Україна зробила ще один крок на шляху до європейської інтеграції, - Комітет з питань економічного розвитку

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
02 квітня 2024, 12:23

Нещодавно Україна приєдналася до платформи Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). World Intellectual Property Organization (WIPO ALERT Database) - це міжнародна онлайн-платформа, на яку уповноважені учасники держави-члени ВОІВ завантажують списки сайтів або застосунків, що підозрюються у порушені авторських прав та прав на інтелектуальну власність.

Україна стала 15 країною, яка наповнюватиме міжнародну платформу WIPO ALERT переліком сайтів з порушеннями авторських прав, формуватиме та вестиме національний перелік таких вебсайтів. Це є важливим кроком на шляху до створення більш захищеного цифрового простору в Україні, що сприятиме захисту прав інтелектуальної власності та подальшому розвитку національної економіки.

За інформацією Міністерства економіки України 21 березня 2024 року було ухвалено наказ про затвердження порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності. Тепер через платформу обміну даними WIPO ALERT країни-учасники можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення прав інтелектуальної власності у міжнародному масштабі. Відтепер суб’єкти авторського права та/або суміжних прав можуть подавати до ІР офісу звернення про включення вебсайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких вебсайтів. 

У Комітеті з питань економічного розвитку, до предметів відання якого віднесено питання інтелектуальної власності, вітають черговий крок, який здійснила Україна на шляху до європейської інтеграції. Слід зазначити, що протягом останніх років Верховна Рада України прийняла цілу низку євроінтеграційних законів у сфері інтелектуальної власності, головним з опрацювання яких був Комітет з питань економічного розвитку. Це, зокрема, закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності» та «Про авторське право і суміжні права» та інші. Наразі робота у цьому напрямку продовжується.