Сергій Штепа: Завдяки розширенню можливостей електронного суду прискориться розгляд усіх судових справ в Україні

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 травня 2024, 16:18

 

В Україні з 2017 року діє норма про електронний суд, що дозволяє будь-якій особі взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Однак чинне законодавство передбачає, що для цього має бути складена відповідна ухвала всім складом суду. Ухвалений Верховною Радою законопроєкт №11133 усуває цю перепону і вводить норму, що достатньо ухвали від судді одноосібно.

Про це розповів народний депутат, заступник Голови Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа.

«Такий підхід сприятиме тому, що більша кількість осіб братиме участь в електронному суді в режимі відеоконференції, а самі засідання проходитимуть частіше та швидше. Відповідно, ми отримаємо прискорення розгляду всіх справ в Україні. Також ухвалений закон загалом сприятиме розвитку вітчизняної судової системи», - зазначив політик.

За його словами, розширення можливостей електронного суду набуває особливого значення і в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну.

«У нас зараз дуже багато людей не перебувають за місцем постійного проживання чи за місцем розташування суду, тому розширення можливостей розгляду справ у режимі відеоконференції саме на часі», - наголосив народний депутат.