Ірина Борзова: Нова пілотна програма сприяє не лише соціальній адаптації самих ветеранів, а й членів їхніх родин

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 квітня 2024, 18:42

Пілотний проєкт соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей, який наразі реалізується у Вінницькій, Чернігівській та Полтавській областях, має на меті створення умов для повернення до цивільного життя всієї родини ветерана.

Про це розповіла народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Борзова.

«Нова дуже потрібна послуга із соцадаптації ветеранів та членів їхніх родин, яку впроваджує і пілотує Міністерство соціальної політики, має надзвичайно важливе значення. Ця послуга складається з двох етапів. Перший – це соціальне відновлення ветерана та членів його сім’ї протягом тижня на базі санаторію, де зі всією родиною працює команда фахівців, соціальних працівників, психологів, щоб напрацювати подальший план, дорожню карту, згідно з потребами та проблемами родини ветерана, з метою подальшого переходу до цивільного життя», - зазначила парламентарій.

Вона додала, що на цьому етапі відбувається відновлення фізичного та ментального здоров’я.

«Другий етап послуги – соціальне відновлення саме у громаді. Напрацьований у санаторії спільний план, дорожню карту передадуть фахівцям соціальної сфери у громаду. Надалі родину ветерана будуть супроводжувати, надавати ті послуги, що необхідні саме цій родині – освітні, лікування, реабілітацію, профорієнтацію, допомогу із працевлаштуванням», - розповіла народна депутатка.

За її словами, ті, хто вже зміг скористатися послугою, наголошують, що вона вкрай необхідна, бо допомагає всій родині зрозуміти, як допомогти ветерану соціалізуватися.