Критично важливо, що відсотки з заморожених активів рф можна буде витрачати на оборону, - Кіра Рудик

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
28 травня 2024, 12:29

 

Велика Сімка готується представити рішення стосовно передачі Україні відсотків з заморожених активів рф. Важливим є те, що наша держава зможе використовувати ці гроші не лише на відновлення знищеного, а й на безпеку та оборону. Про це повідомила народна депутатка, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик.

«Робота з конфіскації заморожених російських активів безперестанно ведеться з першого дня повномасштабного вторгнення. Вже є підготовлені деякі рішення для засідання Великої Сімки, яке буде у червні. Підтверджено, що відсотки з конфіскованих російських активів будуть направлені в Україну. І це не тільки відсотки за минулі часи, а й аванс по відсотках. Ми можемо розраховувати на кошти від 3 млрд доларів на рік і більше. Зараз важко сказати, яка саме буде сума», - пояснила народна депутатка.

За словами Кіри Рудик, використання цих коштів на оборону для України зараз навіть важливіше за відновлення.

«Є рішення, що кошти, направлені нам з заморожених російських активів, ми зможемо використовувати не тільки на відновлення, а й на безпеку та оборону. Це надзвичайно важливо, адже дає нам можливість протистояти агресору. Чи нам потрібна відбудова? Так, але нагальніше - зброя, щоб наблизити перемогу і зменшити обстріли, тоді і відбудовувати потрібно буде менше», - наголосила лідерка «Голосу».