На засіданні Комітету з питань молоді і спорту було розглянуто питання: «Про виконання Закону України «Про фізичну культуру і спорт» в частині забезпечення участі та підготовки національних збірних команд з видів спорту до XVIІ Паралімпійських ігор»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
16 квітня 2024, 15:24

 

Під час засідання Комітету очільником Міністерства молоді та спорту України Матвієм Бідним та президентом Національного комітету спорту інвалідів України Валерієм Сушкевичем було поінформовано народних депутатів України – членів Комітету з питань молоді і спорту про те, що підготовка йде по плану і фінансування забезпечується у повному обсязі.

На XVІІ літніх Паралімпійських іграх 2024 року в м. Париж (Французька Республіка) буде розіграно 549 комплектів нагород, за які змагатимуться  4400 спортсменів з інвалідністю.

Паралімпійською збірною командою України заплановано взяти участь у 17 із 22 видів спорту, представлених на Іграх (бочча, пара бадмінтон, пара веслування академічне, пара велосипедний спорт, волейбол сидячи, голбол, дзюдо,  пара легка атлетика, пара теніс настільний, пара пауерліфтинг, пара параканое, пара триатлон, пара плавання, пара стрільба кульова, пара стрільба з лука, пара тхеквондо, фехтування на візках) (на XVI літніх Паралімпійських іграх-2020 у 15 – видах спорту).

На сьогоднішній день українцями здобуто 94 ліцензії на Паралімпіаду, ще 40 ліцензій розглядаються як потенційно можливі у найближчі місяці.

Відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України із січня 2024 року розпочато заключний етап підготовки  до XVII літніх Паралімпійських ігор 2024 року, в рамках якого забезпечено організацію та проведення 50 навчально-тренувальних зборів, з яких 15 за кордоном.

Витрати державного бюджету України на організацію та проведення  яких склали: 12,4 млн грн – навчально-тренувальні збори за кордоном, 18,7 млн грн – в Україні.

Народні депутати України – члени Комітету зазначили, що Мінмолодьспорту спільно з Національним комітетом спорту інвалідів України, слід посилити роботу з недопущення російських та білоруських спортсменів до Паралімпійських ігор, довести до Міжнародного паралімпійського комітету інформацію про російських та білоруських спортсменів, які є військовослужбовцями, працівниками правоохоронних органів або підтримали російську агресію проти Українського народу.

Також народні депутати запропонували Мінмолодьспорту спільно з Нацiональним антидопiнговим центром посилити роз’яснювальну роботу серед атлетів та тренерів, забезпечивши проведення навчальних семінарів, тренінгів та вікторин стосовно протидії застосуванню допінгу у спорті для представників усіх видів спорту, що планують свою участь в Паралімпійських іграх, до початку таких змагань.

Народні депутати України побажали українським спортсменам успіхів у завоюванні додаткових ліцензій та перемог на Паралімпійських іграх 2024 року в Парижі.

За результатами розгляду питання: «Про виконання Закону України «Про фізичну культуру і спорт» в частині забезпечення участі та підготовки національних збірних команд з видів спорту до XVIІ Паралімпійських ігор», ухвалено відповідне Рішення, яке буде надіслано до Міністерства молоді та спорту України, Національного комітету спорту інвалідів України та Нацiонального антидопiнгового центру.

XVII літні Паралімпійські ігри у Франції відбудуться з 28 серпня по 08 вересня 2024 року.

 

Більш детально ознайомитися зі станом забезпечення участі та підготовки національних збірних команд з видів спорту до XVIІ Паралімпійських ігор можна за посиланням.