Михайло Радуцький: Парламент Естонії готовий обговорювати взаємовизнання сертифікатів GDP, GMP та брати активну участь у післявоєнному відновленні України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 травня 2024, 13:55

 

«Про це говорили на зустрічі з колегами з «групи дружби» парламентів України та Естонії. У зустрічі від Рійгікогу (парламенту) Естонії взяли участь голова «групи дружби» Естонія-Україна Еерік-Нійлес Кросс, члени «групи дружби», а також голова Комісії з питань національної оборони Грігоре-Калев Стойческу.», - зазначив Голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

На початку зустрічі він подякував Естонії за значну підтримку України - фінансову, гуманітарну, військову. Зокрема, за одну з найбільших часток оборонної підтримки серед держав світу у співвідношенні до ВВП: близько 1,4% ВВП Естонії йде на допомогу Україні. Крім того, ця країна активно підтримує нас на дипломатичному рівні. Наприклад, Естонія виступає за реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського та закликає інші держави приєднатися до цієї ініціативи.

«Колеги запевнили мене, що Естонія готова посилювати підтримку України. Зокрема, планує надавати щорічну військову допомогу Україні у розмірі 0,25% ВВП протягом наступних 4 років, готова долучитися до відновлення найбільш постраждалих українських регіонів. Також Рійгікогу Естонії ухвалив закон про використання заморожених активів рф на користь України та наполягатиме на посиленні санкцій проти країни-агресора.

У сфері охорони здоров’я запропонував колегам розглянути можливість долучитися до ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо партнерства між медичними закладами України та Естонії. Це б дозволило посилити співпрацю на рівні лікарень. Запропонував естонській стороні підписати міждержавну угоду про взаємне визнання сертифікатів GDP й GMP. Голова «групи дружби» Естонія-Україна Еерік-Нійлес Кросс повідомив, що готовий до детального обговорення цього питання. Також обговорювали шляхи, як можна залучити естонських інвесторів до відновлення української медичної інфраструктури.», - повідомив Михайло Радуцький.