10 листопада 2009, 15:59
Голова Верховної Ради України Володимир
Литвин у вівторок у рамках робочої поїздки до Запорізької області оглянув
акваторію Бердянського морського торговельного порту та провів зустріч з його
колективом.
Відповідаючи на запитання журналістів, В.Литвин повідомив, що обговорив з керівником порту перспективи розширення можливостей України як морської держави. Зокрема, йшлося про те, щоб наша країна «не здавала позиції як країна перевалки вантажів». Для цього, за словами керівника парламенту, необхідно якнайшвидше прийняти у цілому закон про морські порти і ввести його в дію. В.Литвин нагадав, що цей документ було ухвалено парламентом у першому читанні і він підготований до розгляду у другому читанні, але, разом з тим, після наради Прем`єр-міністра України з керівниками морських портів, яка відбулася влітку ц.р. в Одесі, профільний парламентський Комітет відкликав законопроект для доопрацювання.
В.Литвин пообіцяв, що він рекомендуватиме профільному Комітету прискорити внесення документу на розгляд до сесійної зали, і пообіцяв докласти зусиль до якнайшвидшого ухвалення закону.
Голова Верховної Ради України звернув
увагу на важливість врегулювання взаємовідносин держави і приватного бізнесу у
цій сфері, зазначивши, що «володіючи таким стратегічним важелем, як морські
порти, держава після набуття законом чинності матиме можливість сприяти
розвитку профільного бізнесу». В.Литвин також висловив думку, що морські порти
мають брати участь у розв`язанні проблем міст, в яких вони розташовані,
зазначивши, що чинна законодавча база не передбачає такої можливості.
Таким чином, підсумував керівник парламенту, введення згаданого закону в дію сприятиме соціально-економічному розвиткові портових міст України.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи потребує місто Бердянськ надання йому статусу курортного міста, В.Литвин сказав, що розділяє таку думку, і запевнив, що підтримає цю ініціативу у разі її внесення.
Як повідомлялося раніше, у вівторок під час робочої поїздки до Запорізької області В.Литвин також ознайомиться з виробництвом ВАТ «АЗМОЛ» та зустрінеться з трудовим колективом заводу.