1 квітня відзначається Міжнародний день птахів, - Комітет з питань екологічної політики та природокористування

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 квітня 2024, 16:37

Щорічно 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів. Цей день є не лише річницею Конвенції, адже це також той час, коли птахи повертаються із зимівлі.

Птахи є особливою групою тваринного світу. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою.

За науковими даними відомо 10 672 видів птахів та 20 344 підвидів. На жаль, близько 156 видів знаходяться під загрозою вимирання.

Україна є домівкою для близько 360 видів птахів, а разом з тим, які залітають на її територію, ця кількість становить близько 456 видів. Проте, вторгнення росії в Україну 2022 року стало небезпекою для багатьох видів птахів, а порушення Азово-Причорноморського міграційного коридору внаслідок військових дій завдали шкоди весняній міграції деяких видів.

Турбота про птахів – це не тільки екологічне питання, адже птахи – це частинка нашого життя, нашої культури та нашого світовідчуття. Крім цього, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.

Бережімо птахів! Вони своїм співом наповнюють душу українців ще більшою силою духу і прагненням якнайшвидше вигнати з нашої землі окупантів та повернутися до мирного життя!