26 серпня 2026, 11:23
Під час саміту Коаліції охочих, що відбувся в Києві 24 серпня, однією з головних тем обговорення стало постачання Силам оборони України ракет до систем ППО. Крім того, з партнерами обговорювали питання про подолання дефіциту фінансування Сил оборони. Україна отримала чергові сигнали підтримки, тож тепер треба, щоб вони якомога швидше перетворилися на реальні боєприпаси й допомогу для наших Збройних сил.
Про це сказав член фракції «Слуга Народу», заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«Нам не вистачає не тільки ракет-перехоплювачів для Patriot, а й інших ракет до інших систем, які у наших партнерів точно є на складах. Робота з постачання цих боєприпасів Україні ведеться досить давно, зокрема й у двосторонньому форматі. Ці засоби нам вкрай потрібні, щоб легше пережити цю зиму. Водночас питання допомоги у фінансуванні Сил оборони також із партнерами обговорюється на двосторонній основі. У багатьох країн закладена допомога Україні в бюджет щорічно», - зазначив політик.
За його словами, вже зараз тривають перемовини, щоб закладені кошти допомоги Україні на наступний рік були використані у 2026-му.
«Нам сьогодні необхідне таке фінансування. Вартість війни щороку зростає через здорожчання технологій і збільшення використання різного озброєння. Тому оці два треки ведуться паралельно, і дійсно певні результати тут є», - сказав народний депутат.
Він також наголосив, що Велика Британія погодилася передати Україні секретні дані щодо своїх компонентів крилатих ракет SCALP і Storm Shadow.
«Наразі деталі саме цієї програми невідомі, але тут дуже важливо не застрягнути на етапі реалізації через нестачу певних компонентів, тому що інші підрядники не будуть встигати за нашими потребами. Відповідно, потрібно пришвидшувати всі процеси. Мені здається, що політика, на жаль, зараз дещо відстає від реальності й не бачить, що російська загроза вже тут, вона вже під боком Європи», - підкреслив парламентарій.