Комітет з питань економічного розвитку обговорив зміни до Закону України "Про публічні закупівлі"

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 квітня 2024, 10:28

 

02 квітня 2024 року на черговому засіданні Комітету з питань економічного розвитку було представлено та обговорено презентацію проекту змін до Закону України "Про публічні закупівлі", підготовленого Міністерством економіки. Заступник Міністра економіки Надія Бігун презентувала запровадження нових інструментів для забезпечення ефективних та прозорих закупівель на потреби відновлення країни.

У ході презентації було розглянуто нові інструменти до Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: динамічні системи закупівель, зарезервовані контракти, спільні закупівлі, змішаний предмет закупівлі, конкурс проектів, інноваційне партнерство. Також були розглянуті зміни до існуючих правил та інструментів: зміни вартісних порогів, зміна підходів до визначення процедур закупівлі, централізовані закупівлі організації та е-каталоги, електронні контракти та типові, їх форми, зміни організаційних підходів (правила етичної поведінки, організація закупівельної діяльності), розмежування робіт та послуг, договори про спільну діяльність та інші зміни.

За результатами обговорення члени Комітету взяли до відома презентовану інформацію та домовилися напрацювати узгоджені пропозиції з метою адаптації системи закупівель до правил Європейського Союзу.