Комітет з питань аграрної та земельної політики звернувся до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо збереження існуючого Міністерства аграрної політики та продовольства України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 квітня 2024, 14:34

Сьогодні, 23 квітня 2024 року, Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні в режимі відеоконференції підтримав рішення народних депутатів України – членів Комітету стосовно звернення до Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо збереження існуючого Міністерства аграрної політики та продовольства України.

В умовах невиправданої та неспровокованої агресії росії проти України та війни, що триває, необхідним є забезпечення ефективного функціонування державних інституцій, зокрема Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Україна – аграрна держава, в якій сільське господарство та продовольчий сектор є життєво важливим для забезпечення економічного відновлення, продовольчої безпеки не лише внутрішньої, а й світової, стабільності національної валюти під час військового стану.

Також, Україна взяла на себе зобов’язання щодо членства в Європейському Союзу, в рамках яких українському законодавству необхідно буде повністю відповідати законодавству ЄС у сфері сільського господарства.

Збереження сильного та незалежного профільного міністерства є надзвичайно важливим у той час, коли Україна перебуває на шляху до вступу в Європейський Союз.

Тому повноцінне функціонування профільного Міністерства аграрної політики та продовольства України є надзвичайно важливим для аграрного бізнесу та громадської спільноти, бо саме міністерство формує аграрну політику, забезпечує функціонування аграрного сектору у військовий час та відповідає за продовольчу безпеку країни.