Ірина Борзова: Ігри нескорених – це можливість для кожного ветерана спробувати себе у різних видах спорту

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
15 квітня 2024, 12:43

  

В Україні стартував відбір на Ігри нескорених-2025. Участь у них можуть взяти всі військовослужбовці, ветерани й добровольці, які отримали поранення, травми під час виконання своїх службових обов’язків. Відібрані кандидати представлять нашу державу на змаганнях у Канаді.

Про це розповіла народна депутатка, член парламентського Комітету з питань молоді та спорту Ірина Борзова.

«На сьогодні ще триває реєстрація, і всі охочі взяти участь у змаганнях мають до 21 квітня зареєструватися на вебпорталі «єВетеран» та підтвердити свій статус. Кожен кандидат повинен мати досвід в адаптивних видах спорту. На початку травня для зареєстрованих ветеранів у Києві буде проведено табір з адаптивних видів спорту, де зареєстровані кандидати зможуть спробувати свої сили у певних дисциплінах і прийняти рішення щодо участі в національних змаганнях», - зазначила парламентарій.

Вона додала, що під час оцінювання враховуватимуть не лише спортивні результати, а й командний дух та мотиваційний шлях до розвитку. За результатами всеукраїнських змагань відберуть 35 осіб, що представлятимуть нашу державу на Іграх нескорених-2025 у Канаді.

Народна депутатка також наголосила, що спорт – це важлива складова в реабілітації ветеранів та адаптації їх у житті в громадах.

«Спорт ветеранів – це продовження реабілітації, їхня соціальна та психологічна адаптація. Тому в регіонах необхідно розвивати спортивну інфраструктуру. У нас є громади, які реалізовують спеціальні програми, зацікавлені, розуміють важливість цього напрямку, а є громади, які поки стоять на місці. При цьому на державному рівні в Україні ухвалені всі програми й закон щодо ветеранського спорту», - підкреслила Ірина Борзова.