Давид Арахамія: Виділення допомоги від США - це чіткий сигнал, що Україну ніхто не залишить сам на сам з агресором

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 квітня 2024, 13:07

Україна оптимістично налаштована на голосування в Сенаті США щодо виділення нам допомоги. Це важливий сигнал росії, що підтримка продовжується й Україну ніхто не залишить сам на сам з агресором. Водночас питання конфіскації російських активів Сполученими Штатами – це дуже гарний аргумент у переговорах з ЄС.

Про це заявив народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Виділення допомоги від США – це сигнал не лише росії, а й усім союзникам, адже коли вся Європа почала нам активно надавати військову та фінансову допомогу, Сполучені Штати залишалися осторонь. Це пов’язано з гарячими передвиборчими перегонами у США. Програма підтримки України, яку завтра голосуватимуть у Сенаті, розрахована більш як на рік, тому вона дозволить нам пройти виборчий період у США. З Білим домом ми працюємо, тож очікуємо мінімізувати потенційні проблеми. Україну ніхто не залишить сам на сам з агресором», - зазначив політик.

За його словами, надзвичайно важливим пунктом законопроєкту, проголосованого Палатою представників Конгресу США, є можливість конфіскації активів рф на користь України.

«Питання конфіскації російських активів – це дуже гарний прецедент, і нам треба використовувати цей аргумент у Євросоюзі. Понад 200 млрд арештованих російських активів перебуває в Бельгії, але ця країна не дуже хоче рухатися в напрямку передачі цих коштів Україні. Вони кажуть, що можуть сплачувати відсотки, але не чіпатимуть «тіло» арештованих коштів, адже це начебто порушить геополітичні домовленості та створить додаткові ризики для фінансової системи ЄС. Ми будемо далі працювати в цьому напрямку й американський кейс тут дуже важливий», - наголосив народний депутат.