Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав ухвалення Парламентською асамблеєю Ради Європи важливої резолюції "Підтримка відновлення України"

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
16 квітня 2024, 18:50


Ухваленим рішенням Парламентська асамблея Ради Європи закликала до створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи, а держави-члени Ради Європи та держави, що не є членами Ради Європи, які володіють російськими державними активами, — активно співпрацювати у якнайшвидшій передачі цих активів до створеного міжнародного компенсаційного механізму. 

Окрім того, ПАРЄ закликала до створення міжнародного трастового фонду, куди будуть депоновані всі російські державні активи, що перебувають у володінні держав-членів та не членів Ради Європи, та до створення неупередженої й ефективної міжнародної комісії з розгляду претензій.

«Рада Європи вже продемонструвала лідерство у створенні Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. Зараз Рада Європи повинна відігравати значну роль у підтримці зусиль з відновлення України, рекомендуючи заарештувати російські державні активи із цією метою», — наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.