14 липня 2026, 10:50
13 липня Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів зустріч із Комісаром ЄС з питань оборони і космосу Андрюсом Кубілюсом.
Сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні, подальшу всебічну підтримку нашої держави, а також актуальні питання просування України на шляху до членства в Європейському Союзі.
Перший віцеспікер Олександр Корнієнко подякував Європейському Союзу та Комісару ЄС з питань оборони і космосу Андрюсу Кубілюсу за всебічну підтримку України протягом чотирьох років, зокрема за військову та фінансову допомогу, яка є надзвичайно важливою в умовах триваючої російської агресії.
Він також відзначив рішення про надання Україні позики від Європейського Союзу в розмірі 90 млрд євро на 2026–2027 роки. «Цей кредитний механізм сьогодні є надзвичайно важливим для зміцнення обороноздатності України», — наголосив Олександр Корнієнко.
Олександр Корнієнко наголосив, що безпекова ситуація в Україні залишається складною: росія продовжує щоденні й щоночні атаки на цивільне населення, застосовуючи велику кількість засобів ураження та розширюючи географію обстрілів. У цьому контексті Перший заступник Голови Верховної Ради України підкреслив необхідність подальшого посилення міжнародного тиску на росію, зокрема шляхом розширення санкцій, щоб змусити державу-агресора припинити війну.
«Нинішня ситуація вимагає від наших партнерів швидких і проактивних рішень. Ми не знаємо, якими будуть наступні кроки росії, тому демократичний світ має діяти на випередження, зміцнюючи власну безпеку та підтримуючи Україну», — заявив Перший віцеспікер.
Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанням європейської та євроатлантичної інтеграції України. За словами Олександра Корнієнка, сьогодні безпека України та Європи є нероздільними, а тому партнерство між Україною та європейськими державами має ставати ще міцнішим.
На завершення зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко подякував Андрюсу Кубілюсу за конструктивний діалог, незмінну підтримку України та готовність і надалі спільно працювати над рішеннями, спрямованими на зміцнення безпеки України й усієї Європи.
У зустрічі також взяли участь голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, заступник голови цього Комітету, голова підкомітету з питань міжнародного військового співробітництва, інтеграції до НАТО та Європейського Союзу Єгор Чернєв, голова підкомітету з питань розвитку людського капіталу Комітету Соломія Бобровська, а також голова підкомітету з питань реабілітації ветеранів Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Ірина Никорак.