01 квітня 2025, 09:46
Політично Європейський Союз уже має позитивне рішення щодо вступу України. Останні заяви від Європейської комісії, від президента Євроради Антоніу Кошти звучать у контексті не «якщо», а «коли» Україна стане членом ЄС. Наразі триває активна робота окремих переговорних груп із двостороннього скринінгу в рамках підготовки України до вступу в ЄС, зокрема за розділом 10 «Цифрова трансформація та медіа». У цьому напрямку наша держава навіть попереду багатьох країн-членів ЄС.
Про це заявила народна
депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та
інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук,
яка є учасницею відповідної переговорної групи.
«Цифрова трансформація і медіа» - це важливий розділ. Він відкриватиметься після кластерів «Основи» та «Зовнішня політика». У нас у темах і цифровізації, і медіа є суттєві досягнення. Закон про медіа був визнаний Європейською комісією як такий, що відповідає усім стандартам ЄС і Ради Європи. Ми зараз доопрацьовуємо певні зміни й покращення, які ми бачимо під час практичної реалізації закону. У питанні цифрової трансформації Україна попереду навіть багатьох країн Європи, тож ми маємо слідкувати, щоб не понизити свої стандарти», - зазначила політикиня.
Вона додала, що в цій темі також закладена кібербезпека, яка для України є гіперактуальною, особливо у контексті останніх атак на Укрзалізницю та інших спроб росії дестабілізувати ситуацію в нашій країні.
«Що стосується загалом відкриття кластерів, то першим має відкритися кластер «Основи». Скринінгова процедура вже пройшла, вона була готова ще наприкінці минулого року, так само як і кластер 6, де є розділ про зовнішню політику та політику безпеки. Тут, за інформацією Міністерства закордонних справ, ми досягли історичного результату, бо в 2025 році ми повністю синхронізувалися за рішеннями зовнішньої політики з ЄС. Тобто ми повністю виконуємо та підтримуємо ті заяви та рішення, що ухвалює Євросоюз. Рухаємось до ЄС із конкретними кроками, реформами і готовністю до складної, але важливої імплементації європейських стандартів», - наголосила народна депутатка.
За її словами, відкриття кластера «Основи» мало відбутися вже у квітні, Україна виконує всі свої зобов’язання, однак наразі процес гальмується однією країною – Угорщиною. Тож і Брюссель, і ті держави, які мають величезний економічний вплив у Євросоюзі, повинні докласти зусиль задля виправлення ситуації.