Галина Михайлюк: Проведення тематичних конференцій у різних країнах світу дозволить отримати цілісне бачення мирного врегулювання війни в Україні

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
19 травня 2024, 13:10

Окрім проведення Глобального саміту миру, в різних країнах буде організовано низку тематичних конференцій на рівні міністрів, парламентів та експертів для доопрацювання певних положень спільного мирного плану і для підготовки детальних пропозицій для лідерів.

Про це розповіла народна депутатка, Представниця Президента України у Верховній Раді України Галина Михайлюк.

«Кожна конференція буде присвячена окремому напряму мирного процесу, де іноземні партнери зможуть презентувати свої пропозиції. Саме за результатами цих тематичних конференцій ми отримаємо цілісне, погоджене з міжнародною спільнотою бачення мирного врегулювання війни в Україні», - зазначила парламентарій.

За її словами, дипломатія, зокрема й парламентська, залишається потужним інструментом забезпечення глобальної підтримки нашої держави від світу.

«Саме завдяки ефективній і наполегливій роботі Україна змогла об’єднати навколо себе партнерів та розпочати низку міжнародних правових процесів із притягнення росії до відповідальності. Дипломатія є критичною для досягнення Україною своїх цілей з усіх питань, зокрема й за десятьма пунктами «Формули миру», - наголосила народна депутатка.

Вона також нагадала, що Глобальний саміт миру має затвердити непорушність незалежності, суверенітету й територіальної цілісності держав у межах міжнародно визнаних кордонів, а також необхідність встановити всеосяжний справедливий і тривалий мир в Україні на підставі статуту ООН та ключових принципів міжнародного права.