05 жовтня 2010, 13:51
Законопроектом (реєстр. №6379) передбачається привести у відповідність до норм Закону "Про виноград та виноградне вино" та національним стандартам ДСТУ 4700:2006 "Коньяки України. Технічні умови" терміну "спирт коньячний", який застосовується у статті 1 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів!.
Згідно із проектом, термін "спирт коньячний" визначається як спирт, отриманий шляхом переробки коньячних виноматеріалів за спеціальною технологією для подальшої багаторічної витримки у дубовій тарі або нержавіючих чи емальованих ємностях з дубовою клепкою.
З метою конкретизації умов видачі підприємствам ліцензії на право імпорту та експорту спирту коньячного і плодового та критеріїв визначення цих підприємств законопроектом запропоновано здійснювати імпорт та експорт спирту коньячного і плодового виключно виробникам спирту коньячного і плодового, які мають відповідну ліцензію на виробництво.
Законопроектом пропонується здійснювати імпорт та експорт спирту плодового суб´єктами господарювання виключно за наявності відповідних ліцензій на їх імпорт та експорт. При цьому відновлюється плата за ліцензію на право імпорту, експорту спирту коньячного і плодового у розмірі 780 грн., яку було скасовано положеннями Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".