Європейська комісія схвалила план реформ для України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
16 квітня 2024, 16:08

 
     

Вчора, 15 квітня 2024 року, Європейська комісія погодила план реформ для України (Ukraine Plan) у межах Інструменту Ukraine Facility, який визначає умови отримання 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги протягом 2024-2027 років.

Вперше Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні заслухав та обговорив інформацію щодо стану підготовки Плану України ще  19 жовтня 2023 року.

Зазначений План - це конкретний перелік структурних реформ та заходів, який стане програмою відновлення та економічного розвитку держави на найближчі 4 роки.

У березні 2024 року План України було затверджено Урядом України.

Згідно з оцінкою Європейської Комісії, План України визначає ключові реформи та інвестиції, які сприятимуть сталому економічному зростанню та залученню інвестицій для посилення потенціалу зростання країни в середньо- та довгостроковій перспективі. План також забезпечує основу для реалізації ефективного відновлення, реконструкції та модернізації України.

«Вперше Україна має комплексний План економічного розвитку на наступні 4 роки, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Він спрямований на створення умов для економічного розвитку та європейської інтеграції в багатьох сферах життя країни. Ми раді вітати позитивне рішення з боку Європейської Комісії, яке підтверджує наше спільне бачення економічного розвитку держави на шляху до ЄС. Після затвердження Імплементаційного рішення в Раді ЄС, Європейська Комісія зможе надати Україні до 1,89 млрд євро у вигляді попереднього фінансування Ukraine Facility. Надалі Україна отримуватиме регулярні виплати за виконання передбачених у Плані квартальних індикаторів впродовж 4 років дії програми”.

У Комітеті з питань економічного розвитку щиро вдячні нашим європейським партнерам і союзникам за прийняте рішення та наголошують, що тільки спільними зусиллями ми зможемо захистити нашу свободу, наші землі, наших людей та відбудувати країну!