Пропозиції про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання лізингових відносин обговорено на засіданні робочої групи в Комітеті з питань податкової та митної політики

14 грудня 2009, 17:09

Publish

Зокрема, в статті 292 Господарського кодексу пропонується визначити, "що лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування відповідно до закону фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів". При цьому, залежно від особливостей здійснення лізингових операцій, лізинг може бути двох видів: фінансовий чи оперативний, а за формою здійснення -зворотним, пайовим, міжнародним тощо.

На засіданні зазначалося, що зміни до Цивільного кодексу передбачають: "за договором фінансового лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у володіння та користування річ, що належить лізингодавцю на праві власності і була набута ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем, або річ, спеціально придбану лізингодавцем у визначеного лізингоодержувачем продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов, на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі)".

Змінами до Закону "Про фінансовий лізинг" пропонується встановити, що не можуть бути предметом лізингу земельні ділянки та інші природні об´єкти, цінні папери, майнові права та об´єкти інтелектуальної власності. Крім цього, "не можуть бути предметом лізингу підприємства як єдині майнові комплекси, крім випадків, якщо до їх складу не входять об´єкти цивільних прав, що відповідно до закону не можуть бути предметом лізингу". Майно, що перебуває в державній або комунальній власності та щодо якого відсутня заборона передачі в користування та/або володіння, може бути передано в лізинг у порядку, встановленому цим законом.

Передбачається також внести відповідні зміни до законів "Про виконавче провадження", "Про податок на додану вартість", "Про збір на обов´язкове державне пенсійне страхування", "Про оподаткування прибутку підприємств" та інших нормативно-правових актів.

На засіданні представниками Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Державної податкової адміністрації було висловлено низку зауважень до документа, частина з яких буде врахована під час підготовки відповідного законопроекту.