У Варшаві Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів зустріч із Маршалком Сейму Республіки Польща Шимоном Головнею

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
17 квітня 2024, 19:05

 

Передусім у фокусі уваги — безпекова ситуація, захист українських міст. «Для нас це нині найважливіше, це питання виживання нашої країни й нашого майбутнього», — наголосив Спікер Парламенту України. 

Водночас він зауважив, що критичними потребами України є системи протиповітряної оборони, системи РЕБ, дрони та антидронові системи, боєприпаси й бронетехніка. 

«Україна потребує новітньої зброї. У цьому аспекті важлива активізація двосторонньої співпраці у військово-технічній сфері й спільне виробництво зброї», — зазначив Руслан Стефанчук. 

Окрім того, він акцентував, що для України важливі двосторонні безпекові гарантії. Голова Верховної Ради України повідомив, що нині Україна має відповідні договори із країнами-партнерами: «Розраховую на початок консультацій щодо опрацювання двосторонньої угоди між Україною та Польщею». 

Також у фокусі уваги зустрічі — шлях України в Європейський Союз і НАТО. Руслан Стефанчук висловив вдячність польським партнерам за підтримку європейського та євроатлантичного шляху України. 

«Попри війну — ми думаємо про мир. Нам потрібен справедливий мир», — зазначив Спікер Парламенту України, додавши, що Україна активно працює над підготовкою Першої конференції високого рівня щодо миру для України, що відбудеться у Швейцарії, це буде установчий саміт Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Також він наголосив, що Україна розраховує на представленість польської сторони у Глобальному саміті миру на найвищому рівні. 

Насамкінець Голова Верховної Ради України подякував Польщі за значний внесок у протидію російській агресії та у консолідацію міжнародної спільноти у допомозі нашій державі. «Наше стратегічне партнерство має слугувати безпеці та добробуту наших народів», — наголосив він.