Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів робочу зустріч із Президентом ПАРЄ

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
16 квітня 2024, 13:28

 

Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук розпочав робочий візит до Французької Республіки із зустрічі у Страсбурзі з Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Теодорусом Русопулосом. 

Насамперед Руслан Стефанчук висловив вдячність Парламентській асамблеї за підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України та відповідних рішень, що ухвалюються у межах ПАРЄ.

 

Сторони обговорили ряд питань, передусім безпекову ситуацію в Україні. Голова Верховної Ради України наголосив, що Україна потребує зброї, закликавши сприяти посиленню обороноздатності України. Руслан Стефанчук звернувся до Президента ПАРЄ, попри те, що питання безпеки виходять за межі його мандату, сприяти посиленню обороноздатності українських захисників, впливаючи на відповідні рішення. 

«Окрім власного виробництва, росія отримує артилерійські снаряди та балістичні ракети з Північної Кореї на додаток до безпілотників з Ірану. рф продовжує тероризувати мирне населення: Харків, Суми, Одеса, Київ — немає міст, де б росіяни не використовували масовані комбіновані атаки. Щоб оборонятися — Україна повинна мати співмірну кількість зброї, зокрема, систем ППО», — зауважив він.

Окрім того, у фокусі уваги й Реєстр збитків для України як перший крок до створення всеосяжного Міжнародного компенсаційного механізму. «Дуже важливим у цьому аспекті є відкриття сателітного офісу Реєстру збитків у Києві. Важливі й наступні кроки, зокрема, створення Компенсаційної комісії для розгляду заяв і Компенсаційного фонду», — зазначив Руслан Стефанчук. 

Також співрозмовники обговорили необхідність притягнення російського політичного й воєнного керівництва до відповідальності за злочин агресії проти України. Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що ПАРЄ вкотре підтримає створення спеціального трибуналу, зокрема, ухваливши відповідну резолюцію під час третьої частини сесії Асамблеї.

Насамкінець сторони порушили важливе питання повернення незаконно депортованих росією українських дітей. Зі свого боку, Спікер Парламенту України відзначив важливість ініціативи ПАРЄ зі створення Мережі щодо становища дітей України у межах імплементації резолюції, ухваленої Асамблеєю.