Дмитро Соломчук: Покупці в Європі хочуть бачити в себе смачну, якісну й доступну українську продукцію

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 квітня 2024, 18:38

 

В Україні триває посівна кампанія. Попри доволі невдалий минулий сезон за традиційними технічними чи зерновими культурами, усі засівають, сподіваючись цього року на справедливу ціну сільгосппродукції, щоб вийти хоча б на мінімальну рентабельність. При цьому в європейських країнах хочуть бачити нашу продукцію, яка смачна й доступна.

Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«У нас збільшуються посівні площі, у тому числі й на деокупованих територіях за рахунок очищення земель. Найскладніша ситуація на землях поблизу фронту, але й там фермери працюють навіть під обстрілами, зокрема на Харківщині та Херсонщині. Наші аграрії сподіваються цього року на справедливу ціну сільгосппродукції. Важливо, що покупці в Європі хочуть бачити в себе українську продукцію, яка смачна, доступна і якісна. Незважаючи на блокування кордону, її все одно будуть купувати, здійснюючи доставку через інші країни. Тож польські фермери мають зрозуміти, що методи конкуренції – це не блокування, а якість продуктів, вдосконалення технологій і переробки», - зазначив політик.

За його словами, на вітчизняному ринку якихось кардинальних змін у цінах на продукти найближчим часом не очікується. 

«Зростає кількість крафтових регіональних виробників: почали виготовляти власну олію, молочну продукцію тощо. У центральних та західних областях України за час війни з’явилося багато невеликих фермерських господарств, які тримають по 100-200 тис. курей і конкурують своєю якістю та ціною з великими виробниками. Такі підприємства досить успішно працюють, оскільки виникли проблеми з експортом збіжжя, тому в Україні була доступна кормова база», - зауважив народний депутат.

Він додав, що зараз є певні позитивні зрушення у переговорах із поляками щодо блокування кордону. Почався діалог між асоціаціями, між бізнесом, тож, можливо, вдасться швидше знайти рішення, адже блокування з економічного погляду ні до чого доброго не приводить, як для польської сторони, так і для нашої.