24 червня 2024, 15:27
«Це наша перша зустріч і перший візит Голови Бундесрату в Україну, що, безумовно, демонструє солідарність з Україною та Українським народом», — наголосив насамперед під час зустрічі Голова Верховної Ради України.
Водночас він висловив вдячність Німеччині за всебічну допомогу Україні — фінансову, гуманітарну та військову. «Особливо важлива, звичайно, військова допомога. Україна вдячна Німеччині за світове лідерство у наданні саме оборонної підтримки», — зауважив Руслан Стефанчук, подякувавши за прихисток понад 1,1 мільйона українців.
Окремо Голова Верховної Ради України підкреслив цінність проведення у Берліні Міжнародної конференції з питань відновлення України. «Ця висока зустріч дала можливість сконцентрувати необхідні ресурси для відбудови України», — акцентував Спікер Парламенту України, додавши, що у цьому аспекті важливе муніципальне партнерство. Прикладом цього партнерства є розвиток співпраці між Чернігівською областю та землею Мекленбург-Передня Померанія: «Це той приклад, який можуть наслідувати й інші землі й області України».
Також Руслан Стефанчук запропонував колезі розглянути можливість започаткувати спільні проєкти на рівні голів парламентів щодо відновлення: «Це може бути патронатство над відбудовою дитячих садочків, шкіл, лікарень». «Зараз активно проводимо перемовини з багатьма спікерами парламентів про те, що можемо брати конкретні проєкти відбудови й здійснювати над ними спільне патронування», — повідомив він.
Окрему увагу сторони приділили європейській та євроатлантичній інтеграції України. Голова Верховної Ради України подякував Німеччині за активне лобіювання України на шляху до Європейського Союзу. Він повідомив, що вже завтра, 25 червня, буде ухвалена переговорна рамка, наголосивши, що розраховує, що це буде потужний крок до наближення нашої держави до членства в Європейському Союзі.
У контексті євроатлантичної інтеграції Голова Верховної Ради України зазначив, що під час Саміту НАТО у Вашингтоні Україна розраховує отримати чіткі сигнали щодо зближення з Альянсом.
Водночас Спікер Парламенту України висловив сподівання на інтенсифікацію відносин, зокрема, через проведення зустрічі під час Третього Парламентському саміту Міжнародної Кримської платформи, що відбудеться цього жовтня у Ризі.
«Наш візит — символ солідарності з Україною. Усі 16 федеральних земель Німеччини твердо стоять на боці України. І ми знаходимо це абсолютно правильним, що Німеччина надає військову, гуманітарну та фінансову допомогу Україні», — наголосила, зі свого боку, Президентка Бундесрату Мануела Швезіг, висловивши необхідність посилення та реалізацію регіонального співробітництва й партнерства.