Спікер Парламенту України зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Марією Цмоць

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
08 квітня 2024, 19:18

 

«Дякуємо за політичну, військову, фінансову, гуманітарну та дипломатичну підтримку Канади й тверду позицію підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно для нашої спільної перемоги над агресором», — наголосив насамперед Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Сторони обговорили ряд питань, зокрема, особливу увагу приділили безпековій ситуації. Руслан Стефанчук зазначив на важливості укладеної між Україною та Канадою Угоди про співпрацю в сфері безпеки. 

Окремо він також акцентував на продовженні подальшої підтримки з боку партнерів. «Ситуація на полі бою важка, українські міста потребують додаткового захисту, передусім йдеться про додаткові системи ППО», —  зауважив Спікер Українського Парламенту. 

Також співрозмовники порушили тему реалізації Формули миру Президента Володимира Зеленського. Голова Верховної Ради України висловив вдячність за практичну роботу Канади як співголови підгрупи, що працює над пунктом 4 «Звільнення полонених і депортованих» у частині повернення депортованих дітей.

Сторони також зупинилися на питанні міжпарламентської співпраці та обговорили  євроатлантичну інтеграцію України.

Руслан Стефанчук, зокрема, наголосив, що членство в НАТО залишається стратегічною метою України, тому Україна дуже розраховує на ухвалення важливих політичних і практичних рішень на прийдешньому саміті НАТО у Вашингтоні.

«Сподіваюсь на продовження Канадою активної підтримки України для досягнення необхідного серед членів Альянсу консенсусу», — підкреслив насамкінець зустрічі Спікер Парламенту України.