24 вересня 2010, 17:25
22 жовтня у Верховній Раді України відбудеться спеціальне засідання з нагоди 60-ї річниці з дня підписання Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Про це сказав на прес-конференції у п`ятницю у Харкові Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Говорячи про значення цього документу, В.Литвин підкреслив, що приєднання до Конвенції, «по суті, є перепусткою до Ради Європи». «А хто має таку перепустку, той отримує гарантовану можливість долучитися до спільного європейського простору, до Європейського Союзу», - сказав він.
Керівник парламенту зазначив, що з прийняттям Верховною Радою відповідної Постанови майже співпали загальні збори Національної академії правових наук України, темою яких також стала річниця підписання Конвенції. «Для мене вкрай важливо було не лише донести бачення ситуації, пов`язаної з захистом прав людини в Україні, бачення парламенту та Голови Верховної Ради, але й водночас відчути настрої та напрями, за якими працює у цій сфері наукове співтовариство», - сказав В.Литвин.
Керівник парламенту високо оцінив виступи, які він почув під час проведення зборів, зазначивши, що головна проблема полягає у тому, «як поєднати науку із законами і практикою нашого життя».