Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" (щодо ставки акцизного збору на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду)

11 грудня 2009, 16:05

Publish

На засіданні голова Комітету С.Терьохін зазначив, що законопроект (реєстр. №3345) розроблено для підтримки вітчизняних виробників коньяку в період фінансової кризи.

Зокрема, пропонується: подовжити дію ставки акцизного збору у розмірі 14 гривень за 1 л 100-відсоткового спирту до 31 грудня 2010 року;

з 1 січня 2011 року встановити ставку акцизного збору у розмірі 20 гривень за 1 л 100-відсоткового спирту;

з 1 січня 2012 року встановити ставку акцизного збору у розмірі 27 гривень за 1 л 100-відсоткового спирту.

За словами С.Терьохіна, згідно з чинним законодавством збільшення ставки акцизного збору з 14 до 20 грн. за 1 літр 100% спирту було спрямоване на збільшення надходжень до державного бюджету. Однак, зростання надходжень до державного бюджету, вважають народні депутати, не відбудеться, оскільки воно нівелюється падінням бази оподаткування - збільшення ставки на 43% призведе до скорочення обсягу виробництва на 30%, і державний бюджет недоотримає відповідні суми ПДВ та податку на прибуток.

Прийняття проекту, на думку членів Комітету, дозволить зберегти надходження до державного бюджету на належному рівні.