Давид Арахамія: За рахунок перерозподілу коштів від наших донорів проблем із виплатами пенсій не буде

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 квітня 2024, 16:00

 

Заборона США здійснювати пенсійні виплати з наданої фінансової допомоги не створює проблем в українському бюджеті, адже фінансування пенсій може відбуватися за кошти інших донорів України.

Про це заявив народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Заборона фінансувати пенсійні виплати – це певна загроза, але цього року не буде проблем, адже можемо здійснювати перерозподіл між іншими донорами, які таку заборону не висувають. Умовно кажучи, виділені Японією гроші можна витратити на пенсії, а кошти зі США підуть на інші категорії видатків держбюджету. Тож проблема некритична, однак сам тренд потребує уваги», - зазначив парламентарій.

Він також наголосив, що Україна вже має гарантії фінансування на наступний рік від ЄС за планом Ukraine Facility. Також є програма співпраці з МВФ, а з іншими партнерами тривають перемовини.

Політик нагадав, що цей рік – непростий, адже проходять вибори у США та в переважній більшості європейських країн.

«Під час виборів завжди є жорстка передвиборча боротьба, яка може працювати не на нашу користь. Тому нам потрібно об’єднати всі дипломатичні зусилля, щоб мінімізувати потенційні проблеми», - підсумував народний депутат.