Три завдання, які потрібно виконати на відмінно, не зважаючи на повномасштабну війну - Ігор Марчук

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
15 квітня 2024, 14:14

 

Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук взяв участь у міжнародному Форуму «FIT for Ukraine Буковина: Переробка фруктів та овочів», на якому розповів про можливості, які держава структурувала в рамках економічної політики «Зроблено в Україні».

«Переробка. Виробництво. Додана вартість. Три слова, які розділяють деградацію від розвитку, лідерство від залежності, процвітання від занепаду, - розповідає Ігор Марчук.

Три завдання, які потрібно виконати на відмінно, не зважаючи на повномасштабну війну московії проти України.

Три мети, які необхідно досягнути, щоб позбутися архаїчного ярлика «житниці», і перетворитись на виробничий, інноваційний та інтелектуальний центр постіндустріального світу!

На поточний момент частка переробної промисловості в структурі ВВП України трохи більш як 8%. Для запобігання сировинній колонізації ОЄСР (OECD) встановлює мінімальне значення на рівні 20%. Валове нагромадження основного капіталу - 11,2%. Для модернізації та структурних перебудов економіки й досягнення випереджувальних темпів економічного розвитку цей показник має перевищувати 30%. Зношеність основних фондів понад 54%.

Що необхідно зробити, щоб в середньостроковій перспективі виправити ситуацію й запобігти подальшій деградації?

Країна підприємців.

Каталізувати латентний економічний потенціал зосереджений в суспільстві через економізацію (стимулювання та розвиток підприємницької активності в широких верствах населення, особливо в економічно інертних соціальних групах.

Країна ресурсів.

Україна займає 9 місце у світі по площі орних земель, 25 - по площі сільгоспугідь, 35 - по площі багаторічних насаджень.

Країна виробників.

Розвивати та культивувати промислове, сімейне, крафтове, ремісниче, індивідуальне виробництво.

Країна експортерів.

Стимулювати та підтримувати експорт. Проактивна економічна дипломатія держави.

Країна можливостей.

Посилювати партнерські відносини між державою та бізнесом. Спільна робота на результат.

Бізнес налаштований на розвиток і вимагає партнерських відносин та поваги до своєї праці й визнання ролі, яку бізнес відіграє у забезпечені стійкості та спроможності України в боротьбі за економічну незалежність.

Спільна робота влади, громадськості та бізнесу — запорука успіху України!»