30 жовтня 2024, 10:13
Робота в напрямку реформування медико-соціальних експертних комісій наразі ведеться у таких напрямках: цифровізація всіх процесів, перевірка членів МСЕК і аудит пенсійних нарахувань чиновникам, а також ухвалення законодавчих змін для невідкладного реформування цієї системи. Крім того, суспільство вимагає притягнення до відповідальності всіх причетних до зловживань.
Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов.
«Сьогодні робота ведеться за трьома напрямками. По-перше, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальної експертної комісії. По-друге, ретельна перевірка декларацій членів МСЕК, рішень щодо інвалідності, аудит пенсійних нарахувань за весь час, коли чиновники отримували неправомірні пенсії. По-третє, це законодавчі зміни для невідкладного реформування системи МСЕК і перегляду пенсійних виплат посадовців держорганів», - зазначив політик.
Він нагадав, що Міністерство охорони здоров’я та Мінсоцполітики отримали місяць на підготовку нового законодавства щодо реформування МСЕК.
«Ми маємо розуміти, що в країні понад мільйон людей з інвалідністю, і система, незважаючи на її реформування, має працювати. Що стосується відповідальності, то ключове питання – це справедливість, а не просто налагодження ефективної роботи системи. Президент Володимир Зеленський вимагає персональної відповідальності кожного. Що стосується суспільства, то воно точно не сприйме статистику щодо кількості перевірок чи відкритих проваджень, воно сприйме лише вироки та конфіскації, лише повернення пенсійних та інших нечесних виплат», - наголосив народний депутат.
Він додав, що вже утворені робочі групи МОЗ разом із правоохоронцями, наприклад із ДБР. Вони перевіряють інвалідність чиновників.
«Порушникам можуть інкримінувати підробку документів, шахрайство, незаконне збагачення, участь в організованому злочинному угрупованні. Це різні статті Кримінального кодексу, які передбачають різні види покарання. Приміром, за підробку документів накладають штраф до 1 тис. неоподаткованих мінімальних доходів громадян. Що стосується питання участі у організованому злочинному угрупованні, то це карається позбавленням волі строком від 7 до 12 років із конфіскацією майна», - пояснив парламентарій.