Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді підтримати два законопроекти в соціальній сфері

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
11 червня 2024, 09:51

 10 червня 2024 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Під час засідання народні депутати України – члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо забезпечення використання гуманітарної допомоги для відновлення втрачених або пошкоджених виробничих потужностей комунальних підприємств та безперервного надання якісних послуг для населення за реєстр. 11165 від 11.04.2024, поданого народними депутатами України Безгіним В.Ю. та Аліксійчуком О.В..

Зазначалося, що цей законопроект за своєю суттю (відповідно до частини першої статті 100 Регламенту Верховної Ради України) є альтернативним до законопроектів за №11155, №11155-1 та №11155-2, а тому до них може бути застосована процедура, передбачена частиною другою статті 110 Регламенту Верховної Ради України, яка передбачає, що при розгляді альтернативних законопроектів головний Комітет може рекомендувати парламенту взяти за основу один із них або підготувати інший законопроект, який вноситься на розгляд Верховної Ради народними депутатами - членами Комітету.

Враховуючи зазначене, Комітет переглянув свій висновок щодо:

-       проекту Закону про внесення змін до пункту 3-2 статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо розширення переліку набувачів гуманітарної допомоги з метою забезпечення в період дії воєнного стану надання споживачам послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за реєстр. №11155 від 08.04.2024, поданого народними депутатами України Гривком С.Д. та Остапенком А.Д.;

-       проекту Закону про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо переліку набувачів гуманітарної допомоги за реєстр. №11155-1 від 15.04.2024, поданого народним депутатом України Пивоваровим Є.П;

-       проекту Закону про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо розширення переліку набувачів гуманітарної допомоги за реєстр. №11155-2 від 24.04.2024, поданого народними депутатами України Цимбалюком М.М. та Кучеренком О.Ю.

За підсумками розгляду законопроектів Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного сесії законопроекти за №11155, №11155-1, №11155- 2 та №11165.

При цьому за наслідками розгляду у першому читанні пропонується прийняти за основу проект Закону за реєстр. №11155-1, доопрацювавши його до другого читання з урахуванням окремих положень законопроекту №11165, які, зокрема, стосуються визначення випадків отримання гуманітарної допомоги, які не тягнуть за собою кримінальну або адміністративну відповідальність. 

Законопроекти за реєстр. №11155, №11155-2 та №11165 пропонується відхилити.

Під час засідання Комітет також переглянув свій висновок щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю за реєстр. №5344-д від 18.11.2022, поданого народним депутатом України Третьяковою Г.М. та підготовленого до розгляду у другому читанні. Комітет, зокрема, заслухав додаткові пропозиції до тексту законопроекту, що були внесені народними депутатами України – членами Комітету. Відповідними пропозиціями були, зокрема, враховані зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та висновок Кабінету Міністрів України щодо відповідності проекту Закону праву Європейського Союзу (acquis ЄС) та міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції. Також були розглянуті та підтримані пропозиції Голови Комітету до прикінцевих та перехідних положень проекту Закону. Пропозиції народних депутатів України – членів Комітету знайшли своє відображення в тексті порівняльної таблиці до законопроекту. 

За підсумками розгляду Комітет прийняв рішення схвалити оновлений текст порівняльної таблиці до законопроекту №5344-д, рекомендувавши Верховній Раді України прийняти проект акту у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками. 

Відеозапис засідання Комітету розміщено за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=YEzo33-78so