присутніх на змінах, які необхідно внести до Податкового кодексу.

На думку народного депутата, передусім потрібно упорядкувати норми і зробити податкову систему максимально прозорою і зрозумілою для підприємців.

Н.Королевська наголосила на необхідності підготовки нової законодавчої бази по спрощеній системі оподаткування. "Передусім вона повинна стимулювати підприємництво і сприяти створенню робочих місць, а також унеможливити зловживання у цій сфері", - зазначила вона. За її словами, такий законопроект сьогодні обговорюється з представниками бізнесових кіл і незабаром буде презентований.

На засіданні йшлося й про відшкодування податку на додану вартість, який має відшкодовуватися "не лише обраним компаніям за критеріями, прописаними для десятка "своїх", а всім".

Голова Комітету зазначила також, що з Податкового Кодексу потрібно вилучити норми, що обмежують економічну свободу підприємців. А саме: ліквідувати податкову міліцію; терміни проведення перевірок обмежити 5 днями і 3 днями для малого бізнесу; ліквідувати планові перевірки; розширити права підприємців. Йшлося й про спрощення подання звітності.

Н.Королевська переконана, що "знизивши податкове й адміністративне навантаження, ми зменшимо частку підприємств, які працюють в тіні, скоротимо безробіття і стимулюватимемо розвиток української економіки".

Учасники "круглого столу" обговорили також питання щодо адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів), податку на додану вартість та інші.

Комітет планує узагальнити висловлені під час "круглого столу" пропозиції представників бізнесових кіл і розробити проект закону "Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України" та внести його на розгляд парламенту в наступному місяці.