Арсеній Пушкаренко: Україна посилює співпрацю з країнами Латинської Америки та Карибського басейну, поглиблюючи роботу на міжпарламентському рівні

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 травня 2024, 09:30

 

У Верховній Раді України створено нове міжфракційне об’єднання, що відповідатиме за співробітництво з країнами Латинської Америки та Карибського басейну. Таким чином Україна посилює співпрацю з цим регіоном, паралельно з роботою, що вже ведеться на рівні Президента України та Кабінету Міністрів. Про це розповів народний депутат, заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Країни Латинської Америки та Карибського басейну для нас надзвичайно важливі як частина Глобального Півдня. На жаль, за останні 30 років співпраця з державами цього регіону була епізодичною. Тільки минулого року Президент Володимир Зеленський побував у Латинській Америці, оновивши відносини. Також нещодавно з цього регіону повернулася потужна урядова делегація. Загалом держави Латинської Америки та Карибського басейну здебільшого підтримують Україну та принципи дії міжнародного права. Це відображається під час голосування в ООН, де тільки декілька дружніх до росії держав не підтримують Україну», - зазначив політик.

За його словами, країни цього регіону зараз динамічно розвиваються, там дуже багато молоді й у найближчі 30-50 років прогнозується значне соціально-економічне зростання.

«Ми зацікавлені у співробітництві з державами Латинської Америки та Карибського басейну, а міжпарламентський формат дозволить нам поглибити й розширити роботу, яка вже ведеться на рівні Президента й уряду. Постколоніальне минуле країн цього регіону перегукується з тими викликами, які постали сьогодні перед нами. Упевнений, що наша проактивна позиція дозволить нам перехопити в росії політичне домінування в цьому регіоні й дасть можливість зблизитися на політичному, економічному, культурному й гуманітарному рівнях із цими державами», – наголосив народний депутат.

Він додав, що Міністерство закордонних справ України днями представило комунікаційну стратегію роботи з державами Латинської Америки та Карибського басейну.

«Зараз в Україні перебуває велика делегація журналістів із регіону ЛАКБ, у них заплановані зустрічі на різних рівнях. Нам важливо достукатися через всі можливі майданчики до політиків, до суспільства цього регіону, щоб вони взяли участь у врегулюванні російсько-української війни, у Глобальному саміті миру, в імплементації української Формули миру», - підсумував парламентарій.