Робоча група Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій опрацьовує запропоновані урядом зміни до деяких законів України (щодо вимог кредиторів)

03 листопада 2004, 14:27

За словами голови підкомітету з- питань власності, приватизації та банкрутства, народного депутата Олега Царьова, проектом передбачається внесення змін до законів “Про банки і банківську діяльність”, “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та “Про недержавне пенсійне забезпечення” стосовно визначення особливостей ліквідації недержавних пенсійних фондів, які засновані банками.

Зокрема, з метою уникнення подвійного тлумачення норм діючого законодавства, законопроектом запропоновано доповнити статтю 93 Закону “Про банки і банківську діяльність” новою частиною щодо забезпечення передачі всіх пенсійних активів фонду та належної документації новому зберігачу у строки зазначені в договорі про обслуговування пенсійного фонду зберігачем, який ліквідується, що передбачено статтею 45 Закону України “Про недержавне пенсійне забезпечення”.

Крім цього, законопроектом запропоновано накласти мораторій до 1 січня 2010 року щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення банківським установам шляхом відкриття пенсійних депозитних рахунків.

Прийняття зазначеного законопроекту, зазначив О.Царьов, дозволить прискорити процес реформування пенсійної системи України, сприятиме формуванню її багаторівневої структури та розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення, підвищити довіру до банківської системи з боку внутрішнього інвестора в особі населення України, а також дозволить врегулювати процес забезпечення пенсійних депозитних рахунків відкритих у банківських установах учасників (тимчасових учасників) Фонду.